Võrumaa Arenguagentuuri infokiri märts 2016

Head koostööpartnerid,

Eesti sünnipäeval kohtusin omamoodi Võrumaaga! Kohtusin Vabariigi 98nda aastapäeva üritustel Kandles nende inimestega, kes kujundavad üsna palju Võrumaa sellist nägu nagu me täna ja homme Võrumaal näeme. Palju oli ka ettevõtjaid. Nägin nendel pidulikel üritustel toimekat ja muhedat, veidi ka kriitilist, aga siiski rahulikku meelt, säravat pilku ja kindlameelsust. Tunnetasin selgelt, et Võrumaa on heades kätes ja usku tulevikku on.

Eks seda usku heasse tulevikku ole vaja. Tean ja näen, et ei ole kerge olla praegusel ajal,  kaugel suurtest  keskustest, ettevõtja, eriti väikene. Võrumaa ettevõtjad otsivad võimalusi ja toetusi, et oma käivet ja kasumit hoida ja suurendada, tööd anda.  Seda näitas Võrumaa ettevõtjate aktiivsus meie ja Tsentri ettevõtlustoetuste infopäeval 9.ndal veebruaril Väimelas, seda näitavad päringud, mis tulevad meie agentuuri.
Tõepoolest, haarake kinni võimalustest, mida Eesti riik ja omavalitsused, Euroopa Liit ettevõtjatele ja vabaühendustele pakuvad, haarake kinni ametniku (eriti pealinna oma) nööbist ja küsige, mida tema on teinud Eesti või Võrumaa ettevõtluse jaoks.
Küsige rohkem ja pöörduge aktiivsemalt ka meie, Võrumaa Arenguagentuuri poole. Aitame igal juhul. Kasutage (rohkem) neid võimalusi, mida me ka tänases infokirjas pakume ja teile edastame.
Võrumaal on, mida Eestile pakkuda. Julgelt usun, et vähemalt pool Võrumaa ettevõtluspotentsiaalist, ressursside kasutuselevõtust, töötavatest ideedest on veel kusagil peidus. Kõige suurem potentsiaal on aga peidus mõistagi inimeses endas.
Uma, Võrumaa, asja eest, kena kevadet!

Taivo Tali,
SA Võrumaa Arenguagentuuri juhataja

Infokiri avaneb SIIN.