Võrumaa Arenguagentuuri infokiri – november 2015

Head koostööpartnerid,

Selle aasta Võrumaa ettevõtlusnädal kinnitas, et ettevõtlus pakub paljudele huvi. Ettevõtluspäeval 7. oktoobril oli terve saalitäis, valdavalt noori inimesi, sära silmis koos arutamas kuidas ettevõtlusega alustada. Ettevõtlusvaim särises. Ideid Võrumaal äri tegemiseks jätkub ja on ka toimekaid inimesi, kes neid edukalt ellu viivad. Kes kasvatab puhast juurvilja ja marju või küpsetab taluleiba ning pakub asendust tavalisele töödeldud poetoidule, kes teeb (küll hobitööna) kenasid etnotoole, mida laatadel müüb, kuigi tegelikult oleks nendele nõudlust välismaalgi, kes nuputab uusi tooteid, et konkurentsis püsida. Kerge ei ole kellelgi, tuleb tõeliselt hinnata neid inimesi.

Üritusi ja tegemisi Võrumaal aga jätkub, vahel isegi pead valima kuhu minna. Aga minna tuleb, sest need on põnevad ja kasulikud. Täna on Võrumaa turismi infopäev Seedri turismitalus, 7. novembril Uma Mekk suurlaat Võru spordihallis, 28. novembril Võrumaa Vabaühenduste Päev Võru Kultuurimajas Kannel.

Lõpetuseks tahan reklaamida kõigile meie partneritele (ja et nad ka ettevõtjaile edasi ütleksid) vastavatud Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskust Tsenter ning suurepärast Võrumaa Kutsehariduskeskuse Tehnomaja – kasutage nende teenuseid.

Edu!

Taivo Tali,

SA Võrumaa Arenguagentuuri juhataja

Infokirja saab lugeda SIIT.