Aprillis ja mais keskendusid Võrumaa haridusasutused liikumisele ja õuesõppele

Võrumaa Arenduskeskus ja Võrumaa Spordiliit kutsusid haridusasutusi korraldama aprillis-mais oma kogukondades liikuma kutsuvaid ühisettevõtmisi “Liigume koos tervise heaks”

Üheks oluliseks tervist mõjutavaks teguriks on kehaline aktiivsus. Mitmekülgsed liikumistegevused toetavad mõtlemist, õppimist, töörõõmu, und ja üldist heaolu. Vana hea ladinakeelne vanasõnagi ütleb, et terves kehas terve vaim. Liikumisharjumuse kujundamine lapseeas annab oskused ja rõõmu tegeleda tervisliku liikumisega elukestvalt. Liikumisharrastusega põhjalikumalt tegelemine on ka võimalus toreda vaba aja tegevuse, huvipõhise sõpruskonna või sportliku eneseteostuse kujunemiseks.

SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskus toetas Võru maakonna lasteaedade ja koolide südame- ja õuekuuga seotud sündmuste läbiviimist. Toetati taotlusi, mille eesmärkideks on julgustada haridusasutusi mitmekesisele kehalisele aktiivsusele ja tervislikele eluviisidele.

Võrumaa Arenduskeskus ja Võrumaa Spordiliit kutsusid haridusasutusi korraldama aprillis-mais oma kogukondades liikuma kutsuvaid ühisettevõtmisi “Liigume koos tervise heaks”. Meile eraldatud toetuse eest saab loosi tahtel viis haridusasutust liikumisrõõmu hoidmiseks õuevahendite komplektid. Seekord vedas 12 haridusasutust eest kas oma kogukonnas või koos lapsevanematega mitmesuguseid liikumisaktiivsust ja -rõõmu pakkuvaid üritusi. Mida kõike tehti?

 • Võru Kesklinna Kool korraldas liikumisõhtu Tamula ääres
 • Värska Lasteaias orienteeruti koos vanematega, õpiti metsas ja liivakastis, söödi õues, külastati erinevaid asutusi, mängiti loodusbingot ja otsiti õuest erinevaid asju ja osaleti Saatse muuseumi õuesõppeprogrammis.
 • Võru Sõlekese Lasteaias toimusid virgutusvõimlemised õues, tehti sõbramassaaži, läbiti tasakaalurada, mängiti keksumänge, nuputamismängus saadi teadmisi südametervisest ja õuedisko haaras kaasa ka tänaval liikujad.
 • Vastseliina Gümnaasiumi ja Vastseliina rahvamaja koostöös toimus jüripäeva jooks.
 • Võru Lasteaed Punamütsikeses toimusid ühised hommikuvõimlemised, südamete otsimise õuemäng, tantsupäev, lõbusad liikumismängud õues, tervislike tegevuste loomingupäev, ühine orienteerumisõhtu vanematega.
 • Osula Põhikool korraldas kultuuri- ja ajaloolise jalutuskäigu kodukandis.
 • Kuldre kool kogus aprillikuus aktiivsusminuteid.
 • Haanja Kool matkas paikuskunsti päeval Vällamäe tippu.
 • Lasva Lasteaed Pargihaldjas viis läbi mitmesuguseid liikumismänge, teatevõistlusi, rattaliikluspäeva, ümber lasteaia aiajooksu, ülesannetega orienteerumisõhtupooliku ning ka laste jooga.
 • Väimela Lasteaed Rukkilill hoolekogu ja personal korraldasid kogu lasteaiaperele ja vanematele matka Valgesoosse.
 • Urvaste Kooli projektinädalal “Punktist A punkti B” keskenduti erinevatele liikumisviisidele- ja vahenditele. Käidi Viljandimaal Sinialliku matkarajal.
 • Antsla Gümnaasium korraldas “Väikeste professorite päeva”, kus osalesid ka Kuldre Kooli 1.–3. klassi õpilased. Segameeskonnad läbisid kooli staadionil üheksa tegevuspunkti (Päästepunkt, Kagu Biathloni lasketiir, Tommy poks, Veeohutus, Koostöömängud, Muusikanurk, Ajutreening, Metsanohikud ja Robootika).

Tõmbame joone alla meie liikumisväljakutsele “Liigume koos tervise heaks”. Fortuuna Sanelle käe läbi naeratas loosiõnn seekord Võru Lasteaiale Sõleke, Võru Lasteaiale Punamütsike, Osula Põhikoolile, Võru Kesklinna Koolile ja Vastseliina Gümnaasiumile. Fortuunaks oli Sanelle. Aitäh kõigile!

Kätte on jõudnud kaunis juunikuu, mis annab märku peagi algavast suvevaheajast ja puhkuste ajast. See tähendab, et saab rohkem olla õues ja liikuda ning osaleda Võru maakonnas toimuvatel rohketel spordiühisüritustel.

Vaata kalendrit Võrumaa Spordiliidu veebis:

Võrumaa Spordiliit