Selgusid Võrumaa meenekonkursi ideevooru parimad

Ideevooru laekus üheksateist ideed kaheksalt organisatsioonilt/ettevõttelt ja eraisikult. Komisjoni vaieldamatuks lemmikus oli Võrumaa noorte kunstnike töödega illustreeritud šokolaaditahvlite sari, idee esitaja Boris Meldre.

Teine ja kolmas koht läks Toores Jõud OÜ poolt esitatud ideedele. Teise koha idee kirjelduseks koos prototüübiga olid epoksiidvaigust mullid (magnetid) mis sarnanevad veetilgale või järvesilmale, mille sügavusse on jäädvustunud nii liivaküngaste liiv, männitüvede koor kui pohlavõrsed ja -marjad. Magnetiga epomulle saab kasutada iseseisvalt suveniirmagnetina või osana meenetekomplektist ehk laastuvaagnast. Kolmanda koha vääriliseks pidas komisjon laastuvaagna ideed. Laastuvaagen on valmistatud linaõliga töödeldud katusekimmist. Meenekingitusena täiendab seda järvemull/maastikukuppel, mis hoiab vaagnasse süvistatud magneti abil meene iseloomustamise ja piirkonna eripära rõhutamise pisikest viidet.

Ideevooru esimest kohta premeeriti vabalt valitud Võru maakonna toote- või teenusepakkuja kinkekaartiga väärtuses 150 €, teist kohta 100 € ja kolmandat kohta 50 €.

Eripreemia, valik kukeseene teemalisi toidumeeneid, sai originaalse ja särava idee eest Üts Ummamuudu sannamüts „Kikkasiin.”

„Meil on äärmiselt hea meel, et meenekonkursi ideevooru laekus nii palju toredaid ideid. Tõenäoliselt sai võiduidee puhul määravaks see, et tegemist on praktilise meenega, mille kujundusel kasutatakse kohalikku sümboolikat ning kohalike noorte kunstnike töid,“ kommenteeris tulemusi SA Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots.

SA Võrumaa Arenduskeskuse korraldatud meenekonkursi eesmärgiks on laiendada valikut Võru maakonnas pakutavatest meenetest, mis seovad meie piirkonna külalisi toredate elamustega ning on meeldejäävaks kingiks ja meenutuseks ummamuudu kandist. Konkursile ootame ennekõike meeneid, mis iseloomustaksid uut Võru maakonda, siinset looduslikku ja kultuurilist eripära (Vana-Võromaa ja Setomaa kultuuriruum).

Meenekonkurss koosneb kahest osast:
1. Ideevoor, kuhu sai ideid esitada kuni 31.01
2. Meenevoor, kuhu saab töid esitada kuni 30.03

Konkursile esitatud ideekavandeis ja prototüüpe saab vaadata näitusel 1. maist 30.juunini Võrumaa Turismiinfokeskuses, aadressil Jüri 12, Võru. Meenekonkursi võitnud esindusmeenet ja turismimeenet on loodetavasti juba eesoleval suvel võimalik soetada maakonna turismiinfokeskusest ja -punktidest.

Meenekonkursi võidutööd valimb välja komisjon koosseisus: SA Võrumaa Arenduskeskuse esindaja, Võru Instituudi esindaja, MTÜ Vana – Võromaa käsitöö esindaja, MTÜ Setomaa Käsitöökogu esindaja, MTÜ Setomaa Turism esindaja, MTÜ Võrumaa Turismiliit esindaja, Rõuge valla esindaja, Antsla valla esindaja, Setomaa valla esindaja, Võru valla esindaja, Võru linna esindaja, Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuse TSENTER esindaja.

Kuni 30. märtsini on veel võimalik esitada töid meenevooru (esindusmeene ja turismimeene), kus auhinnafondiks on 500 € väärtuses meenete tellimus. Lisainfo meenekonkursi tingimuste ja auhindade kohta leiab https://vorumaa.ee/vorumaa-arenguagentuur-kuulutab-valja-voru-maakonna-meenekonkursi/

Lisainfo: Kadri Moppel, Võrumaa turismikoordinaator, mob 5331 1919, kadri.moppel@vorumaa.ee