Võrumaa Arenduskeskuse uus nõukogu esimees on Setomaa vallavanem Raul Kudre

Kui viimased pool aastat juhtis nõukogu tööd ettevõtja Vello Saar ja enne teda riigikokku suundunud Võru endine linnapea Anti Allas, siis septembri lõpus kinnitati nõukogu uueks esimeheks Raul Kudre.

Uus Võrumaa Arenduskeskuse nõukogu esimees Raul Kudre ja juhatuse liige Tiit Toots. Foto: Lota Vana

Kui viimased pool aastat juhtis nõukogu tööd ettevõtja Vello Saar ja enne teda riigikokku suundunud Võru endine linnapea Anti Allas, siis septembri lõpus kinnitati nõukogu uueks esimeheks Raul Kudre.

Eile, 26. oktoobril toimus järjekordne nõukogu koosolek uue esimehe juhtimisel. Kudre arvates on Võrumaa Arenduskeskus paistnud silma oma tegevuse ja tulemuslikkusega: “Palju on ümber mõeldud ja kaasajastatud ning arenduskeskus on kasvanud töiseks arendusorganisatsiooniks.”

Tema sõnul toimib Võrumaa Arenduskeskuse nõukogu hästi ja on laiapinnaliselt komplekteeritud, sest lisaks omavalitsustele on kaasatud nii ettevõtete kui kodanikuühiskonna esindajad. “Sellepärast ei ole vajadust ega plaani suuri muudatusi teha ja täita tuleb peamiselt nõukogu koosolekute juhtimise ja vajadusel esindusrolli,” lisad Kudre. 

Pikendati ka senise juhatuse liikme lepingut

Eilsel nõukogu koosolekul otsustas nõukogu ühehäälselt pikendada senise juhatuse liikme Tiit Tootsi lepingut kolme aasta võrra.

Tootsi sõnul on järgmise kolme aasta suurim väljakutse see, kuidas kasutada maksimaalselt Euroopa Liidu ja siseriiklikke vahendeid maakonna kitsaskohtade lahendamiseks. “Kindlasti on lahendamise juures oluline tugev ja tegus meeskond, kes täna arenduskeskuses toimetab,” ütles Toots.

Samuti on Tootsi hinnangul maakonna arendamisel olulisteks partneriteks Võru maakonna inimesed, kohalikud omavalitsused ja ettevõtjad. “Selleks, et lahendused oleksid jätkusuutlikud ja aitaksid efektiivselt eri sihtgruppe, tuleb neid luua koostöös kõigi osapooltega. Siinkohal kutsun kõiki üles osalema erinevatel arenduskeskuse korraldatavatel aruteludel, sest üheskoos saame luua homse Võru maakonna,” lisas ta.