Võru maakond tunnustas 2024 aasta silmapaistvaid koolilõpetajaid

Eile, 11. juunil toimus Võru maakonna silmapaistvate koolilõpetajate tänusündmus. Tunnustusettepanek saadeti 58 õppija kohta 23 haridusasutusest üle Eesti. 

Eile, 11. juunil toimus Võru maakonna silmapaistvate koolilõpetajate tänusündmus. Tunnustusettepanek saadeti 58 õppija kohta 23 haridusasutusest üle Eesti. 

Sündmusel tunnustati maakonna sissekirjutusega kuni 26-aastaseid õppijaid, kes lõpetavad tänavu päevaõppes kesk-, kutse-, või kõrgkooli väga heade tulemustega. Tunnustusettepanek saadeti 58 õppija kohta 23 haridusasutusest üle Eesti. Lõpetajatele andis maakonna tänukirja  üle Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots. 

Toots ütles tervituskõnes, et tänapäeva Eestis on kõigile loodud võimalus õppida ning täna tunnustatud koolilõpetajad on selle kasutanud ära eeskujulikult, avades seega neile uksi, mis ehk teistele suletuks võivad jääda. Tema sõnul on õpingud ja suurepärased tulemused toonud kasu kindlasti õppijale endale kui ka tema lähedastele, aga ka näitavad meie maakonna head haridussüsteemi taset: “Võru maakonna haridussüsteem on nii tugev, et siin on võimalik laduda enda tuleviku haridusteele väga tugev vundament.” 

Samuti avaldas ta lootust, et olenemata koolilõpust mõlgub lõpetajatel mõttes soov edasi haridust omandada. “Hetkel Võru maakonnas neid võimalusi väga palju ei ole, aga järgmisel sügisel avatakse Võrus programmeerimiskool kood/Võru, mis annab võimaluse siinsamas kodukoha lähedal õppida tõelist tuleviku eriala,” ütles Toots. 

Rõõmu võib tunda nii arvukate gümnaasiumiastme hõbe- ja kuldmedali kandidaatide, kui ka erialaspetsialistide mitmekülgsuse üle. “Eduka õpiteekonna tulemusena on maakond taas uute ekspertide võrra rikkam. Pikad õpingud arstiteaduskonnas ja ka õendusõpe on toonud noored juba Lõuna-Eesti Haiglasse tööle,” ütles Võrumaa Arenduskeskuse haridusuuendaja Kerli Kõiv. 

Tislerid, floristid, toitlustusteeninduse spetsialist, abiaednik, ekspertteadmised sõjaväelises juhtimises, õigusteaduses, ajakirjanduses, geodeesias, elektroenergeetikas, haridusteaduses, psühholoogias, kehalises kasvatuses ja spordis, geenitehnoloogias, geoloogias, majandusteaduses on vaid üks osa pikast loetelust. “On suur rõõm, et noored on leidnud endale huvitavad erialad ja tänane sära noorte silmis näitas, et uued kogemused ja õpiteekonnad ootavad taas ees,” ütles Kõiv soovides kõigile lõpetajatele palju õnne.

Foto: Andeli Pall