Aitame Sind teekonnal äriideest ettevõtjaks. Korraldame erinevaid kohtumisi, infopäevi, koolitusi ning pakume nõustamist ja mentorlust. Töötame partnervõrgustikuna toetades ettevõtet igas arenguetapis.
Aitame sul jõuda äriideest äriplaanini ja oma ettevõtte käivitamiseni. Nõustame äriplaani ja finantsprognooside koostamist, ettevõtlusvormi ja ärimudeli valikut, raha kaasamist, turundust ja müüki, aitame leida koostööpartneri. Korraldame alustavatele ettevõtjatele kohtumisi info kogumiseks, ideede genereerimiseks ja kogemuste vahetuseks.
Inimesele, kellel on esmane äriidee või kes on oma ettevõtte hiljuti (kuni 3 a tagasi) loonud.
Ettevõtte loomiseks ja käivitamiseks selguse, kindlustunde saamiseks, erapooletu ja asjakohase nõu saamiks, oma teadmiste ja oskuste arendamiseks, eduka rahastustaotluse koostamiseks.
30 minutit kuni 2 kuud
Lühiajalised juhtumid on näiteks nõustamine teenustest või rahastusvõimalustest, registritoimingute teostamisest jms.
Ajaliselt mahukaimad on Töötukassa ettevõtlusega alustamise toetuse taotluse või starditoetuse taotluse nõustamine ja nendega seotud äriplaani ja finantsanalüüsi koostamise nõustamine.
Tasuta. Vähese tähtsusega abi (VTA) ei rakendata.
Inimesele, kes tahab saada ettevõtjaks
Äriidee leidmiseks, selle testimiseks ja algteadmiste ning motivatsiooni saamiseks
6 tundi
tasuta
Kord aastas toimub igas Kagu-Eesti kutsekoolis minihäkaton, kus osalevad nii kutsekoolide õppijad, eelkõige täiskasvanud õppijad, kui huvilised väljapoolt kooli.
Hoogsal päeval käsitletakse ettevõtluse põhitõdesid, harjutatakse meeskonnatööd ideede läbitöötamiseks ja piiratud ajaga idee esitamiseks – liftikõnet.
Inimesele, kes soovib hakata ettevõtjaks või kelle ettevõte on varajases käivitusfaasis.
Ettevõtte loomiseks ja käivitamiseks teadmiste ja oskuste omandamine.
Omaosalus 65 eurot osaleja kohta.
Ettevõtte puhul rakendub vähese tähtsusega abi (VTA) sõltuvalt koolitusrühma suurusest 600 – 1 000 eurot. Ettevõttel peab olema vajalikus mahus VTA jääki ().
Alustava ettevõtja baaskoolituse tunnistus vastab Töötukassa ettevõtlusega alustamise toetuse taotluse nõuetele. Kui oled töötu, on sul võimalik osaleda ka Töötukassa koolituspartneri läbiviidaval ettevõtluskoolitusel. Selle kohta saad infot Töötukassa konsultandilt.
Tootmise või teenusosutamise käivitamiseks ja turule sisenemiseks selguse ja kindlustunde saamine, meeskonna teadmiste ja oskuste arendamine.
Eelinkubatsioon: 2 järjestikust päeva
Inkubatsiooniprogramm: 6 kuud, kohtumised 3-5 nädalase intervalliga
Ettevõttele arvestatakse vähese tähtsusega abi (VTA) sõltuvalt grupi suurusest 6500 – 9000 eurot. Ettevõttel peab olema vajalikus mahus VTA jääki.
Kagu-Eesti inkubaatori mentorteenus on kõigile, kes soovivad alustada ettevõtlusega ning minna järgmisele arengutasemele. Alustava ettevõtte mentorteenusele kandideerimiseks tuleb esmalt käia eelnõustamisel, mille eesmärgiks on testida ettevõtte sobivust aastasele mentorteenusele või leida mõni teine arenguprogramm, mis sobib paremini alustava ettevõtte vajadusele. Peale kontakteerumist võtame Sinuga ühendust viie tööpäeva jooksul ja lepime kokku eelnõustamise aja. Eelnõustamine toimub kahe kuu jooksul, mille lõpus hinnatakse ettevõtte sobivust mentorteenusele.
Alustava ettevõtte mentorteenuse eelnõustamine sisaldab:
Mida sisaldab mentorteenus?
Tingimused mentorprogrammis osalemiseks:
Kuidas toimub koostöö mentoriga?
Konkreetne ajakava, mentorteenuse maht ja teemade fookus pannakse paika iga alustava ettevõttega individuaalselt lähtuvalt arenguvajadusest.
Mentorteenuse maksumus: Mentorteenuse läbiviimiseks sõlmitakse ettevõttega leping, milles määratakse ära mentorteenuse maht, ajakava ja arengueesmärgid, lähtuvalt hetkeolukorra kaardistuse analüüsist. Alustava ettevõtte omaosalus on 50 eurot, VTA maht sõltub mentorteenuse mahust.
Maksumus
Mentorteenus on vähese tähtsusega abi (VTA) arvestusega 450 eurot kuu. Ettevõttel peab olema vajalikus mahus VTA jääki.
Võta ühendust Kagu–Eesti inkubaatori mentor-konsultandiga:
Liina Maripuu
Alustavale ettevõttele (tegutsenud alla 3 aasta, möödunud majandusaasta käive alla 120 000 euro, töötajate arv kuni 3), kelle toode on täielikult või osaliselt puidust.
Toote väljaarendamiseks
2 kuni 12 kuud. Maht lepitakse kokku eelnõustamise käigus.
Tootearendusprogramm on ettevõttele vähese tähtsusega abi sõltuvalt teenuse mahust 2000 – 30000 eurot. Ettevõttel peab olema VTA jääk piisavas mahus.
Ettevõtte ja TSENTRI koostööna viiakse läbi tootearenduse protsess, mis hõlmab endas kas olemasoleva toote täiendamist, parendamist või uue toote välja töötamist.
Ettevõttele pakutakse paindlikku ja praktilist teenust koos selle juurde kuuluvate tegevustega, mille valikul lähtutakse toote eripäradest ning millele vastavalt pannakse kokku kompaktne kava. Tootearenduse tegevuste hulka kuuluvad näiteks nii tehniliste jooniste, 3D mudeli kui ka viimistluskatsete tegemine.
Tootearendusprogrammi info ja programmi kandideerimine – TSENTER
Alustavale ettevõttele (tegutsenud alla 3 aasta, möödunud majandusaasta käive alla 120 000 euro, töötajate arv kuni 3), kelle toode on täielikult või osaliselt puidust.
Robotiseeritud lihvimise, pingi teenindamise, tootmisprotsessi automatiseerimise või robotiseerimiseks pädeva ja erapooletu nõu ja toe saamiseks
1 kuni 6 kuud
Tootmise lahenduste programm on ettevõttele vähese tähtsusega abi (VTA). VTA ehk tööde maht lepitakse kokku enne konkreetse arendusprojekti käivitamist. Ettevõttel peab olema VTA jääk piisavas mahus.
Ettevõttel on võimalus
Arendusprotsessi tegevuste läbiviimise järel saab ettevõte tulemusraporti, mis sisaldab:
Raporti tulemuseks võib olla ka selgus, et antud tingimustel ei ole uuritud lahenduse rakendamine otstarbekas või uuritud lahenduse kasutusele võtuks tuleb esmalt teostada muud vajalikud eeltegevused.