Võru maakonna aasta isa 2021 laureaat on Mihkel Matsin

Täna Võru Keskväljakul andsid Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots ja Võru maakonna aasta ema 2021 Katrin Roop üle Võru maakonna aasta isa tiitli Võru vallas elavale nelja lapse isale Mihkel Matsinile.

Isa Mihkel on hooliv, rahulik, tasakaalus, sihikindel, mitmekülgne ja väga lojaalne oma perele. Isana naudib ta lastega koosveedetud aega, on väga keskendunud oma perega koos olemisele. Ta toetab ja julgustab oma lapsi kõiges, mida ette võetakse. Olles väga abivalmis ja positiivne, leiab ta igale olukorrale lahenduse – sellest saavad osa ka sugulased ja sõbrad. Nende külalislahkes kodus toimuvad sugulastega lõbusad jõuluj- ja jaanipeod, suvepäevad, kus nauditakse Mihkli grillimisoskust. Valga Puu OÜ osanikuna on talle oluline töötajate väärtustamine ja ühised ettevõtmised – kevadised metsaistutamised koos peredega, erilised jõulukingid, mis tehtud tihti oma jahisaagist (ta on ka kirglik jahimees), jõulupeod, suvepäevad, EV 100 puhul paigutati 100 pesakasti lindudele. Töökasvatus on peres tähtsal kohal, nii on kutsutud metsa istutama ka kogu tema väiksemate laste lasteaiarühm kui ka kogu lasteaed.

Läbi ettevõtluse on ta ka suur spordi ja Toidupanga toetaja.

Taotluse Võru maakonna aasta isa aunimetuse andmiseks esitas Mihkli õde Hanna. Hanna kirjeldab oma venda:  „Minu vend Mihkel on nii tagasihoidlik ja lihtne inimene, et ta isegi ei arva, et ta on eriline. Ta on kindel kalju oma perele – tema peale võib alati loota ja kindel olla. Koos abikaasa Kätliniga on nad loonud üksmeeles ja armastuses tugeva pere, kus kõik toetavad üksteist ja lastel on hea kasvada“.

Tänavu esitati Võru maakonna aasta isa aunimetusele kokku 12 kandidaati: Ahti Utsal (Rõuge vald), Meelis Liivaoja (Võru vald), Jaanus Pruuli (Antsla vald), Margus Küppas (Võru vald), Mihkel Matsin (Võru vald), Oleg Kinna (Võru vald), Tarmo Timmi (Võru vald), Vaido Ermel (Võru vald), Ülar Koemets (Rõuge vald), Ülo Tulik (Võru vald), Rein Kõiv (Rõuge vald), Tarvi Tuusis (Rõuge vald).

Aasta isa tiitlit on Võru maakonnas välja antud alates 2005. aastast. Eelmisel aastal pälvis tiitli viie lapse isa ja kaheksa lapselapse vanaisa Einar Oimet.

Tunnustamissündmusel Võru Keskväljakul laulis muusik Kirsika Kuusik, sündmust juhtisid Võru Kesklinna Kooli 5B klassi õpilased Emili Taaber ja Gert Lumi. Soolase maitseelamuse kinkis kõikidele isadele OÜ Siidrimõisa. Sündmusest valmib ka lühike video, mis on leitav Võrumaa Arenduskeskuse FB ja Youtube kanalil. Video autor Kris Kelp.

Fotol Võru maakonna aasta isa 2021 Mihkel Matsin koos perega. Pildistas Birgit Pettai.

GALERII_pildistas Birgit Pettai

Video: Kris Kelp

Lisainfo:
Kristi Vals
kultuurispetsialist
SA Võrumaa Arenduskeskus
tel. 5912 9200