Võrumaa Arenduskeskuse nõukogu esimeheks valiti Ülo Tulik

1. märtsil 2018. aastal toimunud SA Võrumaa Arenduskeskuse nõukogu koosolekul valiti sihtasutuse nõukogu esimeheks Võru linnavolikogu esimees Ülo Tulik.

Nõukogu esimehe Ülo Tuliku sõnul on tema esimeseks ülesandeks omavalitsuste esindajate ettepanekute kogumine arenduskeskuse tegevuskavasse, et see siis juba märtsi lõpul või aprilli algul nõukogus kinnitatud saaks.

„Väga hea on see, et maakonna arendustegevused on nüüd koondatud ühte organisatsiooni, on üks suund. Tegemist on omavalitsuste loodud organisatsiooniga ja kõik sõltub sellest, et kuidas leitakse omavahel ühine keel, aga esmaste kohtumiste põhjal on lootust, et koostöö sujub. Arenduskeskuse peamiseks ülesandeks on piirkonna turundamine, maakondlik väliskoostöö, maakondlik kultuurikorraldus, et säiliksid meie traditsioonid ja traditsioonilised üritused nagu laulu- ja tantsupidu. Maavalitsuselt saadud ülesandena jätkab arenduskeskus nüüd Vene viisade kompenseerimist,“ kirjeldab Ülo Tulik arenduskeskuse rolli ja ülesandeid.

SA Võrumaa Arenduskeskus on kõigi Võrumaa omavalitsuste poolt 17. augustil 2017 asutatud koostöö-ja arendusorganisatsioon. Arenduskeskuse loomist ajendas riigi- ja haldusreform, millega suunatati seni maavalitsuse poolt täidetavad maakonna arendus-, rahvatervise, turvalisuse, kultuurivaldkonna ja Vene Föderatsiooni viisade kompenseerimise ning soodusviisade väljaandmisega seotud ülesanded omavalitsustele ühiseks täitmiseks.

Lisainfo: Tiit Toots, SA Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige, +372 514 5985, tiit.toots@vorumaa.ee