Võrumaa Arenduskeskus tunnustas maakonna tegusamaid kodanikke ja silmapaistvamaid ühendusi

Võrumaa Arenduskeskus tunnustas maakonna tegusaid kodanikke, silmapaistvamaid ühinguid ja vabakonna toetajat. Arenduskeskuse tunnustamisega liitus Kagu Ühistranspordikeskus ja andis välja aasta bussijuhi tiitli. Laureaadid on Sirje Pärnapuu, Kersti Virro, Laine Rehkli, Janek Joab, MTÜ Osula Külaselts, osaühing EIAM ning Janek Kallas.

Võru maakonna tegusaim kodanik 2021 on Sirje Pärnapuu. Lisaks oma põhitööle, Haanja ja Ruusmäe rahvamaja juhatamisele, jätkub Sirjel rohkesti energiat muudeks kogukondlikeks ettevõtmisteks. Ta on Luutsniku külaseltsi ja Ruusmäe noorteklubi juhatuses, toimetab Rogosi mõisas, korraldab seal heakorratalguid, muuseumi väljapanekut ja õpiringe. Valla volikogu töös on ta aktiivne inimeste arvamuste ja ettepanekute koguja ning esitaja. Sirje on tõeline kogukonna hing.

Sel aastal otsustas komisjon välja anda kolm eritunnustust. Aasta teo eest pälvis tunnustuse Kersti Virro. Kersti võttis sel suvel oma südameasjaks teha korda Pikalombi loodusrajal asuv 1,1 km pikkune laudtee. Kogu ehitus toimus talgute korras, kuhu Kersti aktiivselt kogukonnaliikmeid kaasa haaras. Septembris sai laudtee valmis, mida mööda saab nüüd kenasti rabasse jalutama minna.

Tunnustuse pikaaegse ja visa tegutsemise eest Kurenurme Külaseltsi eestvedamisel pälvis Laine Rehkli. Laine on külaseltsis tegutsenud 20 aastat. Tema eestvedamisel sai selts endale korralikud ruumid ja sisustutse, ta korraldab regulaarselt üritusi ja õppereise. Hoolitseb selle eest, et üritustel osalejatel oleks soe ja meeldiv.

Loodusega kokkuköitja tiitli sai Janek Joab. Janek on tunnustatud loodusfotograaf, kes lisaks piirkonna looduse jäädvustamisele tutvustab seda ka kohalikele noortele. Ta veab Antsla Gümnaasiumis metsa- ja fotograafiaringi, mis õpetavad lapsi ja noori loodust märkama.

Võru maakonna silmapaistvaim ühing 2021 on MTÜ Osula Külaselts. Nad on olnud väga heaks eeskujuks kõigile ja eriti noortele liites kogukonda oma eestvedamisega ja tegutsedes piirkonna huvides. Külaselts kaasab oma tegevusse nii piirkonna ettevõtteid kui ka kooli, korraldavad mitmesuguseid üritusi, koolitusi ja õppereise, toetavad tervislike eluviiside edendamist.

Kodanikuühiskonna toetaja 2021 on osaühing EIAM. Ettevõte peab Pärlijõe külapoodi ja selle omanik Maie Tiks on juba ammustest aegadest toetaud Kangsti külaseltsi tegemisi nii asjaliku nõu ja jõuga kui ka rahaliselt. Ta lööb ka ise üritustel oma perega aktiivselt kaasa. Poodki on sageli jutuajamise ja ürituste ettevalmistamise koht.

Võru maakonna aasta bussijuht on Janek Kallas. Janek on alati viisakas, kiire, rahulik ja lõbus. Tema abivalmidusest, kui peab mõnd eakamat aitama, jääb hinge see suur sõbralikkus. Ta on eeskujulik, jõuab õigel ajal peatusesse ning on ühiskaardi müümisel ja valideerimisel alati korrektne.

Seekord külastas tunnustuse üleandmiseks Võrumaa Arenduskeskuse delegatsioon igat laureaati tema tegutsemiskohas. Tunnustuste üleandmisest valmib videolugu, mida saab vaadata Võrumaa Arenduskeskuse Facebooki ja Youtube’i kanalil.

Kokku esitati tunnustamiseks 2 ettevõtet, 3 ühingut ja 21 kodanikku. Laureaadid valis välja kuueliikmeline komisjon, kuhu kuulusid Võrumaa Partnerluskogu, Võru Instituudi, Setomaa Liidu, Eesti Kodanikuajakirjanduse Seltsi, kohalike omavalitsuste ja arenduskeskuse esindaja.

Laureaate pildistas Tiina Männe.

Lisainfo:
Katrin Volman
vabaühenduste konsultant
Võrumaa Arenduskeskus
mob 5251750
katrin.volman@vorumaa.ee

aktiivsed-kodanikud-mtüd