Ivi Martens ettevõtluskonsultant 5349 7303 ivi.martens@vorumaa.ee
Aavo Hummal ettevõtluskonsultant 5309 1180 aavo.hummal@vorumaa.ee
Eliis Ermel noorte ettevõtlikkuse konsultant 521 7705 eliis.ermel@vorumaa.ee
Aarne Leima Setomaa ettevõtluskoordinaator 5322 6961 aarne.leima@setomaa.ee
Kadri Moppel Turismikoordinaator 5331 1919 kadri.moppel@vorumaa.ee
REGIONAALSED KONSULTANDID
Kuldar Leis Kagu-Eesti kogenud ettevõtja konsultant
(Põlvamaa Arenduskeskus)
504 8123 kuldar.leis@arenduskeskused.ee
Asso Uibo Lõuna-Eesti investorkonsultant
(EAS)
5340 8320 asso.uibo@eas.ee

tsenterPuiduklaster logo

Kõik kontaktid

Liitu meililistiga

Riik toetab Kagu-Eesti väikeettevõtjate arendusprojekte 690 000 euroga

Riigi Tugiteenuste Keskus otsustas toetada 15 Valga, Võru ja Põlva maakonnas tegutseva väikeettevõtja arendusprojekte, et aidata kaasa Kagu-Eesti piirkonna arengule ning mitmekesisemate töövõimaluste tekkele. Kokku toetatakse ettevõtjaid 690 000 euroga.

Ettevõtjad said Kagu-Eesti ettevõtluse arengu toetusmeetmest taotleda toetust kuni 50 000 eurot, et edasi arendada oma tooteid või teenuseid, tõsta teenuse- või tootmismahtusid ning tootmist automatiseerida. Toetuse maksimaalne määr on 60% projekti kogukuludest.

Riigi Tugiteenuste Keskuse projektikoordinaatori Siret Soonseina sõnul kasutab suur osa toetuse saajaid toetust mõne uue seadme või tehnoloogia soetamiseks, et oma ettevõtte tootmisvõimekust parandada.

„Meile tuli mitmeid häid projektitaotlusi, mille abil saavad Kagu-Eesti ettevõtted oma tootmismahtu kasvatada. Ettevõtjad soovivad soetada tööstusroboteid, laiendada oma tootmishooneid ja võtta kasutusele uuenduslikke lahendusi, mis aitavad tõsta nende ekspordivõimet. Hästi koostatud ja läbi mõeldud projektitaotlusi toetame hea meelega, sest sellega saame kaasa aidata Kagu-Eesti ettevõtete konkurentsivõime kasvatamisele,“ ütles Soonsein.

Toetust saavad on kaheksa Võrumaa, neli Põlvamaa ja kolm Valgamaa ettevõtet. Võrumaalt toetati osaühinguid Roosiku, Meisli, ART ML, QTH, Estelaxe, Kütioru puhkekeskus, Sisustuskoda ning aktsiaseltsi Võru Hallid. Põlva maakonnas saavad toetust aktsiaselts Cista ning osaühingud Snow & Wakeboard Solutions, Estopuit ja Ecosauna Project. Valgamaal osutusid edukatest taotlejateks osaühingud Chaga, Zacman ning Astormat.

Toetusi rahastatakse Rahandusministeeriumi Kagu-Eesti programmist.

Allikas: https://www.rtk.ee/uudised/riik-toetab-kagu-eesti-vaikeettevotjate-arendusprojekte-690-000-euroga

Õpilasfirmad on oodatud üle-eestilisele internetiturunduse koolitusele 10. detsembril

Võrumaa Arenduskeskus koostöös teiste maakondlike arenduskeskustega kutsub Võru maakonna mini – ja õpilasfirmasid ning juhendajaid internetiturunduskoolitusele: Kiirelt klientideni!

Kuidas müüa oma tooteid e-riolukorras, e-kanalites ja e-riti kiiresti?

Koolitus toimub Zoom keskkonnas, 10.detsembril kell 16:00 – 19:00

3-tunnisel koolitusel, mis tuuakse sinuni otse päris stuudiost, saad teada:

 • Kuidas mõista ostjat
 • Mille abil teha ostjale oma pakkumine ahvatlevaks
 • Kuidas kasutada sotsiaalmeediat, et müükideni jõuda
 • Kellega ja kuidas tasuks koostööd teha
 • Sammud, mida peale jõulukampaaniat edasi teha

Koolitusele registreerimine: https://forms.gle/xYT4cxD6xrMJrRyP8

Registreerida saab kuni 9. detsembrini. 

FB-üritus: https://www.facebook.com/events/2830687743832616

Koolitaja: Timo Porval
Turundusstrateeg

Timo on internetiturunduse entusiast, kellele meeldib mõelda projektide suurt pilti ja seda, kuidas kliendi ärile sellest võimalikult palju tulu tuleks. Turundusideedes keskendub ta alati suurele kasutajate kasule. Lemmikteemad, millega kliente digiagentuuris aidata, on digiturunduse strateegia, veebilehtede tulemuslikkuse parandamine ja müügimudelite leidmine. Ta on digiagentuuri Lavii, Turunduslabori ja Ekspordime podcasti üks loojatest ja eestvedajatest.

Koolitust rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetme “Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” projektist „Võrumaa PATEE programm 2020-2023″.

Lisateave: Eliis Ermel, noorte ettevõtlikkuse konsultant, tel: 521 7705, eliis.ermel@vorumaa.ee

Võrumaa Arenduskeskus tunnustas maakonna parimaid ettevõtjaid

Võrumaa Arenduskeskus tunnustas 18. novembril Võru Kultuurimajas Kannel toimunud pidulikult tunnustamisüritusel maakonna parimaid ettevõtjaid. Hindamiskomisjonile laekunud 26 kandidaadi seast valiti laureaadid kaheksas kategoorias. Aunimetuse pälvisid OÜ Cristella VT, Estelaxe OÜ, Aluweld OÜ, Vastseliina Pagarikoda OÜ, Baltic Steelarc OÜ, Vello Saar, Kagu-Eesti Innovatsioonikeskus ja õpilasfirma Mäts.

Aasta suurettevõte OÜ Cristella VT tegevusalaks on sügavkülmutatud pagaritoodete tootmine ja müük. Toodang turustatakse nii Eestis kui ka teistes Euroopa Liidu riikides. Ettevõtte tegeleb pidevalt tootearenduse ja uute toodete turule toomisega.  2019 aastal tehti investeeringud tootmisseadmetesse ja -tehnoloogiatesse suurendamaks tootmise efektiivsust ja toodete kvaliteeti. Juurutati IFS toiduohutuse standard ning seeläbi tagati toiduohutus veelgi kõrgemal tasemel.  Ettevõte annab tööd 277 töötajale.

Aasta väikeettevõte Estelaxe OÜ tegutseb aastast 2008. Valmistatakse plastmasstooteid. Põhitoodanguks on mootorkelkude ja rongide istmete tootmine. Samuti valmistatakse laialdaselt elastomeertooteid. 2020. a. veebruaris valmis Võrukivi tööstuspargis uus tootmishoone pidalaga 4800m2. Ettevõttes on  juurutatud kaasaegne tootmistehnoloogia. Ettevõte annab tööd 49 töötajale.

Aasta mikroettevõte OÜ Aluweld on metallitöötlemise ettevõte, mis on keskendunud lehtmetallist ja profiilmaterjalist toodete valmistamisele. Ettevõtte arendamisel peetakse oluliseks pidevat arengut nii töötajate oskuste kui masinapargi täiustamisel. Lühikese ajaloo vältel on suudetud välja arendada tootmine, mis suudab klientidele pakkuda kvaliteetseid teenuseid ja tooteid. Ettevõtte edu aluseks on pikaajalised kogemused metallitöös ja rangeid nõudmised kvaliteedi osas. Tööd antakse 9 töötajale.

Aasta startija on Vastseliina Pagarikoda OÜ, mis alustas tegevust 2019. aasta maikuus. Ettevõte tegeleb pagaritoodete tootmisega Vastseliina piirkonnas. Tänu ettevõtlikkusele ja julgele pealehakkamisele on ettevõte vastu pidanud keerulisele viiruseperioodile ja panustab pidevalt tootearendusse, luues uusi maitseid ja täiustades traditsioonilisi tooteid. Tööd antakse 2 töötajale.

Aasta tööandja tiitel anti ettevõttele Baltic Steelarc OÜ, mille tegevusala on erinevate metallkonstruktsioonide valmistamine. Töödeldavate metallide hulka kuuluvad must metall, roostevaba teras ja alumiinium. 2019. a teisel poolel alustati uue tootmishoone rajamisega Kobela tööstusalale. Ettevõte panustab töötajatele töötingimustele, uues valminud tootmishoones on töötajate puhketuba koos kööginurgaga, pesemisvõimalused pärast tööpäeva lõppu, iganädalane tööriiete pesu ning väljavahetamine kulumise korral. Tööd antakse 30 töötajale.

Aasta ettevõtja tiili sai Setomaa valla ettevõtja Vello Saar, kes on ühiskondlikult aktiivne ning üks suuremaid Eesti kuurortravi arendajaid. Vello Saar on eelkõige tuntud Värska Kuurortravikeskuse juhina, mis ühendab endas ettevõtteid Värska Veekeskus AS ning Värska Sanatoorium AS. Saar tegutseb järjepidevate arengute nimel – viimase arendusena toodetakse Värska mineraalveest TSILK nina- ja kurguspreid; käesoleva aasta suvel renoveeriti sanatooriumi hotellikorpust ning ka kevadine eriolukord on edukalt seljatatud.

Aasta ettevõtlust toetava teo tunnustuse sai Kagu-Eesti Innovatsioonikeskus (KEIK), mis mängib olulist rolli Kagu-Eesti ettevõtluskliima arendajana. KEIK on sillaks keskuse asukate ja lisandväärtuste kasvatajate ja institutsioonide ja teenusepakkujate vahel. Kagu-Eesti Innovatsioonikeskuses tegutsevad aktiivsed inimesed.

Aasta õpilasfirma tiitli sai Võru Gümnaasiumis tegutsenud õpilasfirma Mäts, kelle missiooniks oli vähendada keskkonna reostust. Ettevõtlikud 11. klassi noormehed pakkusid loodussõbralikku alternatiivi plastikut sisaldavatele ja poelettidel leiduvatele närimiskummidele. Nad tootsid käsitööna valminud nätsu, mida pakendasid vahapaberisse.

Pildil aasta suurettevõtja OÜ Cristella VT esindaja Margit Rahuoja auhinda kätte saamas. Pildistas Aigar Nagel.

Lisainfo: Ivi Martens, atesteeritud ettevõtluskonsultant, tel 5349 7303, e-post: ivi.martens@vorumaa.ee

SA Võrumaa Arenduskeskus kuulutab välja konkursi Setomaa ettevõtluskoordinaatori leidmiseks

Ootame oma kollektiivi algatusvõimelist, koostööaldist ja sõbralikku inimest, kes on aktiivne, hea suhtleja ja võimeline iseseisvalt töötama. Loodame, et võtad endaga kaasa uusi ideid, huvitavaid kogemusi ja avatud meele uutele väljakutsetele.

Töö sisuks on ettevõtlusnõustamise tugiteenuse osutamine Setomaal tegutsevatele või tegevust alustavatele ettevõtjale, Setomaa ettevõtluskeskkonda arendavate tegevuste ja projektide algatamine ja elluviimine, kohalike omavalitsuse toetamine ettevõtlusalase informatsiooni ja nõuga ning ettevõtjate ühenduste nõustamine, osalemine Setomaa kui piirkonna arendustegevustes ning koostöös naabritega eelkõige Läti ja Venemaa suunal.

Nõuded kandidaadile:

 • kõrgharidus;
 • hea suhtlemisoskus;
 • ühe võõrkeele oskus (vene või inglise keel);
 • isikliku sõiduauto kasutamise võimalus;
 • hea arvuti kasutamise oskus.

Kasuks tuleb:

 • ettevõtluskogemus;
 • teise võõrkeele oskus;
 • ettevõtlusnõustaja/konsultandi töökogemus;
 • Seto kultuuri tundmine.

Omalt poolt pakume:

 • mitmekülgset ja huvitavat tööd arenevas ja väljakutseid pakkuvas piirkonnas;
 • paindlikku tööaega;
 • enese arendamise / koolitamise võimalust erialaselt;
 • töövahendid.

Töökoht: kaugtöö, nõupidamised ja kohtumised peamiselt erinevates Setomaa kohtades.

Tööle asumise aeg: 01.01.2021, leping tähtajaline kuni projekti lõpuni.

Kandideerimiseks ootame Teie CV-d ja motivatsioonikirja hiljemalt 22. novembriks 2020 aadressil arenduskeskus@vorumaa.ee. Lisainformatsiooni saate tel. 5622 2886 (Margus Timmo).

Ettevõtliku Kooli standardi tunnustuse pälvisid kaks Võrumaa kooli – Võru Kesklinna Kool ja Kuldre Kool

Haridusprogramm Ettevõtlik Kool omistas tänavu 17 haridusasutusele esimese astme kvaliteedimärgise ehk baastaseme ja 5 koolile teise astme ehk hõbetaseme. Võrumaal said baastaseme kvaliteedimärgise Kuldre Kool ja Võru Kesklinna Kool. „Ettevõtlik kool“ ning “Ettevõtlik lasteaed” kvaliteedimärgise kasutamise õiguse saavad need koolid ja lasteaiad, kelle õppeasutus vastab ettevõtliku õppe kriteeriumitele olulistes lasteaia ja koolielu valdkondades.

28.oktoobril tunnustas SA Võrumaa Arenduskeskus Võru Kesklinna Kooli ja Kuldre Kooli minnes kooli kohale, kus toimus pidulik õnnitlemine. Koolidele omistati Ettevõtliku Kooli autahvel ja lipp. SA Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots tänas koolide meeskondi, kes kasvatatavad ettevõtlikku ellusuhtumisega noori ning annavad oma panuse noorte tulevikku. Kohal olid ka koolipidajad, nii Võru linn kui ka Antsla vald.

“Ettevõtlikus koolis on olulisel kohal kaasav ja ettevõtlik õpe, mis jõuab nii ainetundidesse kui ka õppetöö välisesse aega. Vastava standardi saamiseks tuleb igal õppeasutusel läbida hindamine, mis viiakse läbi järgmistes valdkondades: eestvedamine ja juhtimine; personalivaldkond; koostöö huvigruppidega; ressursside juhtimine; õppe- ja kasvatusprotsess. Hindamise edukalt läbinutele antakse üle tunnustuskiri koos standardit tõendava autahvli ja lipuga,” selgitab Ettevõtliku Kooli arendusjuht Heidi Uustalu. Tunnustust jagatakse kolmel erineval tasemel: baas-, hõbe- ja kuldtasemel. Baastaseme saanud õppeasutusi iseloomustab oma organisatsiooni igakülgne teadlik arendamine vastavalt ettevõtliku õppe kvaliteedisüsteemile ehk standardile.

Hõbetaseme koolid ja lasteaiad on ettevõtliku õppe vallas kogemuste kandjad ja jagajad vähemalt oma maakonna piires ehk on eeskujuks oma maakonnas. Kuldtaseme koolid ja lasteaiad on ettevõtliku õppe liidrid nii Eesti siseselt kui ka välismaal, nad on väga suureks toeks programmi arendamisel.

Hõbetaseme omistanud haridusasutused 2020

 • Hargla Kool (Valgamaa)
 • Kohtla-Järve Järve Kool (Ida-Virumaa)
 • Viljandi Gümnaasium (Viljandimaa)
 • Väätsa Põhikool (Järvamaa)
 • Sõmeru Põhikool (Lääne-Virumaa)

Baastaseme omistanud haridusasutused 2020

 • Loksa Gümnaasium (Harjumaa)
 • Käina Kool (Hiiumaa)
 • Vaimastvere Kool (Jõgevamaa)
 • Koeru Lasteaed (Järvamaa)
 • Tarbja Lasteaed-Kool (Järvamaa)
 • Uuemõisa Lasteaed-Algkool (Läänemaa)
 • Noarootsi Kool (Läänemaa)
 • Aseri Kool (Lääne-Virumaa)
 • Rakvere Triinu Lasteaed (Lääne-Virumaa)
 • Ahja Kool (Põlvamaa)
 • Tilsi Põhikool (Põlvamaa)
 • Audru Kool (Pärnumaa)
 • Pärnu Kuninga Tänava Põhikool (Pärnumaa)
 • Pärnu Ülejõe Põhikool (Pärnumaa)
 • Valga Gümnaasium (Valgamaa)
 • Kuldre Kool (Võrumaa)
 • Võru Kesklinna Kool (Võrumaa)

Ettevõtliku Kooli võrgustikku kuulub 124 kooli ja 15 lasteaeda üle Eesti, neist 8 hõbe- ja 1 kuldtasemega õppeasutust.

Tunnustuse saanud koole tänatakse veel Haridusfestivalil, mis sel aastal toimub veebiülekandena 4.-5. novembril. Palju õnne ning ettevõtlikku koolielu!

Ettevõtlik Kool on kaasaegse hariduse kvaliteedimärk, mis on koondnimetus põnevale ja kaasavale õppimise metoodikale ning ühtlasi haridusprogramm, mis toob koolidesse ja lasteaedadesse rohkem iseseisvat ja ettevõtlikku hoiakut, arendab lastes otsustusvõimet ja ärgitab tegutsemishimu. Programmi koordineerivad maakondlikud arenduskeskused Euroopa Sotsiaalfondi toel.

Lisainfo: Eliis Ermel, noorte ettevõtlikkuse konsultant, SA Võrumaa Arenduskeskus, eliis.ermel@vorumaa.ee

Valgamaa kuppelmaastikul said kokku Kagu-Eesti ettevõtlikke koolide õpetajad

20. oktoobril toimus Kagu-Eesti ettevõtlikke koolide õpetajate ühine koostööpäev. Koostööpäeva koolitaja oli tuntud seiklusfirma 360 kraadi särava Anneli Kikkase näol ning päeva korraldas Valgamaa Arenguagentuur. Kolme maakonna ühine koostööpäev on Võru- ning Põlvamaa arenduskeskuste ning Valgamaa Arenguagentuuri koostöövili. Eesmärk on haridusmaastiku töötajate parimate praktikate ja kogemuste jagamine ning uute algatuste elluviimine. Ühistes tegevustes lepiti kokku Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetme “Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” Patee projekti raames.

Koostööpäeval osales 40 õpetajat 15-st Kagu-Eesti koolist, kes on võtnud enda tegevustesse haridusprogrammi “Ettevõtlik kool”. Sellel päeval tuli koos töökaaslastega hüpata vette tundmatus kohas ja asuda tekkinud olukorda lahendama. Nii nagu elu koolis käib. Lisaks teoreetiliste teadmistele koostööst, pandi end kohe proovile Pühajärve maastikul seiklusmängus “Faks peakontorist”.
Miks oli valitud just selline meetod koostööpäeva raames?

Anneli kogenud koolitajana ütleb: “Koolitus koos praktilise meeskonnamänguga lisab kogu meeskonna turgutusele põnevust, annab võimaluse tuua mängulisi olukordi igapäevatöösse ning osalejatel avastada kolleegide nn varjatud andeid, mis töökeskkonnas ei pruugi alati avalduda. Teen ise neid koolitusi just seetõttu, et need on alati täis häid emotsioone ja väga praktilised, Nii oli ka sel korral Pühajärvel. Mul oli suur rõõm ja au nende särasilmsete õpetajatega koostööd teha ning loodan kindlasti tulevikus veel kohtuda!”

Mängu alguses tuli koolitaja juhendamiseta jagada meeskonnas rollid, koordineerida tegevusi ja õigesti aega planeerida. Peaaegu kaks tundi liikusid meeskonnad maastikul ning kasutades suhtlemiseks raadiosaatjaid lahendasid mängu peaülesannet. Seejärel toimus koolitaja tagasiside osalejatele ning analüüsiti koostöövilju. Airi Lehemets Mooste Mõisakoolist tõdes, et oli äge saada tagasisidet, et õpetajad on nii loovad, targad, empaatilised ning teevad suurepärast meeskonnatööd.
Mängujuht tõi välja koolituse lõpus, et meeskonnas on alati tarkust rohkem, kui me ette kujutada oskame ja need avastused on alati südantsoojendavad!

Koostööpäeva Kagu-Eesti ettevõtlikke koolide õpetajatele korraldati Võru- ning Põlvamaa arenduskeskuste ning Valgamaa Arenguagentuuri koostööviljana. Sel korral oli eestvedaja Valgamaa Arenguagentuur, järgnevatel kahel aastal korraldatakse ühist koostööpäeva Põlva- ning Võrumaal. Ühistes tegevustes peitub jõud! „Väga värskendav ja avar võimalus kolleegidega väljaspool kooli kogeda koostööd!“ – sooja tagasisidet ühisele koostööpäevale jagas Hardi Rosumovski Mooste Mõisakoolist.

Kagu-Eesti ettevõtlikke koolide koostööpäeva korraldamist rahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetme “Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” projektist “Valgamaa PATEE programm 2020-2023”.

KEIK ootab ettevõtlushuvilisi intensiivsesse lühikoolituste sarja “Ideest iduettevõtteni”

Programm koosneb:

 • Kolmepäevasest (2+1) baaskoolitusest, et äriidee võtaks rakendatava kuju ja et osaleja kasvataks enda ümber inkubatsioonivõimekusega meeskonna.
 • Ülesannete lahendamisest baaskoolituse käigus omandatud teadmiste abil – idee valideerimine potentsiaalsete klientidega, esialgse finantsplaani koostamine jne.
 • Demopäevast oma ideede esitlemiseks.
 • Täiendavatest mentortundidest parimatele baaskoolituse läbinud meeskondadele, et valmistuda inkubaatorisse või kiirendisse kandideerimiseks.
 • Rahalisest toetusest programmi parimate äriideede edasiseks arendamiseks.
 • Võimalusest jõuda otse Prototron TOP40 hulka ilma taotlusvooru kandideerimiseta.

Ootame programmiga liituma kõiki Kagu-Eesti aktiivseid:

 • kellel on idee ja tahe käivitada oma iduettevõte, kuid puudub teadmine, kuidas seda teha;
 • kelle ettevõte on juba registreeritud, kuid äri on algfaasis ning ei ole seetõttu veel valmis kandideerima inkubatsiooni- ja kiirendiprogrammidesse;
 • kes omavad tegutsevat väikeettevõtet ja tahavad oma äri olulisel määral kasvatada, muutes ärimudelit, võttes kasutusele tehnoloogilisi uuendusi ja/või plaanides turule tuua innovaatilisi tooteid/teenuseid.

Ajakava:

20.10 kell 16.00-20.15
16.00-16.10 Tervitussõnad (Anita Hoole, Kagu-Eesti Innovatsioonikeskus)
16.10-18.00 Idee, meeskond, konkurendid (Kadri Tammai, Tehnopol)
18.00-18.10 Paus
18.10-19.00 Finantside mudeldamine (Aavo Hummal, Võrumaa Arenduskeskus)
19.00-20.15 Tõde turunduses ja iduettevõtjates otsivad Andres ja Kuldar (Andres Kuusik, Tartu Ülikool ja Kuldar Leis, tippettevõtjast ettevõtjate nõustaja)

21.10 kell 10.00-14.00
10.00-11.30 Persoona loomine, turundus & müügikanalid (Kadri Tammai, Tehnopol)
11.30-12.00 Lõuna
12.00-13.45 Testimismeetodite õpetamine & valideerimised; toote ja teenuse arendus (Jana Budkovskaja, Prototron)
13.45-14.00 Pitchi formaadi tutvustamine & ettevalmistamine (Jana Budkovskaja)

04.11 kell 16.00-20.15
16.00-16.15 Scriptide tagasisidestamine (Jana Budkovskaja)
16.15-17.15 Pitch treening (Kuldar Leis)
17.15-18.15 Mida investorid näha tahavad? Millised on startuppide võimalused investeeringute kaasamisel? (Kalev Kaarna, SuperAngel)
18.15-18.30 Investori kogemuslugu (Kalev Kaarna)
18.30-18.45 Paus
18.45-19.00 Investeeringut kaasanud kogemuslugu (Siim Kabrits, Chaga Healt)
19.00-20.00 Osalejate äriideede esitlused
20.00-20.15 Parimate väljakuulutamine (Jana Budkovskaja, Prototron)

Registreeru juba nüüd: shorturl.at/gRW45

Lisainfo: info@prototron.ee, keik@keik.ee

Lühikoolituse sarja viivad läbi Tehnopol Startup Inkubaator, Prototron, KEIK ja Pärnumaa Arenduskeskus.

Lisainfo:
Kagu-Eesti Innovatsioonikeskus
www.keik.ee
tel 601 6160

ettevõtlik kool

Selgunud on haridusprogrammi Ettevõtlik Kool edulugude konkursi nominendid

Haridusprogrammi Ettevõtlik Kool edulugude konkursi „Õppimine on põnev!“ komisjon on 111-st eduloost välja valinud 12 nominenti 4 erinevas kategoorias. Laureaadid kuulutatakse välja hariduskonverentsi „Ennast juhtiv väärtust loov noor ei ole imeloom!“ teisel päeval, 5. novembril.

Ettevõtliku Kooli arendusjuhi Heidi Uustalu sõnul on märkamine ja tunnustamine äärmiselt oluline. „See on suur kiitus meie kõikidele haridusasutustele, õpetajatele ja noortele, kes õppetöö käigus või ka selle välisel ajal viivad ellu märkimisväärseid algatusi, mis edendavad meie kõigi ettevõtlikkust,“ lisab Uustalu.

Tänavusele edulugude konkursile esitati kokku 111 edulugu. Uustalu sõnul näitavad rohked edulood seda kui ettevõtlikud ja põnevate ideedega on meie noored kui ka kõik haridustöötajad.

Hariduskonverentsil „Ennast juhtiv väärtust loov noor ei ole imeloom!“ kuulutatakse välja laureaadid 4 järgmises kategoorias: „Parim koostöötegu“, „2P (Parimad praktikad)“, „Noorte algatus“, „Ettevõtlik haridustegu“. Esmakordselt kuulutatakse välja ka 2020. aasta Ettevõtliku Kooli kuldpartner ja aasta üllatajad.

Nominendid 2020

Parim koostöötegu

 • Paide Lasteaed Tähepai “Väärtused läbi meie tegude”
 • Rakvere Gümnaasium “Filmifestival”
 • Vändra Gümnaasium “OÜ Valley ettevõtlusõpe”

2P (Parimad praktikad)

 • Mooste Mõisakool “Kõndimisnädal”
 • Rakvere Rohuaia Lasteaed “Kaubatänav”
 • Sillamäe Vanalinna Kool “Rebasesaba juga”

Noorte algatus

 • Kohtla-Järve Järve Kool “Veloabi”
 • Põltsamaa Ühisgümnaasium “Asjad, millest keegi ei räägi”
 • Räpina Ühisgümnaasium “Esinemisoskus”

Ettevõtlik haridustegu

 • Põltsamaa Ühisgümnaasium “TPN ja Helena Nõmmik”
 • Paide H. Hanssoo Põhikool “Tantsuetendus”
 • Tabasalu Lasteaed Tibutare “Sipsikud tahavad ja suudavad elevanti toita”

Edulugude konkurssi „Õppimine on põnev!“ korraldab haridusprogramm Ettevõtlik Kool alates 2008. aastast. Edulugude konkursi eesmärk on soodustada haridusasutustes ettevõtlikku õpet ning ärgitada edulugude kaudu ka teisi koole ja lasteaedasid leidma nutikaid lahendusi, kuidas seda õppetöö raames teha.

Haridusprogramm Ettevõtlik Kool toob koolidesse ja lasteaedadesse rohkem iseseisvat ja ettevõtlikku hoiakut, arendab lastes otsustusvõimet ja ärgitab tegutsemishimu. Ettevõtliku kooli põhimõtete järgi töötab 124 kooli ja 15 lasteaeda üle Eesti, kokku üle 25 000 õpilase.

Lisainfo:
Eliis Ermel
ettevõtluskonsultant (noorte ettevõtlikkus)
tel + 372 521 7705
e-post: eliis.ermel@vorumaa.ee

Võru maakonna Idee Starteri inspiratsiooniseminaril aidati õpilastel valida millise ideega alustada enda minifirma

7. oktoobril toimus Võru maakonna 7.-9. klasside noortele inspiratsiooniseminar „Millise ideega alustada enda minifirma? Seminari viis läbi loova eneseteostuse uurija ja koolitaja Harald Lepisk.

Seminarile registreerus 9 kooli ning osalejaid oli ca 141. Veebiseminaril jagas Võru Kesklinna Kooli minifirma Kehale Pai oma edulugu – mida õpiti firmat tehes ning milliste tulemusteni jõuti. Tüdrukud tõid välja, et rollide jaotus firmas on oluline ning nad õppisid seda, et kui neil oleks võimalus, siis nad oleks võtnud endale ühe tiimiliikme juurde.
Teine edulugu oli pärit naabermaakonnast – Põlvast. Põlva Kooli minifirma Meeilu tüdrukud rõhutasid seda, kui oluline on mugavustsoonist välja tulla ning alati proovida uuesti. Minifirma Meeilu tegutses kaks aastat ning nende teadmised ja oskused kasvasid pidevalt.

Inspiratsiooniseminaril toimus ka intervjuu endise Võru Gümnaasiumi vilistlasega, Kristiina Kõrbega, kes asutas 4 aastat tagasi õpilasfirma nimega Cheeset. Kristiina on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ning hetkel töötab ühes IT-startupis rahvusvahelise müügijuhina. Kristiina pidas oluliseks märgata alati probleemides ka lahendusi ning kui läheb raskeks, siis tuletada endale meelde tegemise eesmärki. Tähtis on küsida: „Miks ma seda teen“?

Veebiseminaril:
– kuulati noorte lugusid, kus nad jagasid, mida on vaja selleks, et edukas minifirma teha;
– õpiti, kuidas märgata enda ümber rohkem võimalusi, mida ette võtta;
– mõisteti, kuidas tunda ära hea äriidee ja proovida kas sellest võiks asja saada.

Lisaks toimusid intervjuud mentoritega/õpilasfirma vilistlastega, kes jagavad nippe firma loomisel.

Soovime kõikidele osalejatele ja õpilastele ettevõtlikku ja inspireerivat õppeaastat!

Inspiratsiooniseminari toimumist rahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetme „Koolide, kogukonna ja ettevõtjate koostöö toetamine ettevõtlusõppe praktilisemaks muutmiseks“.

Lisainfo:
Eliis Ermel
ettevõtluskonsultant (noorte ettevõtlikkus)
tel + 372 521 7705
e-post: eliis.ermel@vorumaa.ee

 

Võrumaa Arenduskeskus ootab kandidaate Võru maakonna aasta ettevõtjate aunimetuse andmiseks

Võrumaa Arenduskeskus kutsub esitama kandidaate Võrumaa aasta ettevõtjate aunimetuse andmiseks.

Tänavuse Võru maakonna aasta ettevõtja aunimetused kuulutab arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots välja ettevõtjate tunnustusüritusel 18. novembril 2020.a.

Võru maakonna aasta ettevõtja aunimetuste kandidaate võivad esitada nii kohalikud omavalitsused, ettevõtted, organisatsioonid kui ka üksikisikud.

Digitaalselt allkirjastatud taotlused on oodatud Võrumaa Arenduskeskuse e-posti aadressile arenduskeskus@vorumaa.ee. Paberkandjal taotlused palume saata märksõnaga „Aasta ettevõtja auhind“ Võrumaa Arenduskeskuse postiaadressil Jüri 12, 65620 Võru.

Taotlusi oodatakse hiljemalt 31. oktoobriks 2020.

Võrumaa aasta ettevõtja aunimetuse andmise statuut ja taotluse vorm on leitav Võrumaa Arenduskeskuse kodulehel.

Lisainfo: Ivi Martens, ettevõtluskonsultant, tel 53497303, e-post ivi.martens@vorumaa.ee

Rohkem uudiseid