Minihäkatonil sündisid praktilised äriideed: alustamiseks ei pea palju investeerima

Minihäkatoni päeval Võrumaa Haridus- ja Tehnoloogiakeskuse Puidu kompetentsikeskuses TSENTER oli osalejaid pea 60 ja 8 meeskonda esitlesid päeva finaalis žüriile liftikõne vormis oma ideid. Äriideed tekkisid osalejatel elust enesest ning olid seotud hobide või tööga.

Minihäkatoni päeval Võrumaa Haridus- ja Tehnoloogiakeskuse Puidu kompetentsikeskuses TSENTER oli osalejaid pea 60 ja 8 meeskonda esitlesid päeva finaalis žüriile liftikõne vormis oma ideid. Äriideed tekkisid osalejatel elust enesest ning olid seotud hobide või tööga.

15. jaanuaril Väimelas TSENTRIS toimunud minihäkatonide sarja kuuenda häkatonipäeva korraldas Võrumaa Arenduskeskus. Arenduskeskuse ettevõtluse suunajuhi Kaido Palu sõnul on minihäkatonidel piirkondlikus ettevõtlussüsteemis oma kindel koht. Häkatonipäeva käigus genereeritakse ühiselt ideid ning osalejad õpivad, kuidas hinnata äriideed. „Eesmärgiks on leida see, mis innustab, et edasi liikuda ettevõtjaks. Tuleb leida endas see lõvišokolaad ja minna liikuma“, innustas ta oma äriideid arendama.

Minihäkatone vedas käesoleval hooajal eest ettevõtlus- ja innovatsioonikonsultant Indrek Maripuu, kelle sõnul häkatonid Räpina Aianduskoolis, Valgamaa Kutseõppekeskuses ja seekord peaasjalikult Võrumaa Haridus- ja Tehnoloogiakeskus EWERS ärikorralduse, toitlustusteeninduse ning IT-süsteemide erialade õpilastest koosnenud meeskondadega igati korda läksid. Ta julgustas tekkinud ideedega kõiki edasi minema: „Võtke siit kogemus kaasa, mõned head sõbrad ja natuke aega, siis saab igast tänasest ideest edasi minna. Ükski idee ei vaja ülisuuri investeeringuid, nii et lükkame need kõik käima!“

8 meeskonda esitlesid minihäkatoni päeva finaalis žüriile liftikõne vormis oma ideid. Äriideed tekkisid osalejatel elust enesest ning on seotud hobide või tööga. Arendati muuhulgas kuivatatud toiduainete turule toomist, pakuti võimalusi laste liikumisharjumuste elavdamiseks vabas õhus ning otsiti lahendusi sotsiaalsetele murekohtadele.

Minihäkatoni osalejad Marjete Tammeleht ja Kadri Kattai jäid päevaga väga rahule. „Meil tekkis olemasoleva idee kõrvale juba uus mõte. Tahaksime ka esimese ideega edasi minna, kui see ei õnnestu, võtame järgmise,“ pidasid nad äriidee analüüsimist ja arendamist igati kasulikuks.

Võrumaa Arenduskeskuse projektijuht ja žürii liige Terje Moisto avaldas heameelt, et kuna mitmed ideed olid nii läbi mõeldud, et need võiksid kohe töösse minna, siis tegi komisjon koolitajaga kokkuleppe, et tasuta mentorlust saab seekord lausa kolm äriideed kaheksast. „Ka teised ideed väärivad edasiarendust,“ kinnitas ta.

Kõik üritusel osalenud meeskonnad ja ka teised ettevõtlusest huvitatud inimesed on oodatud Võrumaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultantide juurde tasuta nõustamisele.

Ettevõtluse alustamiseks saab taotleda toetust Töötukassast ja EIS-st Starditoetust. Äriideid kutsume arendama Kagu-Eesti inkubaatorisse. Inkubatsiooni II vooru kandideerimine on avatud kuni 12. veebruarini.

Järgmised minihäkatonid toimuvad sügisel 2025.

Sündmus toimus projekti Kagu-Eesti ettevõtluse ökosüsteemi arendamine toel

 

GALERII | Kaidi Rebane, Lota Ly Peterson