Ivi Martens ettevõtluskonsultant 5349 7303 ivi.martens@vorumaa.ee
Aavo Hummal ettevõtluskonsultant 5309 1180 aavo.hummal@vorumaa.ee
Aarne Leima Setomaa ettevõtluskonsultant 5322 6961 aarne.leima@setomaa.ee
Eliis Ermel noorte ettevõtlikkuse konsultant 521 7705 eliis.ermel@vorumaa.ee
Kuldar Leis Kagu-Eesti ettevõtlusvaldkonna nõustaja 504 8123 kuldar.leis@arenduskeskused.ee

Kõik kontaktid

Setomaa arenguprogrammi taotlusvoor 2018. a tegevuskava koostamiseks on avatud 15.-28.06.2018

Maaeluministeerium, Ettevõtluse Arendamise Sihtasusutus (EAS) ja SA Võrumaa Arenduskeskus annavad teada, et Setomaa arenguprogrammi 2018. a taotlusvoor on avatud 15. – 28.06.2018.

Programmi eesmärk on toetada projekte Setomaa arengueelduste tugevdamiseks ja paremaks kasutamiseks.

Programmi raames saavad taotlejad olla Setomaa vald ning programmi piirkonnas tegutsevad mittetulundusühendused ja sihtasutused.

Taotletava toetuse maksimaalne suurus on 32 000 eurot. Toetuse määr on kuni 85% projekti abikõlbulikest kuludest.

Programmidokumendid:

Vormikohane eeltaotlus tuleb esitada Võrumaa Arenduskeskusele:

 • elektrooniliselt aadressil arenduskeskus@vorumaa.ee või paberil aadressil Võrumaa Arenduskeskus, Jüri 12, 65605 Võru, perioodil 15.-28.06.2018.
 • kui elektrooniliselt esitatav taotlus on digiallkirjata, tuleb esitada ka allkirjastatud paberil taotlus posti teel või käsipostiga aadressil Võrumaa Arenduskeskus, Jüri 12, 65605 Võru. Hiliseim postitempel võib olla 28.06.2018. a.

Lisainfo:

Norra turu seminar ja ümarlaud

Disaini ning sisustuse tootjatele Norra turu seminar – workshop

Sektori ülevaade ja nõustamine praktikutelt.

Vaata seminari plakatit WS VÄIMELA

Osalejad saavad personaalseid näpunäiteid. Selleks palume vastata registreerumisel lisaküsimustele.

Kuupäev: 22. juuni

Asukoht: TSENTER, Väimela

I OSA

10.00 – 10.20 Osalejate ja esinejate omavaheline tutvustus

10.20 – 12.00 Margit Ihlebakke, EAS-i Norra ekspordinõunik

On aastaid nõustanud kõiki Eesti ekspordisektoreid liikumisel Norra klientide suunal – kasuta võimalust kuulata just seda ettekannet, mis on koostatud just Sinu ettevõtte sektorile ja Sinu esitatud küsimuste põhjal.

Lõõgastuspaus 11.00 – 11.20

12.00 – 12.30 Lõunapaus

12.30 – 13.00 Tiia Allas, eksportettevõtte Aja Nägu juht.

Juhib edukat Eesti akende restaureerimise ja tootmisega tegelevat ekspordiettevõtet Aja Nägu, klientidega kogu Skandinaavias ja Eestis.

13.00 – 13.30 Kätlin Kuusemäe, Konsultant Bonus Partner, TÜ Skandinavistika osakonna lõpetanud.

On üks haruldasi Norra keele spetsialiste, kes on keeleoskuse viinud reaalsesse eksporditöösse meie juhtivate eksportijate juures. Mida tähendab keeleoskus Norras ja kuidas seda väga olulist tööriista kasutada ka ise keelt valdamata?

13.30 Avatud diskussioon ümarlauas

22. juunil TSENTRIS toimuvale seminarile saab registreeruda siin

Lisainfo hille@tsenter.ee, tel 5302 5373

20. juunil Tallinnas toimuvale seminarile saab registreerida:

Merilin Laager, +372 5645 1177, MTÜ Loov Eesti, www.looveesti.ee

Jaga postitust:

Külastusreis Eesti puitehituse ettevõtetesse 15.juunil

Puidu- ja mööblitööstuse ettevõtjad on oodatud osalema kogemusvahetuse külastustel 15. juunil.Külastatavad ettevõtted on:

Stylewood 

Stylewood oma suhtelise nooruse juures on kujundanud välja juba muljetavalda valiku kvaliteettooteid.

Nende peamised müügiartiklid on:

 • Torusaun
 • Kümblustünn
 • Kämping
 • Saunamaja
 • Mängumajad lastele
 • Koeramajad

Vipson Projekt 

Vipson Projekt on valmistanud käsitsi palkmaju aastast 2002. Nende maju on müüdud nii Eestisse kui Skandinaaviasse. 2007. aastal lisas Vipson Projekt oma tootevalikusse ka puitmööbli. Kõrvalsaadusena valmistatakse ka küttepuid ja männikooremultši.

Töötajaid on keskeltläbi 10.

Suur Muna 

Pakume ümbruskonna talude parimaid ande ning SUURE MUNA köögis saab kogu see värske kraam kokkadelt lõpliku viimistluse. Ahjust tulnud rukkileiva kõrval sädeleb päikesega võidu kuldne võitoos. Hommikul korjatud karulaugul aga pole kastepiisk jõudnud veel kuivada.
ÖÖD House 

ÖÖD House idee sündis kui vennad Andreas ja Jaak Tiik plaanisid nädalalõpuks matkamist. Nad otsisid väikest maja looduskaunis kohas, kus nad saaksid veeta öö. Nad suutsid leida ainult palkmaju suurematele gruppidele või väiksemaid maju keskpärase kvaliteediga. Need aga olid kaugel sellest, mida vennad otsisid.
See kogemus andis neile idee luua ÖÖD hotelli kontsept, mis disainilt oleks julge ja stiilne, hõlmaks erinevaid hotelli funktsioone nagu hotellitoad, vastuvõtt, spa jne. Moodulitel on erinev sisu kuid ühesugune vorm võimaldab soovi korral kompleksi vastavalt nõudlusele sujuvalt laiendada.

Tootmisjuhtimise simulatsioon

Pudelikaela võimsus määrab ära kogu tootmise võimsuse. Kui tahad toodangu mahtu tõsta, pead maksimeerima pudelikaela läbilaskevõime ja panema ülejäänud tootmise tööle pudelikaela tempos. Kõige lihtsam võte tootlikkuse kasvatamiseks on tagada, et pudelikaelaks oleva töölõigu töötajad käiksid lõunal üksteise alla. Kui seadme seiskamiseks, lõunapausiks ja seadme käivitamiseks kulub nt 30-60 minutit, siis tõstaks pudelikaela tööliste üksteise all lõunal käimine 8-tunnises tööpäevas tootlikkust 6-12%.

See teadmine ei ole ühelegi tootmisettevõtte juhile uudis. Samas on seda teadmist raske praktikas ellu viia, sest pudelikael on sõltuvalt tellimuste iseloomust ja mahust ühel nädalal ühes ja teisel nädalal teises kohas. Mida siis teha?

Õnneks on ettevõtte pudelikaelte juhtimiseks välja töötatud mitmeid lahendusi, nagu LEAN tootmisjuhtimine, 6-Sigma kvaliteedijuhtimine, piirangute juhtimine (TOC) ja võimendatud LEAN juhtimine (TLS).

Ca 2 tunni jooksul simuleeritakse 5-sammulise tootmisprotsessi puhul läbi, kuidas on võimalik ülalnimetatud lähenemiste abil tootlikkust 20-200% tõsta ning ühtlasi selgitame, kuidas erinevad lähenemised aitavad nn hüppava pudelikaela paigale kinnitada ja juhitavaks muuta.

Töökeel: Inglise keel

Osalemine: TASUTA

Külastusreisid on vähese tähtsusega abi objekt. (Võimalusel märkige registreerudes viimase kolme aasta jooksul saadud vähese tähtsusega abi summa).

Osalejate arv on piiratud, seetõttu on samast ettevõttest võimalik kuülastusreisidega liituda kuni kahel inimesel.

Lisainfo ja registreerumine hiljemalt 10. juunil alltoodud kontaktidel.

Kontakt:  Lauri Semevsky, tel 57704045, lauri@tsenter.ee

Ajakava:

09:00   Stylewood OÜ www.stylewood.ee, Põllu tn 4, Võru

10:30    Vipson Projekt OÜ – www.vipson.ee, Jeedasküla küla, Võru vald ( https://goo.gl/maps/n5ikuRqUoB22 )

12:30     Lõuna kohvik-restoranis “Suur Muna” – https://suurmuna.ee, Haanja, Rõuge vald, Võrumaa

14:00     ÖÖD House – https://www.oodhouse.com/, Pikk tn 4, Võru

16:00     Kompetentsikeskus TSENTER, Seminar “Tootmisprotsessi simulatsioon”, Kalev Kaarna, Pärna tee 1, Väimela

Sõltuvalt arutelude aktiivsusest võib külastuste aeg pisut varieeruda

Kogemusvahetuse külastused on organiseerinud puidu- ja mööblitööstuse kompetentsikeskus TSENTER koos Vidzeme Planeerimispiirkonnaga Eesti-Läti ülepiirilise koostööprogrammi projekti “Innovation and Export of Woodworking and Furniture Industry in Võru County and Vidzeme Planning Region” raames.

Pilt: https://www.oodhouse.com/products/

 

 

Jaga postitust:

Külastusreis Läti puiduettevõtetesse 14.juunil

Puidu- ja mööblitööstuse ettevõtjad on oodatud osalema kogemusvahetuse külastustel puitmööblit tootvatesse ettevõtetesse Lätis 14. juunil. Programm sisaldab nelja ettevõtte külastamist Vidzeme piirkonnas, pakkudes unikaalset sissevaadet nende nelja ettevõtte elukorraldusse ja -kogemustesse ning näha nende tehaseid ja kuulata jutustusi arengulugudest tootearendusest eduka tootmisettevõtteni.

Oma kogemust jagavad:

AVOTI SWF, SIA – Üks modernsemaid puidu töötlemisega tegelevaid ettevõtteid Baltikumis. Toodab suurtes mahtudes männi-täispuidust mööblit ja puitlaastplaati. Suuremjagu Avotis toodetud mööblit turustatakse nii üle maailma tuntumate jaemüüjate mööblikauplustes. Rohkem infot: www.avoti.lv/en/

EKJU, SIA – Üks suurimaid aiamööbli ja sisustuselementide tootjaid Lätis, pakkudes tööd ligi 200 inimesele. Asutatud 1992. aastal Läti-Saksa ühisettevõttena. Peab oma põhimõtteks: “Ökonoomne ja maksimaalne puidukasutus ja -töötlemine ning maksimaalne lisandväärtus koos suurepärase kvaliteediga ja konkurentsivõimega”. Rohkem infot: http://www.ekju.com/en

KAMPENUSS FURNITURE, SIA – Toodab puidust mööblit, uksi, treppe ning disainelemente, kasutades maksimaalselt kohalikke materjale. Ettevõtte looja Inguss Kampenuss on oma kutsumuse pühendunud meister, kes on leidnud ja kutsunud oma ettevõttesse ka teised entusiastlikud puusepad. “Me töötame nii, et meie valmistatud mööbel kestaks üle põlvkondade”. Rohkem infot: www.kampenuss.lv/en

WOODHEART, SIA – Noor ettevõte, kes spetsialiseerub moodsale puidust uste tootmisele aga ka mööblidisainile ja -tootmisele. “Iga mööbliese on unikaalne kuna tema disain ja funktsioonid on kohandatud iga kliendi individuaalsetele vajadustele”. Rohkem infot: http://woodheart.lv/?lang=en

Töökeel: Inglise keel

Osalemine: TASUTA

Külastusreisid on vähese tähtsusega abi objekt. (Võimalusel märkige registreerudes viimase kolme aasta jooksul saadud vähese tähtsusega abi summa).

Osalejate arv on piiratud, seetõttu on samast ettevõttest võimalik kuülastusreisidega liituda kuni kahel inimesel.

Lisainfo ja registreerumine hiljemalt 10. juunil alltoodud kontaktidel.

Lauri Semevsky, tel 57704045, lauri@tsenter.ee

 

Ajakava

09:00 – 10:00             SIA WoodHeart – www.woodheart.lv/?lang=en

10:40 – 11:40             SIA “Kampenuss Furniture” – www.kampenuss.lv/en

12:00 – 13:00              SIA “EKJU” – www.ekju.ee/et

13:10 – 14:00              Lõuna

15:20 – 13:20              SIA “Avoti SWF” – www.avoti.lv/en/

16:30 – 18:00              Päeva kokkuvõte ja kontaktide vahetamine + suupisted ja kohv

Sõltuvalt arutelude aktiivsusest võib külastuste aeg pisut varieeruda

Kogemusvahetuse külastused on organiseerinud puidu- ja mööblitööstuse kompetentsikeskus TSENTER koos Vidzeme Planeerimispiirkonnaga Eesti-Läti ülepiirilise koostööprogrammi projekti “Innovation and Export of Woodworking and Furniture Industry in Võru County and Vidzeme Planning Region” raames.

Jaga postitust:

Viisk läks Võrust Tallinna

Möödunud neljapäeva õhtul selgusid Eesti ettevõtluse arendamise sihtasutuse ja Eesti Televisiooni uuenduslike äriideede konkursi Ajujaht parimad. Võrumaa parima äriidee preemia 2200 eurot pälvis uudispaat Viisk Võrumaalt.

Võrumaa omavalitsused panid läbi Võrumaa Arenduskeskuse välja 2200 eurose eriauhinna parimale Ajujahil osalevale meeskonnale, kuhu kuulub vähemalt üks Võrumaalt pärit inimene.

Sel hooajal jõudis Ajujahi võistlusel 30 parima hulka uudispaat Viisk Võrumaalt. Viisk arendab kerget kokkuvolditavat ühekohalist vineerpaati, mille kokkupanek võtab aega ühe minuti. Viisk on stabiilne ja turvaline ning seda on lihtne transportida auto pakiruumis ja hoiustada kasvõi voodi all või riidekapis. Viisk on ka torke- ja UV-kindel ning valmistatud taastuvast materjalist – puidust. Paadi sihtgrupiks on harrastuskalastajad ja loodussõbrad üle kogu maailma, kes vajavad enda hobiga tegelemiseks kerget ja mugavalt transporditavat väikepaati. Praegu saab valida ainult raskete ja kohmakate kummipaatide vahel, mida on tülikas transportida ja hoiustada ning mille täispumpamine, tühjakslaskmine ja kuivatamine võtab kaua aega. Idee elluviimiseks on meeskonnas kõik vajalikud kompetentsid olemas: Tiit Kolk on 40-aastase staažiga harrastuskalamees, kes teab, millistele nõuetele peab meie paat vastama. Remo Allikas on mööblitootmise ja kaubanduse taustaga juht. Martin Polikarpus tegeleb müügi ja tootearendusega. Kaarel Saar omab teoreetilisi ja praktilisi teadmisi puidutöötlemisest ning Kaisa Kalmet vastutab disaini ja modelleerimise eest. Viisu kohta leiab rohkem infot kodulehelt viisk.eu.

SA Võrumaa Arenduskeskuse juhi Tiit Tootsi sõnul toetavad Võrumaa omavalitsused parimat Võrumaalt pärit Ajujahile tulnud ideed, selleks et innustada Võrumaa inimesi uuenduslikult mõtlema ning Ajujahi konkursil osalema.

Fotol: Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots koos Martin Polikarpuse (vasakul) ning Remo Allikaga (paremal). Pildistas: Tauno Pääslane (ERR) (Ajujahi galerii).

Lisainfo: Tiit Toots, juhatuse liige, SA Võrumaa Arenduskeskus, tel 514 5985, e-post tiit.toots@vorumaa.ee

Homme alustab taas ettevõtjatele suunatud Kagu-Eesti mentorklubi

 

Homme alustab Pühajärve puhkekeskuses oma esimese kokkusaamisega uut hooaega Kagu-Eesti Mentorklubi.  Iga klubikohtumise raames toimub koolitus ning sellele järgneb diskussioon ja aeg mentoritele – alustavatele ettevõtjatele omavaheliseks suhtlemiseks, kogemuste ja mõtete vahetamiseks. Mentorklubi koolitusi viivad läbi Eesti juhtivad koolitajad ja eksperdid. Kagu-Eesti mentorklubi korraldavad Võrumaa Arenduskeskus, Põlvamaa Arenduskeskus ja Valgamaa Arenguagentuur.

Kagu-Eesti Mentorklubis osaleb sel aastal 25 ettevõtjat Kagu-Eesti kolmest maakonnast. Käesoleval hooajal on kavas neli kahepäevast kohtumist.

Aprillikuu alguses toimub Suur avaüritus, kus saadakse omavahel tuttavaks ja lükatakse mänguliselt käima 2018. aasta mentorklubi, pannes tööle nii pea, näpud kui ka kõneosavuse. Klubikohtumise viib läbi juhtimiskonsultant ja koolitaja Marko Rillo. Teisel klubiüritusel maikuus on kavas kohtumine teemal „Reeglite rikkumine – uued arendusideed,” mille viib läbi ettevõtja, koolitaja ja nõustaja Indrek Maripuu. Klubikohtumisel elimineeritakse iseenesest mõistetavust ja otsitakse töötavaid ärimudeleid.  Septembris toimub kokkusaamine teemal „Persoonibränd.“ Koolitab turundaja ja koolitaja Signe Ventsel. Kuidas luua tugev persoonibränd saavutamaks konkurentsieelise. Mentorklubi klubiüritused lõpetab oktoobrikuus toimuv kogemuskoolitus ehk õppereis Raplamaale.

Mentorklubi tegevusi rahastab Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo: Ivi Martens, atesteeritud ettevõtluskonsultant, SA Võrumaa Arenduskeskus, tel 5349 7303, e-post: ivi.martens@vorumaa.ee

                       

Võrumaa Arenduskeskus otsib oma meeskonda ettevõtlusnõustajat

Töökoha põhieesmärk: Ettevõtete ettevõtluskeskkonna parendamisele, uute ettevõtete loomisele ja olemasolevate ettevõtete arengule kaasa aitamine, sh ettevõtjate teavitamine, koolituste korraldamine, noorte ettevõtlikkust toetavate tegevuste koordineerimine, maakonna ettevõtluskeskkonda ja noorte ettevõtlikkuse tõusu toetavate arendusprojektide algatamine ja läbiviimine.

Tööülesannete kirjeldus

Kandidaadile esitatavad nõuded:

 • kõrgharidus, soovitavalt majanduse või avaliku halduse valdkonnas;
 • teadmised ettevõtlusvaldkonnast ja Euroopa Liidu struktuurifondidest;
 • eelnev töökogemus ettevõtlusprojektidega või ettevõtjana;
 • eesti keele oskus kõrgtasemel, inglise ja/või vene keele oskus kesktasemel erialase sõnavara valdamisega;
 • teksti- ja tabelitöötlusprogrammide kasutamise oskus;
 • iseseisvus ja algatusvõime, väga hea suhtlemisoskus, kohusetundlikus, korrektsus, abivalmidus, hea stressitaluvus, meeskonnatööoskus.

Kasuks tuleb:

 • kogemus noorte ettevõtlikkuse edendamises;
 • arendus- ja/või ettevõtlusprojektide kirjutamise kogemus.

Omalt poolt pakume:

 • põnevat ja eneseteostust pakkuvat tööd;
 • sõbralikku ja toetavat meeskonda;
 • kaasaegseid töötingimusi.

Kandidaatidel palume esitada hiljemalt 17. aprillil 2018 e-kirja aadressil arenduskeskus@vorumaa.ee järgmised dokumendid:

 • motivatsioonikiri;
 • elulookirjeldus;
 • haridust ja kvalifikatsiooni tõendavate dokumentide koopiad.

NB! Töövestlused välja valitud kandidaatidega toimuvad 20. aprillil 2018.

Kontaktandmed:
Asukoht: Jüri 12, 65620 Võru
Tööle asumise aeg: niipea kui võimalik
Töö tüüp: osaline tööaeg (0,5 koormus), töötaja
Lepingu tüüp: tähtajaline, asendaja lapsehoolduspuhkuse ajaks
Kontaktisik: juhatuse liige Tiit Toots, tel 514 5985

Homme alustab uut hooaega ettevõtjatele suunatud Kagu-Eesti Kogemusklubi

Homme, 28. märtsil alustab Moostes oma esimese kokkusaamisega uut hooaega Kagu-Eesti Kogemusklubi, mis pakub väikeettevõtjatele võimalust suhelda nii koolitajate kui praktikutega, saada uusi teadmisi, häid nõuandeid ning jagada vastastikuseid kogemusi. See on hea võimalus nii uute kontaktide saamiseks kui ka suhetevõrgustiku laiendamiseks ja arendamiseks. Kagu-Eesti Kogemusklubi korraldavad Võrumaa Arenduskeskus, Põlvamaa Arenduskeskus ja Valgamaa Arenguagentuur.

Kagu-Eesti kogemusklubis osaleb sel aastal 33 ettevõtjat Kagu-Eesti kolmest maakonnast. Käesoleval hooajal on kavas kolm kahepäevast kohtumist.

Märtsi kohtumise teemaks on “Juhtimise varjatud tahud ja nendega toimetulek,” koolituse viib läbi organisatsioonikonsultant, treener ja mentor Margus Alviste. Osalejatele pakutakse lisaks koolitusele õppe-eesmärkide saavutamiseks põnevaid arutelusid, erinevaid näiteid, visuaalseid mudeleid ja praktilisi harjutusi. Teisel kohtumisel mais on kavas „Ärimudeli töötuba,“ mille viib läbi juhtimiskonsultant ja koolitaja Marko Rillo. Klubikohtumisel otsitakse uusi ideid ja arengusuundi kiirete muutuste tuules. Novembris toimub kokkusaamine „Läbirääkimised.“ Koolitab läbirääkimiste ekspert ja koolitaja Georg Merilo. Koolitusel toimub reaalsete kaasuste lahendamine grupitöödes ja läbirääkimiste simulatsioonid. Osaleja kogeb oma plusse, õpib vältima vigu ning aru saama nende tekkepõhjustest.

Kogemusklubi tegevusi rahastab Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo: Ivi Martens, atesteeritud ettevõtluskonsultant, SA Võrumaa Arenduskeskus, tel +372 5349 7303, e-post: ivi.martens@vorumaa.ee

Ettevõtte finantskoolitus

28. märtsil 2018, kell 11.00-18.00 Navi seltsimajas

Koolitus on suunatud ettevõtte juhtidele, töötajatele suurendamaks teadlikkust finantsidest, aruannetest ja nende analüüsist ning rahavoogude planeerimisest. Seda nii LEADER meetmetest toetuse taotlemise kui ettevõtte juhtimise vaatest.

KÄSITLETAVAD TEEMAD:

 • Bilansi loogika, sisu ja ülesehitus
 • Majandustehingud ja bilanss
 • Kasumiaruanded, nende loogika, sisu ja ülesehitus; kasumite liigid
 • Bilansi ja kasumiaruande olulisemad proportsioonid ja suhted
 • Äriplaani sisu ülesehitus ja tähtsaimad momendid
 • Rahavoo plaan äriplaanis

Koolitaja MARGUS TINITS Just juhtidele, ettevõtjatele ja teistele mitte-finantsspetsialistidele mõeldud koolitustega on Margus Tinits tegelenud 1993. aastast alates. Margus on Tallinna Tehnikaülikooli
ärikorralduse instituudi külalisdotsent, Äripäeva Akadeemia ja EMI EWT lektor, vandeaudiitor. Antud koolitus toetub (nn „numbrite maagia“ lahtiseletamise asemel) finantsnähtuse sisulisele mõistmisele, graafilisele kujutamisele, tervele mõistusele, loogikale ja eesti keelele (raamatupidamise keele asemel).

Praktika on näidanud, et ettevõtete juhtimisel on selline lähenemine märksa tulemuslikum.

Registreerimine: https://goo.gl/forms/1g0bKCCAbLQu47082
www.voruleader.ee

Rahandusministeerium ja MKM kutsub osalema infoseminaril “Raha kasvatamise võimalused ja riskid”

Olgu meie valitud eluala milline tahes, on igaühel alati midagi uut õppida nii raha säästmisest kui ka kasvatamisest sõltumata ajast või eelnevate teadmiste olemasolust. Kuna märts on kogu Eestis rahatarkuse kuu, kutsub rahandusministeerium koostöös Pangaliidu ja majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga Teid 27. märtsil kl 17 Stedingu maja kohvikus (Kreutzwaldi 15) kuulama infoseminari “Raha kasvatamise võimalused ja riskid.”

Seminaril osalus on tasuta ning materjalid ja teemad on ettevalmistatud ministeeriumide ja Pangaliidu koostöös.  Osalemiseks täitke registreerumisvorm.

Ajakava ja teemad:

Kell 17-18: Sissejuhatus raha kasvatamise olulisusest, võimalustest –  Kai Kutsar (SEB panga äriarendusjuht, tegelenud aastaid investeerimistoodete juhtimisega)

 • Vajaduste ja võimaluste kaalumine, eesmärkide seadmine
 • Kriteeriumid ja kaalutlused raha paigutamiseks, lisateabe hankimine
 • Eeldused investeerimiseks – konto avamine, plaan

Kell 18 -18.30: Kuidas alustada investeerimist –  Kuldar Leis (rahvusvahelise kogemusega tippettevõtja ja investor)

 • Ajendid investeerimise alustamiseks
 • Kaalutluskohad, riskide hindamine
 • Valusad kaotused, magusad võidud

Kl 18.30-19.00: Suupistelaud, küsimused-vastused

Täiendav info: Kristel Onno, ettevõtlikkuse konsultant, tel 521 7705, kristel.onno@vorumaa.ee

Rohkem uudiseid