Võrumaa Arenduskeskusega liitus hinnatud mentor- konsultant!

Sel kevadel alustas arenduskeskuses tööd Liina Maripuu, kellega Võru maakonna ettevõtjad kohtuvad Kagu-Eesti Inkubaatoris.

Sel kevadel alustas arenduskeskuses tööd Liina Maripuu, kellega Võru maakonna ettevõtjad kohtuvad Kagu-Eesti Inkubaatoris.

Võrumaa Arenduskeskus ettevõtluse suunajuhi Kaido Palu sõnul oli huvilisi töökohale palju. “Meie jaoks oli oluline leida oma ala spetsialist, kes Tehnopoli ja KEIK-iga koostöös aitaks luua Kagu-Eesti ettevõtluse inkubaatori ja nõustaks piirkonna ettevõtjaid” ütles suunajuht.

Liina Maripuu on Lõuna-Eestis varasemalt silma paistnud eelkõige oma tegevusega Põlvamaal, kuhu nad abikaasaga juba 2010. aastal lõid koolitus- ja konsultatsioonibüroo Loovusait. 2020. aastal pälvis ta Põlvamaa “Ettevõtluse edendaja” tiitli ning aasta hiljem valis EAS ta Eesti turismiedendajate top 10-sse.

Ettevõtlusmaastikul on tal kogemust 20 aastat nii ettevõtja, finantskonsultandi ja -juhina seda nii era- kui ka avalikus sektoris. Liina usub, et mida on võimalik ette kujutada, seda on võimalik ka teha. “Ettevõtjana on võimalik luua oma elu täpselt selliseks nagu sa suudad seda ette kujutada,” toob ta ettevõtluse peamise plussinna esile. Lisaks tööle arenduskeskuses on Liina Kagu-Eesti kaugtöökohtade võrgustiku Kupland juhtgrupi liige ning arendab kaugtöö tegemise võimalusi. 

Võrumaa Arenduskeskuses asub ta tööle Kagu-Eesti Inkubaatori mentor-konsultandina, mis on üks osa projekti “Kagu-Eesti ettevõtluse ökosüsteemi arendamine” tegevustest. Liinalt saavad tuge inkubaatoriga liituvad ettevõtjad ja meeskonnad, sealhulgas ka sel sügisel inkubaatori arengukiirendisse kandideerijad. Lisaks aitab ta kaasa silla loomisele ettevõtjate, kogukondade ning omavalitsuste vahel.

Kui ka Sina soovid Liinaga lähemalt koostööd teha, siis hoia silmad lahti, sest juba suve lõpus on huvilistel võimalik kandideerida kuus kuud kestvasse inkubatsiooniprogrammi, kuhu valitakse osalema vaid viis meeskonda! Rohkem infot: https://www.keik.ee/inkubatsiooniprogramm/