Võrumaa Arenguagentuur kuulutab välja Võru maakonna meenekonkursi

Meenekonkursi eesmärgiks on laiendada valikut Võru maakonnas pakutavatest meenetest, mis seovad meie piirkonna külalisi toredate elamustega ning on meeldejäävaks kingiks ja meenutuseks ummamuudu kandist.

Konkursile ootame ennekõike meeneid, mis iseloomustaksid uut Võru maakonda, Vana-Võromaa ja Setomaa looduslikku ja kultuurilist eripära.

Meenekonkurss toimub kahes osas:

I Ideevoor

Kui Sul on meene(te) osas hea mõte, aga  Sa ise ei saa või ei oska seda teostada, siis ootame sind oma mõtet esitama meenete ideevooru. Sinu meeneidee võiks olla seotud kohaliku pärimuse, motiivide või sümboolikaga.

Konkursitöid ideevooru saab esitada kuni 31. jaanuarini 2018, kell 16.00 Võrumaa Turismiinfokeskusesse aadressil Jüri tn 12.

Ideevooru I koht – auhind kinkekaart väärtusega 150 €*
Ideevooru II koht – auhind kinkekaart väärtusega 100 €*
Ideevooru III koht – auhind kinkekaart väärtusega 50 €*

* auhinna summa väärtuses vabalt valitud kinkekaart Võru maakonnas toote- või teenusepakkujalt.

II Meenevoor

Meeneid ootame konkursile kahes kategoorias:

  1. Esindusmeene (ostuhind kuni 25 €/tk)
  2. Turismimeene (ostuhind kuni 5 €/tk)

Kõnekas ja meeldejääv meene võiks väljendada piirkonna looduslikku ja kultuurilist eripära (Vana-Võromaa või Setomaa kultuuriruum), olla ajendatud kohalikust sümboolikast, seotud kohalike kommete ning pärimusega, valmistatud kohalikust materjalist/toorainest. Võimalusel lisada meenele lugu või legend. Nii esindusmeenetel kui turismimeenetel võiks olla praktiline väärtus.

Mõlemas katekoorias on auhinnaks 500 € väärtuses meenete tellimus.

Konkursitöid meenevooru saab esitada kuni 30. märtsini 2018, kell 16.00 Võrumaa Turismiinfokeskusesse aadressil Jüri tn 12.

Vaata ka: Lisainfo-ja-konkursi-täpsemad-tingimused