22. oktoobril toimunud kursust viis läbi Tallinna Ülikooli dotsent Katri-Liis Lepik. Koolitusel osalesid teiste seas Kagu-Eesti piirkonna majanduse ja ettevõtluse õpetajad ning koolitajad.
Lepik alustas päeva selgitusega, et sotsiaalne ettevõtlus = mõjuettevõtlus. Tema sõnul võiks eelistada mõjuettevõtluse terminit, sest see annab paremini edasi ning kannab selle ettevõtlusvormi tähendust, olulisust ja positiivset mõju ühiskonnale ning keskkonnale. Päeva jooksul läbiti sissejuhatav osa mõjuettevõtlusesse ja sotsiaalsesse innovatsiooni, mille käigus tekkis mitmeid kordi elav arutelu ning mõttevahetused jätkusid pauside ajalgi. Teine osa kursusest toimub aprillis. Koolituse edukalt läbinud saavad Tallinna Ülikooli täiendusõppe tunnistuse.
Dotsent Katri-Liis Lepik on sotsiaalse ettevõtluse magistriprogrammi kuraator ja mentor virtuaalses sotsiaalse ettevõtluse inkubatsiooniprogrammis. Ta juhib mitmeid ELi rahastatud projekte sotsiaalse innovatsiooni ja ettevõtluse teemadel ning on samateemaliste väljaannete autor. Tema uurimistöö keskendub sotsiaalsele ettevõtlusele, avalikule sektorile ja sotsiaalsele innovatsioonile ning eri sektorite koostööle.
Kursust rahastatakse projektist RESIST, mis tegeleb rahvusvahelisel tasandil sotsiaalse ettevõtlikkuse ja innovatsiooni toetamisega. Projektis osalevad partnerid Norrast, Rootsist, Saksamaalt, Eestist, Lätist, Leedust ja Poolast. Partnerite hulgas on mitmeid ülikoole, kui ka organisatsioone, kelle kaudu erinevaid lahendusi piloteeritakse. Suur rõhk on kogemuste ning kasulike, töötavate praktikate jagamisel ning piloteerimisel. Projekti üheks eesmärgiks on ka jõustada Kagu-Eestis sotsiaalse ettevõtlikkuse ja innovatsiooniga seotud väljaõpet.
Galerii | Reet Kasekamp