Võrumaa vabaühenduste päeval osaleb üle 40 MTÜ!

Esmakordselt leiab Võru kultuurimajas Kannel aset Võrumaa Vabaühenduste Päev – laupäeval, 28. novembril sätivad oma bioksid Kandles üles rohkem kui 40 Võrumaa vabaühendust!

Tule ja vaata, millega inimesed vabatahtlikuna tegelevad ehk leiad endalegi uusi põnevaid ettevõtmisi! Päeva juhib URMAS VAINO.

Tule kogu perega – uudistamist jagub kõigile ja lastele on erinevaid tegevusi vabaühenduste boksides. Kohale on lubatud tuua muu hulgas 3D printer, linaõlipressimise massin, pesuehtne kanuu, purjelaud ja muud põnevat.

Üks messi eesmärke on koostöö parandamine erinevate sektorite vahel. Võib-olla tahad näiteks kingid partneritele või külalistele edaspidi anda üle riidest kingikotis, mille on valmistanud Võrumaa erivajadustega inimesed? Ehk tahad sinna kingikotti pista Pikakannu kooli moosi, Urvaste kamatooteid või käsitsi valmistatud kaarte? See on hea võimalus kodanikualgatuse toetamiseks.

Urmas Vaino eestvedamisel toimuvad messil arutelud teemadel:

– Miks MTÜ-d äri teevad? Ja kuhu nad selle raha kõik panevad?

– Kas tervisesport on teenimise koht?

– Kes peab lahendama kogukonnas turvalisuse küsimuse?

– Kuidas inimesed paneelmajast välja saada?

Messil on avatud uudne VÕROMAA SPORDIPUHVET! Jah justnemelt – messirahva ametlik toitlustaja on Võrumaa Spordiliit!

Kultuurimaja Kannel kohvikus nõustavad kell 11.30-13.30 huvilisi võrdõigusvolinik Liisa-Ly Pakosta ja Eesti üks tippudest tööõiguse alal, töövaidluskomisjoni esimehe kogemusega Siiri Grünbaum.

Peale messi toimub vabaühenduste konverents ning tunnustamisüritus. Konverentsile on tarvis eelregistreerida kuni 25. novembrini siin

Konverents on tänuüritus kõigile vabaühendustes toimetajatele ning loodetavasti inspiratsiooniks neile, kes nn oma asja, millesse panustada, alles otsivad!

Koos saame suure kummarduse teha neile, kes leidsid sel aastal ära märkimist tegusate kodanike, vabaühenduste ja nende toetajatena.

Tunnustamist leidis 15 tegusat kodanikku – Tuuli Pähn ja Vello Pähn, Martin Mark, Eve Täht, Leili Väisa, Merike Õun, Jüri Luik, Heino Pall, Merike Kapp, Helger Kavant, Ats Virumäe, Evelin Hoole, Ene Aedmaa, Airi Hallik-Konnula, Liana Allas, Tiina Ploom.

Võrumaa silmapaistvaim ühendus 2015 nominendid on MTÜ Vastseliina Külade Ühendus, MTÜ Võrumaa Spordiliit, MTÜ Võrumaa Naiste Tugikeskus, MTÜ Juba Külaselts, MTÜ Püssä Küla Selts, MTÜ Revolutsioon, MTÜ Luutsniku Külaselts, MTÜ Hauka Veloklubi, MTÜ Järvere Külaselts, MTÜ Ostrova Festivalid, MTÜ Urvaste Külade Selts, MTÜ Karula Hoiu Ühing.

Võrumaa kodanikuühiskonna toetajana leidis tunnustamist 5 ettevõtet – OÜ Uus Koda, AS Eesti Pagar, Võru Tarbijate Ühistu, OÜ Haugas Transport ja OÜ Sän&Män.

Lisainfo evelyn@vorumaa.ee, 525 1750.

Päevakava:

 11.00-13.00 – Võrumaa vabaühenduste mess, arutelud, spordipuhvet

11.30- 13.30 – võrdõigusvoliniku Liisa-Ly Pakosta ja Siiri Grünbaumi vastuvõtt Kandle kohvikus

13.00-13.30 – kohvipaus,  konverentsile registreerunutele pakub Võromaa toitu MTÜ Piiri Köök

13.30-14.00 – Urmas Vaino paneeldiskussioon MTÜ-de tõstatatud probleemide lahendamisest

14.00-14.30 – Erik Vest, Mähe Selts “Asumiselts kui hääletoru – koos kostab kõrgemale”

14.30-15.00 –Paul Hunt, Seto Suksu Seiklused “Kuidas Hunt endale Suksu sai ja mis sellest koostööst kõik edasi juhtuma hakkas”

15.00-15.45 – Aleksei Turovski “Keda karu kaasab? Kas kobras teeb koostööd? – Kaasamisest ja koostööst loomade maaailmas “

15.45-15.50 – jalasirutuspaus

15.50-16.00 – Muusikaline vahepala

16.00-16.15 – Võru maavanem Andres Kõivu tervitus

16.15-17.00 – Tunnustame Võrumaa aktiivseid kodanikke, ühinguid ja ettevõtteid, kes neid toetavad.

Vabayhenduste mess_plakat-page-001ws

 

Võrumaa Vabaühenduste Päeva korraldavad MTÜ Võluvõru ja SA Võrumaa Arenguagentuur. Kaasa aitavad MTÜ Revolutsioon, MTÜ Navi Külaselts, MTÜ Juba Külaselts ja MTÜ Haanja Tantsu Mängu Laulu Selts. Võrumaa Vabaühenduste Päev toimub Ühisnädala raames ning projekti rahastab Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja siseministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.