Võrumaa Arenduskeskus tunnustas silmapaistvaid koolilõpetajaid

Täna, 2. juunil, andis Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots tunnustused Võru maakonnast pärit parimatele koolilõpetajatele.

Täna, 2. juunil, andis Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots tunnustused Võru maakonnast pärit parimatele koolilõpetajatele.

Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots ütles, et parimate tunnustamine aitab hoida õpilastega sidet ning hoida neid maakonna inforuumis. “Iga täna tunnustatud õppur on milleski suutnud omandada väga hea taseme ning tunnustamisega tahame me ühtlasi näidata, et hindame nende oskusi ja pingutust ning peame seda maakonnas väärtuslikuks ressursiks,” ütles Toots. Ta lisab, et iga motiveeritud õpilase taga seisavad professionaalsed õpetajad ning head õpikeskkonda loovad koolid.

Nii sel kui eelmisel aastal võttis arenduskeskus vastu väljakutse tunnustada ka neid pühendunud õppureid, kes sel aastal lõpetavad kooli Võru maakonnast kaugemal. Tunnustussündmuse korraldaja ja haridussündmuste koordinaator Karin Viljuse sõnul on tegemist parajalt keerulise protsessiga: “Paljud Võru maakonna noored õpivad teistes Eesti maakondades ning isegi teistes riikides ning nende saavutused võivad jääda kodumaakonnas seetõttu märkamata,” ütles Viljus.

Sel aastal katsetas arenduskeskus lisaks koolidesse tehtud päringutele ka avaliku üleskutset, selleks, et keegi ei jääks kahe silma vahele. “Arenduskeskuse eesmärk on leida silmapaistvad õppijad üles ning tänu avalikule postitusele suutsime mõningal määral ületada näiteks andmekaitsest tulenevaid infosulge,” rääkis Viljus.

Haridusuuendaja Kerli Kõiv näeb, et järgmisel aastal võiks tunnustussündmus laieneda ka huviharidusse ning mitteformaalsesse õppesse laiemalt. Selleks, et õppimine oleks aga juba praegu igakülgselt väärtustatud algatasid Võrumaa Arenduskeskus koostöös Võrumaa Kutsehariduskeskuse, Võru Gümnaasiumi ning Eesti Töötukassaga ülemaakondliku haridusfestivali “HaridusFest 2023”.

Võru maakonnast pärit gümnaasiumite, kutsekoolide ja ülikoolide parimaid lõpetajaid on käesoleval õppeaastal Võrumaa Arenduskeskuse andmetel kokku 70. Iga koolilõpetaja sai arenduskeskuselt tänukirja ning raamatu. Muusikalist meeleolu lõi sündmusel Võru maakonna noor muusik Elo Rahman.

Foto: Merily Jakovets

Lisainfo Karin Viljus, karin.viljus@vorumaa.ee