Võrumaa Arenduskeskus andis üle Eesti Vabariigi 103. aastapäeval Võru maakonna kõrgemad autasud

SA Võrumaa Arenduskeskuse nõukogu esimees Ülo Tulik ja juhatuse liige Tiit Toots andsid üle Võru maakonna vapimärgi, teenetemärgid ja tänukirjad sel aastal külastades laureaate ise, neid kohapeal üllatades.

Võru maakonna vapimärgi pälvis Tiit Niilo, jätkusuutliku põllumajanduse, ettevõtluse ja kogukonna arendamise eest Võru maakonnas. Ta on kirglik maaelu eestkõneleja ja talutootmise innovaator.

Tiidu elutööks on olnud Nopri talu. Tiidu ja tema pere võime näha ette tulevikku, pidevalt areneda ja kohaneda kriisidega on teinud Nopri talust Võru maakonna ühe tuntuma kaubamärgi.

Tiit ei ole kõhelnud seista teiste põllumajandustootjate eest või Misso – oma kodukandi – eest või Kagu-Eesti väikeettevõtjate eest või kõigi meie eest, kui olukord on seda nõudnud.  Nopri talu kohanes ülikiiresti eriolukorra piirangutega ning alustas paljudele leevendust toonud kojukandeteenusega kuues Eestimaa maakonnas. Tiidule omase nutikuse ja vastutustundega veetakse täna klientidele laiali ka mitmete teiste väikeste Võrumaa tootjate toitu.

Võru maakonna teenetemärgid pälvisid Eve Täht ja Silvi Jansons.  Eve Täht on Kaitseliidu Võrumaa maleva Kodutütarde noorteinstruktorina töötanud aastast 2000. Ta on  hea seisnud nii Kodutütarde, kui ka Noorte Kotkaste noorteorganisatsiooni  heaolu  eest ning aidanud luua ühtehoidva seltskonna Võru maakonna noortejuhtide seas. Silvi Jansons on pärimuse hoidja ja edasikandja, vabakutseline kultuuritöötaja, näitleja, jutuvestja, ajaloo talletaja. Silvi on kõige paremas mõttes järjepidevuse hoidja ajastute ja põlvkondade vahel. Ta on oma senise tegevusega jätnud nimetamisväärse jälje Võru kultuuriloosse.

Tunnustused said veel Elvi Määr – pikaajalise, pühendunud ja sisuka töö eest raamatukogutöö korraldamisel; Toomas Raju – hooliva, targa ja väärika töö eest Rõuge kooli arendamisel ja koolipere juhtimisel; Hele Tulviste – aastatepikkuse südamega tehtud töö eest Mõniste Talurahvamuuseumi juhtimisel.

Eesti Vabariigi aastapäeva traditsiooniline kontsert-aktus kanti sel aastal üle veebi teel. Veebikontsert  valmis ühisel suurepärasel koostööl. Kutsed joonistasid meile Võru maakonna lasteaedade lapsed.  Kokku laekus 407 kutset pisikestelt kunstnikelt. Aastapäeva puhul andsid tervitused edasi Võru maakonna omavalitsuste juhid ning Võrumaa Arenduskeskuse nõukogu esimees Ülo Tulik ja juhatuse liige Tiit Toots.  Veebikontserdiks valmis lühifilm “Pidu aja kiuste”. Lavastaja Lauli Otsar. Filmis mängisid Võru Gümnaasiumi õpilased. Veebikontserti jäid lõpetama videokokkuvõtted Võru maakonna omavalitsustes toimud Eesti Vabariigi aastapäeva tunnustamissündmustest.

Fotol: Tiit Niilo, Silvi Jansons, Eve Täht, Elvi Määr, Toomas Raju, Hele Tulviste. Pildistas Robi Zuts.

Vaata pilgigaleriid.

Lisainfo:
Kristi Vals
kultuurispetsialist
SA Võrumaa Arenduskeskus
tel: 5912 9200
e-post: kristi.vals@vorumaa.ee