Ivi Martens ettevõtluskonsultant 5349 7303 ivi.martens@vorumaa.ee
Aavo Hummal ettevõtluskonsultant 5309 1180 aavo.hummal@vorumaa.ee
Eliis Ermel noorte ettevõtlikkuse konsultant 521 7705 eliis.ermel@vorumaa.ee
Aarne Leima Setomaa ettevõtluskonsultant 5322 6961 aarne.leima@setomaa.ee
Kuldar Leis Kagu-Eesti ettevõtlusvaldkonna nõustaja
(Põlvamaa arenduskeskus)
504 8123 kuldar.leis@arenduskeskused.ee
Asso Uibo Lõuna-Eesti investorkonsultant
(Tartu Ärinõuandla)
504 8123 asso.uibo@eas.ee

Kõik kontaktid

Fotod: KredEx Krediidikindlustuse auhinna “Eksporditegu 2018” sai Cleveron

KredEx Krediidikindlustus andis täna üle traditsioonilise eksporditeo auhinna, mille sai Viljandis pakiroboteid tootev Cleveron olulise läbimurde eest 2018. aastal. Välisturgudele siirduvatele Eesti ettevõtetele makseriskide maandamiseks lahendusi pakkuv KredEx Krediidikindlustus andis eksporditeo auhinna tänavu üle viiendat korda. 

“Cleveroni märkimisväärne ekspordikäibe kasv ning teadus- ja arendustööl põhineva toote müük Viljandist üle kogu maailma on märkimisväärne ja väärib igati eksporditeo auhinda,” rääkis KredEx Krediidikindlustuse juhatuse liige Mariko Rukholm. “Cleveron saavutas eelmisel aasta tõelise läbimurde eksporditurgudele, kuid nende pakirobotid Walmarti, Zara ja Canadian Tire´i poodides on kahtlemata alles algus, ettevõtte plaanid on ambitsioonikad,” lisas Rukholm.

Cleveroni sõlmis 2017. aasta lõpus lepingu pakirobotite tarneks maailma suurima jaeketi Walmartiga. Eelmise aasta lõpuks olid Cleveroni pakirobotid paigaldatud ligi 700 Walmarti poodi üle kogu USA. 2018. aasta lõpus lisandus Cleveroni klientide hulka Kanada jaemüüja Canadian Tire ning hoogustus koostöö maailma suurima moekaupade müüja Inditexiga, kes on paigaldanud Cleveroni pakirobotid üheksasse Zara poodi Euroopa suurlinnades.

Cleveroni ühe asutaja ja USA ärisuuna juhi Indrek Oolupi sõnul on saadud auhind tunnustuseks senise töö eest. “Turu erinevate võimaluste seast parimate väljavalimise ja nende abil pikaajaliste ärisuhete loomise taga on olnud põhjalik töö. Meil on suur au ja hea meel saadud auhinna üle ning oleme tänulikud, et ka KredEx on meile ekspordi laiendamisel abiks olnud,” lisas Oolup, kelle sõnul on KredExi kaudu klientidele finantseeringu pakkumine mõne Cleveroni kliendi jaoks üheks reaalseks valikuvariandiks olnud.

Tänavu hindas eksporditeo auhinna kandidaate lisaks ekspordispetsialistidest koosnevale žüriile ka rahvažürii, kes sai valida KredEx Krediidikindlustuse Facebooki fännilehel välja rahva lemmiku tiitliga pärjatud eksporditeo. Ülekaalukalt osutus rahva lemmikuks beebifotograafidele üle kogu maailma fotoaksessuaare tootev Rõuge väikefirma Dreaming Carita OÜ. “Rahvahääletus andis meile tänavu esmakordselt võimaluse tunnustada ka põnevat väikeeksportijat, kes on oma nišis saavutanud märkimisväärse edu,” rääkis Rukholm, kelle sõnul võiks rahva lemmiku tiitliga tunnustatud ettevõtte ekspordilugu olla suureks inspiratsiooniks ja julgustuseks ka teistele väikestele või alles alustavatele eksportijatele.

KredEx Krediidikindlustuse poolt tänavu välja antud eksporditeo auhinna žüriisse kuulusid KredEx Krediidikindlustuse juht Erki Aamer, eelmisel aastal “Eksporditegu 2017” auhinna saanud Baltic Workboatsi juhatuse liige Jüri Taal, EAS-i rahvusvahelise müügi valdkonnajuht Elar Ollik, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja teenuste osakonna juht Piret Potisepp ja rahvusvahelise kaubanduskoja ICC Eesti rahvuskomitee volikogu esimees Tiit Tammemägi.

Välisturgudele siirduvatele Eesti ettevõtetele riskide maandamise lahendusi pakkuv KredEx Krediidikindlustus annab välja eksporditeo auhinda juba alates 2014. aastast, tunnustades sellega ettevõtteid või tööstusharusid, kes on kasvatanud ekspordimahte, leidnud edukalt välisturge, sõlminud mõjukaid lepinguid välispartneritega või paistnud silma eestimaiste toodete ja oskusteabe ekspordiga välisturgudele. Varasematel aastatel on auhinna pälvinud Baltic Workboats, Harju Elekter, Eesti puitmajatootjad ja E-Piim.

Fotod eksporditeo üleandmisest: https://photos.app.goo.gl/FS4DmkeroyjZJ2Hm8

Lisainfo:
KredEx Krediidikindlustus
meedia@krediidikindlustus.ee
+372 5262227
http://www.kredex.ee/eksporditegu ​

MTÜ Võrumaa Partnerluskogu LEADER projektitoetuste 2019. aasta taotlusvoorud

Taotlusvoor küla- ja kultuurimeetmetele on avatud 10.-17.aprill 2019

Projektitoetust saab taotleda alameetmetest:

alameede 1.1 külakogukondade arendamine

alameede 1.2 kogukonna arendamine läbi ühiskoostöö

Taotlusi saavad esitada Antsla-, Rõuge- ja Võru valla territooriumil tegutsevad ettevõtjad, mittetulundusühingud, sihtasutused ja kohalikud omavalitsused, v.a. Orava ja Misso piirkond.

Projektitaotluste hindamise tähtaeg Võrumaa Partnerluskogus on hiljemalt 15. juuli 2019.

Taotlusvoorueelne infopäev taotlejatele toimub esmaspäeval 04.märtsil 2019 Võru Riigimaja II korruse saalis Jüri tn 12 algusega kell 14:00 (sissepääs L.Koidula tn poolsest uksest) ja

 

ettevõtluse meetmetele on avatud  04.-11. september 2019     

Projektitoetust saab taotleda alameetmetest:

alameede 2.1 ettevõtluskeskkonna arendamine

alameede 2.2 väiketootmisettevõtete arendamine

Taotlusi saavad esitada Antsla-, Rõuge- ja Võru valla territooriumil vähemalt 1 aasta tegutsenud mikro- ja väikeettevõtjad, füüsilisest isikust ettevõtjad, kohalikud omavalitsused, mittetulundusühingud ja sihtasutused v.a. Orava ja Misso piirkond.

Projektitaotluste hindamise tähtaeg Võrumaa Partnerluskogus on hiljemalt 04.detsember 2019.

Taotlusvoorueelne infopäev taotlejatele toimub esmaspäeval 05.augustil 2019 kell 14.00 Võru Riigimaja II korruse saalis Jüri tn 12 (sissepääs L.Koidula tn poolsest uksest).

Taotlused tuleb esitada PRIA e-teenuse keskkonna kaudu  väljakuulutatud taotlusvooru viimasel päeval hiljemalt kell 16:00.

Täpsem info Võrumaa Partnerluskogu kodulehel: https://voruleader.ee/2019-taotlusvoor

 

Võrumaal tuleb taas alustava ettevõtja Baaskoolitus 2019

Toimumisaeg: 18.-19.märts, 02.-03.aprill, 09.-10.aprill, 30.aprill.

Toimumiskoht: Kubija hotell-loodusspaa, Männiku 43a, Võru

Koolitus annab vajalikud baasteadmised potentsiaalsetele, alustavatele ja vastalustanud ettevõtjatele ning loob oskused oma ettevõttega alustamiseks ja ettevõtlusega tegutsemiseks. Koolitus on ülesehitatud praktilistel ülesannetel ja need toimuvad aktiivõppe meetodil, sisaldades arutelusid, rühmatöid, kogemuste vahetamist ja näidisjuhtumite lahendamist.

Alustava ettevõtja baaskoolituse käigus saab kaardistatud kõikide osalejate ärimudel, valmib äriplaan ja tegevuskava, mis on heaks abivahendiks ettevõtte asutamisel ja arendamisel. Osalejad saavad esmase teadmise tööriistadest, mida kasutada ettevõtluse alustamisel ning soovitused koolitajatelt enda äriidee arendamist puudutavates küsimustes.

Koolituse peamised käsitletavad teemad on alljärgnevad:

 • Strateegiline planeerimine väikeettevõttes: mina kui ettevõtja, äriidee ning äriidee arendamine;
 • Turundus ja müük: turundusstrateegia ning turundus- ja müügiplaan;
 • Finantsjuhtimise alused;
 • Juhtimine: juhi roll ja enesejuhtimine, meeskond ja partnerid.

Koolitused toimuvad kõigis 15 maakonnas ning Harjumaal ja Ida-Virumaal on võimalik osaleda nii eesti kui ka vene keeles: https://www.arenduskeskused.ee/teenused/alustava-ettevotja-baaskoolitus/

Osalemistasu: 50.- eurot (kogu programmi eest), milles sisalduvad koolitusmaterjalid ja kohvipausid.

 • Koha grupis tagab ettemaksuarve tasumine hiljemalt 11. märtsil;
 • Osalemine vaid registreerumise alusel, grupi suurus on piiratud;
 • Hiljemalt 8. märtsil esitatud sooviavaldus;
 • Baaskoolituse programmi läbinutele väljastatakse tunnistus, mis annab võimaluse taotleda Eesti Töötukassast ja Arenduskeskuste Võrgustikult ettevõtlusega alustamise toetust.

Baaskoolitus on rahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Lisainfo: Eliis Ermel, noorte ettevõtlikkuse konsultant, SA Võrumaa Arenduskeskus, tel + 372 521 7705, e-post eliis.ermel@vorumaa.ee

Tartumaa Põllumeeste Liit kutsub infopäevale “Riigihangetest LEADER toetuste taotlemisel”

Toimumisaeg: 13.03.2019

Toimumiskoht: Võrumaa Toidukeskus, Koidula 7, Võru

Sihtgrupp: LEADER-meetme toetuse taotlejad ja toetuse saajad, LEADER tegevusgrupid, LEADER piirkondade mittetulundusühingud, ettevõtjad jt riigihangete teemast huvitatud isikud

Tartumaa Põllumeeste Liit korraldab Eesti maaelu arengukava 2014-2020 teadmussiirde meetme programmi “Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduspoliitika abinõude rakendamise tegevusvaldkonnas” raames 6 infopäeva teemal “Riigihangetest LEADER toetuste taotlemisel”.

Infopäevale on oodatud nii LEADER meetme toetuse taotlejad, kui ka toetuse saajad, MTÜd, sihtasutused, ettevõtjad ja kohalikud omavalitsused. Piirkondlikult on eelkõige oodatud Lõuna-Eesti, Tartu- ja Jõgevamaa huvilised, kuid ka teised piirkonnad on teretulnud, kuni kohti jätkub.

Samuti on oodatud infopäevale ka ettevõtjad, kes soovivad riigihangetes pakkujana osaleda. Teemade avamisel käsitletakse samaaegselt ka pakkuja poolset vaadet. Teretulnud on ka teised riigihanke teemast huvitaud osalejad.

Infopäevade lektoriks on riigihangete korraldamise kogemusega jurist Keidi Kõiv.

LEADER meetme näited tutvustavad Võru- ja Valga Partneerluskogude ja teiste Lõuna-Eesti tegevusgruppide tegevjuhid ja meetmespetsialistid. Infopäeva arutelus osalevad ka PRIA spetsialistid.

Infopäev toimub Võrumaa Toidukeskuses, Koidula 7, Võru KAART: goo.gl/maps/46fWn15pHxx
algusega kl 10.00 ja kestab kuus akadeemilist tundi.

REGISTREERIMINE kuni 11.märtsini: goo.gl/forms/WjgCazRb7rlEmzCQ2
Infopäevale saab registreerida ka e-postil – merry@kodu.ee või 736 6955

Vaata lisaks: https://maainfo.ee/index.php?id=6400&page=3394&

Kagu-Eesti ettevõtjate mentorklubi alustab uut hooaega 6. märtsil

Hea ettevõtja!

Kui soovid investeerida endasse ja ettevõtte arengusse, siis kandideeri Kagu-Eesti ettevõtjate mentorklubisse.

Oled oodatud osalema, kui Sinu firma vanus on kuni 3 aastat (erandkorras ka kauem tegutsenud ettevõte). Mentorklubi kohtumiste raames toimuvad ettevõtlusalased koolitused, suhtlus mentorite ning teiste ettevõtjatega, külastatakse põnevaid ettevõtteid.

Tutvu mentoritega

Mentorlusprogramm sobib, kui soovid:

 • omandada uusi teadmisi läbi koolituste;
 • suurendada ettevõtlusalaseid teadmisi ja laiendada kontaktvõrgustikku;
 • saada ja jagada kogemusi;
 • analüüsida koos mentoritega oma ettevõtte väljakutseid, erinevaid vaatenurki ja arvamusi.

Mentorlusprogrammis osaleb Põlva, Valga ja Võru maakonnast: 20 alustavat ettevõtjat,10 mentorit, kes on kogemustega ettevõtjad.

Iga alustav ettevõtja saab endale personaalse mentori, kes on abiks ja toeks eesmärkide saavutamisel.

Mentorklubis osalemine on tasuta, programm ei kata transpordikulu ( va õppereis) klubi toimumise kohta.

Ajakava aastal 2019

6.-7. märts Avakohtumine – eesmärkide seadmine, plaani koostamine, Mart Kikas. Otepää, Karupesa hotell;
10.- 11. aprill TootearendusMaili Vinn, teenuse test Imre Arro. Valgamaa, Taagepera, hotell Wagenküll;
15.-16. mai Hinnastamine Kristo Krumm . Põlvamaa, Käbliku talu;
Juuni (kuupäev täpsustub) – üle eestiline turunduspäev;
11.-12. september – õppekäik/reis, selgub kevadel;
6.-7. november – Koolitus osalejate valitud teemal ning mentorklubi kokkuvõtted. Võrumaa, Kubija hotell.

Varasemad osalejad on hinnanud kohtumistel kogemuste jagamist ja üksteiselt õppimist, uute mõttekaaslaste leidmist ning koostöö suurenemist. Hea võimalus on küsida otse koolitajatelt, osalejatelt tagasisidet enda teenuste/toodete kohta, mille läbi on saadud uusi arendusideid ja kliente.

Mentorklubi tegevuste elluviimist toetab Euroopa Liit: Euroopa Regionaalarengu Fond.

Registreerimine kuni 24. veebruarini.

Lisainfo: Ivi Martens , ettevõtluskonsultant, SA Võrumaa Arenduskeskus, tel 5349 7303, e-post ivi.martens@vorumaa.ee

 

 

 

 

 

 

 

Uue toote turule toomise meistriklass

Uue toote turule toomise meistriklass on praktiline kiirkursus, mille tulemusena valmib koostöös koolitajate ja valdkondlike ekspertidega detailne uue toote turule toomise plaan koos eelarve ja tegevuskavaga.

Meistriklass aitab teie ettevõttel vähendada toote turule toomisega kaasnevaid riske ning tõsta oma ettevõtte uute toodete turule toomise võimekust.
Ootame 2,5 kuu pikkusesse programmi 2-3 ettevõtte esindajat, kes toovad uue toote turule toomise kompetentsi teie ettevõttesse.

Meistriklass koosneb neljast töötoast (sh praktikute kogemuslood), ettevõtte ja valdkondlike ekspertide koostööst ning ettevõtte individuaalsest tööst. Programmi viivad läbi kogenud praktikutest koolitajad Jakob Saks, Kaarel Mikkin ja Roman Zahharov. Kaasatud on ka hulk valdkondlike eksperte, kellega koostöös saate oma ettevõtte väljakutseid ja plaane läbi töötada. Igas töötoas jagab oma kogemuslugu toote turule toomisest ka inspireeriv ettevõte. Tutvu ekspertidega.

Meistriklassi läbinud ettevõte mõistab uue toote turule toomise protsessi ja erinevaid nüansse:

 • kuidas uue toote turule toomist planeerida ja juhtida?
 • kes peaksid kuuluma toote turule toomise meeskonda?
 • kuidas uut toodet positsioneerida ja hinnastada?
 • milline peaks olema uue toote kommunikatsiooni-, turundus- ja müügistrateegia ehk toote väärtuspakkumine, turundus- ja müügikanalite valik?
 • mida peab muutma tarneahealas ja tootmisprotsessides tulenevalt uue toote eripäradest?
 • kuidas eelarvestada toote turule toomist ja hinnata uue toote tasuvust?
 • kuidas koguda klientide tagasisidet peale toote lansseerimist? Mida sellega peale hakata?
 • kuidas mõõta uue toote edukust?

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse partneriks Toore turule toomise meistriklassi ellu viimisel on
BDA Consulting OÜ: toode.turule@bda.ee

Meistriklassi kandideerimiseks
REGISTREERU SIIN

Kandideerimise tähtaeg: 5. märts 2019

Lisainfo EASi kodulehel.

Aasta Eksporditeole saab esmakordselt ise kandidaate esitada

Tänavu viiendat korda välja antavale Eksporditeo auhinnale on oodatud kandideerima Eesti ettevõtteid, kellel on ette näidata 2018. aastast silmapaistvaid eksporditegusid –  olgu nendeks märkimisväärsed koostöölepingud, uute välisturgude vallutused või erakordne kasv ekspordimahtudes. 

KredEx Krediidikindlustuse juhatuse liikme Mariko Rukholmi sõnul on tänavune auhinna väljakuulutamine eriline just seetõttu, et erinevalt varasematest aastatest saavad ettevõtted seekord ise konkursile kandideerida ning ka rahvahääletusel on oma roll parimate väljaselgitamises. Eksporditegusid saab esitada kuni 4. veebruarini, võitjad kuulutab KredEx Krediidikindlustus välja 13. veebruaril.

“Soovime pöörata eksporditeo auhinna väljaandmisega tähelepanu edukatele Eesti ettevõtetele, eksporti on lisaks olulisele panusele meie majandusse ka suureks eeskujuks kõigile teistele. Nii tahame tuua välja ettevõtteid, kes on näiteks kasvatanud ekspordimahte, sõlminud mõjukaid lepinguid välispartneritega või paistnud silma eestimaiste toodete ja oskusteabe ekspordiga välisturgudele,” selgitas Rukholm.

Tänavu kuulub riikliku kindlustusseltsi poolt välja antava eksporditeo auhinna žüriisse mitmeid ekspordispetsialiste, nende seas nii KredEx Krediidikindlustuse juht Erki Aamer kui ka eelmisel aastal “Eksporditegu 2017” auhinna saanud Baltic Workboatsi juhatuse liige Jüri Taal, EAS-i rahvusvahelise müügi valdkonnajuht Elar Ollik, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja teenuste osakonna juht Piret Potisepp ja rahvusvahelise kaubanduskoja ICC Eesti rahvuskomitee volikogu esimees Tiit Tammemägi. Lisaks ekspertidele saab kandidaatide poolt hääletada ka rahvažürii, kelle lemmik märgitakse konkursil samuti ära.

Eksporditegusid on võimalik esitada konkursile kuni 4. veebruarini KredEx Krediidikindlustuse kodulehel: http://www.kredex.ee/eksporditegu

Välisturgudele siirduvate Eesti ettevõtetele riskide maandamise lahendusi pakkuv KredEx Krediidikindlustus annab välja eksporditeo auhinda juba alates 2014. aastast. Varasematel aastatel on auhinna pälvinud Baltic Workboats, Harju Elekter, Eesti puitmajatootjad ja E-Piim.

KredEx Krediidikindlustuse eesmärk on pakkuda Eesti kohapeal meie  ettevõtjatele kaasaegset ja paindlikku krediidikindlustusteenust.

Fotod “Eksporditegu 2017” auhinna üleandmisest Baltic Workboatsile: https://photos.app.goo.gl/TKJknAhq5Yo3vNsi1

Fotod “Eksporditegu 2016” auhinna üleandmisest Harju Elektrile: https://goo.gl/photos/cQNvewmoz9ZFmzNJ6 

Lisainfo: KredEx Krediidikindlustus, meedia@krediidikindlustus.ee,  526 2227

Jaanuarist toetab riik Kirde- ja Kagu-Eestisse uute töökohtade loomist

1. jaanuarist saavad Ida-Viru-, Valga-, Võru- ja Põlvamaa tööandjad taotleda töötukassast piirkondlikku töökoha loomise toetust, et julgustada tööandjaid värbama seni kasutamata tööjõudu ning aidata kaasa nende piirkondade majandusarengule. Toetus koosneb palgatoetusest ning koolituskulude hüvitamisest.

„Kagu-Eestis ja Ida-Virumaal on endiselt paljud inimesed tööta. Soovime tööandjaid julgustada looma töökohti just nendesse piirkondadesse, kus on veel kasutamata tööjõudu,“ ütles tervise- ja tööminister Riina Sikkut.

Ministri sõnul näitas eelmisel aastal lõpule jõudnud Ida-Virumaa töökoha loomise toetuse piloteerimine, et sedalaadi toetusega on võimalik motiveerida tööandjaid looma korraga mitut töökohta kindlas piirkonnas. Ida-Virumaal loodi toetusega 645 töökohta 17 ettevõttes.  „Näeme selget vajadust sarnase toetuse jätkumise järele Ida-Virumaal, kuid ka seda, et toetust vajavaid piirkondi on rohkem. Seda, et piirkondliku suunitlusega tööturumeetmed on üks võimalus toetada Eesti tasakaalustatumat arengut, leiti ka hiljutises regionaalarengu strateegia elluviimise ülevaates.“

Töökohtade loomist pakutakse piirkondades, kus registreeritud töötus on keskmisest oluliselt kõrgem. Eesti keskmine registreeritud töötuse määr 2018. aastal detsembri seisuga oli 4,8%. Kõige kõrgem oli registreeritud töötuse määr Ida-Virumaal (8,8%), järgnesid Valgamaa (8,5%), Võrumaa (7,5%) ja Põlvamaa (6,9%).

Toetust saavad tööandjad, kes loovad vähemalt viis töökohta, kus makstav töötasu on vähemalt poolteistkordne alampalk, mis 2019. aastal on 810 eurot. Julgustamaks  tööandjaid värbama kohalikke inimesi, toetatakse Ida-Viru, Põlva, Valga või Võru maakonnas üle kuue kuu tööta olnud inimeste värbamist. Tööandjale hüvitatakse 12 kuu jooksul 50% töötaja töötasust, ülempiiriga kahekordne töötasu alammäär. Iga värvatud töötaja koolituskuludest hüvitatakse vajadusel kuni 2500 eurot.

Piirkondliku töökoha loomise toetust rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondist, toetust saab taotleda töötukassast selle aasta 1. jaanuarist kuni 2021. aasta lõpuni. Toetuse kogukulu kolme aasta jooksul on ca 1,48 miljonit eurot. Kokku toetatakse sel perioodil ligikaudu 360 töökoha loomist. Kui toetus täidab oma eesmärki, on plaanis seda jätkata ka pärast 2021. aastat.

Rekordarv õpilasfirmasid koguneb Värskasse V rahvusvahelisele õpilasfirmade konkurss-laadale

Aeg ja koht: 1. detsembril 2018.  a  Värska kultuurikeskuses
Korraldaja: Setomaa Liit

Kutse: Ootame suurel hulgal külastajaid laupäeval, 1. detsembril kell 11.00–15.00 Värska kultuurikeskusse rahvusvahelisele õpilasfirmade laadale uudistama ja ostma. Tuleb kõigi aegade parim laat – tule kohale ja saa sellest osa!

Konkurss-laat „Üle piiri turundus“ on saanud juba Värskale nii omaseks, et kohalikud teavad seda ilma tutvustamata. Õpilasfirmade laat toob sel aastal Värskasse kokku ärksamad noored ettevõtjad kogu Lõuna- Eestist. Müügiala on seekord pilgeni täis – kaubaga saab täidetud lausa 53 müügiboksi. Varasemalt on müügibokse olnud 25 – 32.

Laadal müüakse kaupa, mida tavaliselt poest ei leia. Õpilasfirmad on alati üllatanud uute, praktiliste ja nutikate toodetega. Seekord leiate kaubavalikust muu hulgas seda, mida oleks aasta lõpus mõistlik soetada – kaunistatud kinkepakendeid, aksessuaarid, ilutooted, käepaelad, ehted, võtmehoidjad, köögitarvikud, erinevad puidust esemeid, poekotid, magnetid, hulgaliselt isevalmistatud kosmeetikat, ravimtaimi ja palju muud huvitavat. Lisaks esemetele pakutakse küllaga toidukaupa – nii traditsioonilisi tooteid kui ka innovaatilisi maiustusi.

Võimalikult suur külastajate arv tagab noortele ettevõtjatele hindamatu väärtusega müügikogemuse. Kuigi eesmärgiks ei ole võistlemine, jagatakse noortele ettevõtjatele laada lõppedes ka mitmeid preemiaid – laadal hindab õpilasfirmasid žürii. Laadapäev toob kindlasti palju üllatusi nii noorte müügioskuse kui ka huvitavate toodete-teenuste näol.

Kui varasemalt on laat olnud suuresti rahvusvaheline, siis sel korral on väljapoolt Eestit kohal vaid üks firma Petseri Lingvistilisest Gümnaasiumist. Setomaa kolmest koolist on laadal esindatud 9 minifirmat ja 3 õpilasfirmat. Noori on kauplema tulemas Põlvast, Räpinast, Viljandist, Tartust, Kanepist, Rõugest, Võrust, Vastseliinast ja Tallinnast.

Laada peakorraldaja Ingrit Kala tõdeb: „Laat on alati kahepoolne, nii müüjad kui ostjad. Noored on kauba valmistamisel pingutanud, küllap on Värskasse ka palju uudistajaid ja ostjaid tulemas. Ootan põnevusega, et millega noored mind sel korral üllatavad ja millised tooted osutuvad menukateks.“

Konkurss-laada korraldamine toimub Setomaa arenguprogrammi toel ja oma panuse annab Setomaa vallavalitsus.

Täpsustav info: Ingrit Kala, e-mail: ingrit@setomaa.ee, tel +372 512 0659, www.facebook.com/ulepiiriturundus

Võrumaa tööandjate teabepäev 12.12.2018

Hea tööandja!

Olete oodatud Võrumaa tööandjate teabepäevale 12.detsembril kell 10.00 Eesti Töötukassa Võrumaa osakonnas ( Jüri 19a, Võru linn ). Räägime olukorrast tööturul ning tutvustame töötukassa teenuseid tööandjatele.

PÄEVAKAVA

9.45-10.00        Kogunemine

10.00-10.15       Tervitus. Ülevaade tööturu hetkeolukorrast Võrumaal – Võrumaa osakonna juhataja Ene Kerge

10.15-11.00       Piirkondlik töökoha loomise toetus alates 1. jaanuar 2019 – Eesti Töötukassa tööotsijate ja tööandjate teenuste osakonna teenusejuht Livia Laas

11.00-11.45       Töötukassa teenused tööandjale, kes pakub tööd vähenenud töövõimega inimestele – Võrumaa osakonna juhtumikorraldaja Piret Kahre

11.45-12.00       Koolitusvõimalused töötavale inimesele töötukassa toel – Võrumaa osakonna karjäärinõustaja Triin Anni

12.00-12.30       Töötukassa teenused tööandjale – Võrumaa osakonna teenusekonsultant Külli Velkmann,  tööandjate konsultant Anne Hiielo

 • Proovitöö, tööpraktika, palgatoetus
 • E-töötukassa, alaealise töötamise toetus, tööandjate nõustamine ja koolitamine

 

Vajalik eelregistreerimine anne.hiielo@tootukassa.ee või 59198014.

Anne Hiielo
Võrumaa osakond, tööandjate konsultant
786 8756 Anne.Hiielo@tootukassa.ee
Toetame töö ja töötaja leidmisel! 

Rohkem uudiseid