Võru maakonna maateatrite päev pakkus sisukat ja elevust tekitavat päeva nii osalejatele kui pealtvaatajatele

Kalendris pühana märgitud maikuu esimene päev tõi Lasva rahvamajja Võru maakonna maateatrite päeval kokku hulgaliselt nii näitlejaid ja lavastajaid kui ka teisi teatrihuvilisi. Päevast võttis osa kuus näitetruppi ja saal oli pealtvaatajatest pungil.

Kalendris pühana märgitud maikuu esimene päev tõi Lasva rahvamajja Võru maakonna maateatrite päeval kokku hulgaliselt nii näitlejaid ja lavastajaid kui ka teisi teatrihuvilisi. Päevast võttis osa kuus näitetruppi ja saal oli pealtvaatajatest pungil.

Põnevate ja humoorikate etteastete eest jagas žürii tunnustusi kõikidele truppidele. Žüriisse kuulusid Vilde Teatri näitlejad Marek Ranne ja Andrus Novoseltsev, Sulbi külateatri juhendaja ja lavastaja Airika Saamo ning kõik osalevad näitetrupid. Lisaks oli kaasatud ka publik – iga etenduse lõpus sai publiku hulgast kiirem käetõstja tunnustust avaldada ühele näitlejale silmapaistvalt sooritatud rolli eest.

Žürii tunnustuse hea lavakasutuse eest sai Lasva rahvamaja näitetrupp Häänali etendusega „Pensionärid tööle“. Ereda rolliesituse preemia omistati samas näitetrupis mänginud Mihhail Linkile suurepärase Ennu rolli ja Tea Kallastele krapsaka pensionär Regiina rolli eest. Viimane pälvis ka publiku tunnustuse. Etenduse „Pensionärid tööle“ lavastas Pille Täht.

Vastseliina Naeru-Lained etendused „Muti maalt ja nuti linnast“ ja „Miss Vastseliina 2024“ paistis žüriile silma julge pealehakkamisega. Etendused lavastas Marit Sillaste. Ereda rolliesituse preemia sai Mariken Lätting loomuliku eakohase tütre rolli täitmise eest, Luule Tasso naabri Vilma rolli ja Maire Sillaste usutava mamma rolli eest. Publik tunnustus Mariken Lättingut Kama Kaks rolli eest.

Lasva rahvamaja näitetruppi Näitelust tunnustati oskusliku bürokraatia olemuse väljatoomise eest etenduses „Elagu eurotoetused“. Etenduse lavastas Pille Täht. Ereda rolliesituse preemia andis žürii Rain Ohale etenduses mängitud suurepärase külavanema rolli ja Aigi Mäesaar sekretär Olivia rolli eest. Viimast tunnustas ka publik.

Puiga rahvamaja näitering pälvis etendustega „Mammike“ ja „Vänt“ tunnustuse ajatu lavastuse eest. Lavastajaks oli Külli Vijard. Ereda rolliesituse preemia sellest trupist anti Meelis Liivaojale esimese filmimehe parima operaatori töö ja Marget Palmile teise filmimehe parima valgustaja rolli eest. Publiku tunnustuse sai Anneli Rannula mammi rolliga.

Setokeelset teatrit Veerna Vorkats tunnustas žürii kultuuripärandi eheda esitamise eest etenduses “Sa tuud luku tiiät?“. Ereda rolliesituse preemia jänese mängimise eest sai Ramona Kalm lavalise julguse ja Ando Temmo Torm varese osatäitmises näitlejameisterlikkusega. Publiku tunnustus läks Ando Temmo Tormile kui koera osatäitjale. Etenduses “Sa tuud luku tiiät?“ lavastas Piret Torm

Karula teatriklubi sai žürii tunnustuse hilispärimuse väärika lavale toomise eest. Lavastas Agu Trolla. Teatriklubi etenduses „Ähijärve bussipeatus – jutukesi Karula kandist“ nakatava naeruga jorsi rolli olnud Liisa Sachris pälvis ereda rolliesituse preemia ja Jüri osatäitja Uku Freiberg sama preemia tõetruult rääkimise oskuse eest. Viimane tunnistati lemmikuks ka publikust.

Maateatrite päeva juhtis Pille Täht. Lisaks toimus päeva jooksul Merike Tormi juhendamisel osalejatega ühisloomingu impro, millest oli lusti nii osalejatel kui ka naeru vaatajatele.

Maateatrite päev on Võru maakonna žanripäevad, mis toimub igal aastal. Sel aastal toimus see 21. korda ja žanripäeva võõrustas Võru valla kultuuri- ja noorsootöökeskus. Päeva valmistas ette ja korraldas Lasva rahvamaja kultuurikorraldaja Sirje Kuuseorg koos Maarika Toropi ja Diana Krebetskiga. Žanripäeva korraldamist toetasid Eesti kultuurkapital, Võrumaa arenduskeskus ja Võru vald.

Vaata galeriid Facebookist!

 

Foto galerii: Janno Kuus