Võrumaa Arenduskeskus tunnustas silmapaistvamaid noortevaldkonna tegijaid

Teisipäeval, 11. augusti õhtul tänas ja tunnustas SA Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots maakonna silmapaistvamaid noortevaldkonna tegijaid.

2020. aasta maakonna noortevaldkonna silmapaistvamad tegijad on:
Aasta noorsootöötaja 2020 – Liina Loosaar
Aasta koostöö noorsootöös 2020 – Kerli Kõiv, Rahvusvaheline projekt Zackathon
Aasta tegu noorsootöös 2020 – Verner Teder, Lõuna-Eesti Ekstreemspordi Klubi (LEEK)
Aasta noor 2020 – Triinu-Liis Tarros
Aasta noor 2020 – Lisette Heitur
Aasta noorteühendus 2020 – antud kategoorias kandidaate ei esitatud.
Pikaajaline panus noorsootöösse 2020 – Egle Kõva

Tunnustusüritus toimus Obinitsa puhkemajas, Võru maakonna noorte suvepäevade raames. Kokku esitati 14 kandidaati, kellest 6 said maakonna aasta laureaadi tiitlid. Käesoleval aastal otsustas maakondlik konkursi hindamiskomisjon anda välja kaks aasta noore tiitlit, kuna kandidaadid saavutasid tasavägise punktiskoori ning nad on igati tunnustamist väärt noored. Aasta noorteühenduse tiitlit sel aastal välja ei antud. Nimetatud kategooriasse kandidaate ei esitatud.

Oma tervitussõnades avaldas Tiit Toots rõõmu selle üle, et meie maakonnas on noortevaldkonnas palju vahvaid tegusid ja väärikaid kandidaate. Ta tunnustas noori nende ettevõtlikkuse eest ning rõhutas, et just nii kasvavadki tulevikutegijad – esialgu vaikselt oma koolis või noortekeskuses aktiivselt tegutsedes kogemusi omandades, millest hiljem jõutakse üleriigiliste ning isegi rahvusvaheliste tegude juurde. Samuti tänas Tiit Toots kõiki noorte toetajaid. Ühtlasi avaldas ta kohalolnud noori vaadates lootust, et järgmistel aastatel võiks kandidaate olla veelgi rohkem. Tänuürituse võib kokku võtta ühte kandidaati iseloomustanud sõnadega: kes palju teeb see palju jõuab. Julget pealehakkamist ning vahvaid uusi ideid noortevaldkonna tegijatele!

Tunnustusürituse aitasid korralda Setomaa vald ja valla noored koos noorsootöötajatega. Õhtujuhiks oli Lauri Mäesepp ning muusikalise etteaste tegi Seto Kuningriigi parim pillimees ning Nedsaja Küla Bändi liige Toomas Valk. Vahva ürituse lõpetas ühine tassikookide söömine ja tantsuõhtu.

Maakondlikule noortevaldkonna tunnustamiskonkursile sai kandidaate esitada 22. maist 10. juunini. 15. juunil valis viieliikmeline žürii välja maakonna aasta tegijad. Žüriisse kuulusid Võrumaa Arenduskeskuse esindaja Kertu Pehlak, Võru maakonna Noorsootöö Nõukoja esindaja Triinu Arund, noorte esindaja Emil Aništšenko , Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse esindaja Kerli Kõiv ning maakonna huvijuhtide esindaja Anu Koop. Samuti valis komisjon välja kandidaadid keda esitada sügisel üle-eestilisele noortevaldkonna tegijate tunnustuskonkursile.

Noortevaldkonna tunnustusüritus toimus tänu SA Võrumaa Arenduskeskuse, Võru maakonna Noorsootöö Nõukoja, Setomaa valla, Obinitsa puhkemaja ja Setomaa kultuurikeskuse koostöös.

Foto: Parimate noortevaldkonna tegijate tunnustamine 11.08.2020_foto Reigo Jänes

Lisainfo:
Kertu Pehlak
haridusspetsialist
Võrumaa Arenduskeskus
tel 5348 4969
e-post kertu.pehlak@vorumaa.ee