Võru maakond tähistab Euroopa päeva suure pidustusega

Võru keskväljakul toimub 9. mail suur Euroopa päeva pidustus, millega tähistatakse Euroopa Liitu ja NATO-sse kuulumise 20. aastapäeva. Tutvuda saab erinevate organisatsioonide tegevusega, toimub UMA MEKK laat ning õhtu lõppeb tasuta Daniel Levi Trio kontsertiga.

Võru keskväljakul toimub 9. mail suur Euroopa päeva pidustus, millega tähistatakse Euroopa Liitu ja NATO-sse kuulumise 20. aastapäeva. Tutvuda saab erinevate organisatsioonide tegevusega, toimub UMA MEKK laat ning õhtu lõppeb tasuta Daniel Levi Trio kontsertiga.

Pärastlõunal algava kogupere sündmuse programmis on erilist tähelepanu pööratud demokraatlike väärtuste esiletõstmisele ning NATOga seotud teemadele nii välis- kui ka siseturvalisuse kontekstis. 

Sündmuse peakorraldaja, Europe Direct Lõuna-Eesti Võru keskuse juht Kristiina Valk, rõhutas, et Euroopa päeva koostöine tähistamine on oluline nii geograafilises kui ka mõttelises kontekstis Kagu-Eesti piirkonnas. “Koostööpartnerite leidmine oli sujuv, kuna demokraatlike väärtuste ja sise- ning välisturvalisuse olulisuse propageerimine on ühine huvi,” ütles Valk. 

Euroopa päeva puhul on Võrumaa Arenduskeskus koostöös mitmete partneritega kokku pannud mitmekülgse programmi. Keskväljakul ootavad pidulisi Kaitseväe Kuperjanovi jalaväepataljon, Võrumaa Kaitseliidu Malev, Saagu Parem, MTÜ Toetuskeskus Meiela, Politsei- ja piirivalveamet, Võru päästekomando, erinevad haridusasutused.

Kaasatud on noorkotkad, kodutütred ning naiskodukaitse. Tutvuda saab erinevate pääste- ning politseiautodega ning tutvustatakse ka piirivalvekoera Komm. Lisaks mitmekesistele programmilistele tegevustele toimub ka UMA MEKK kevadlaat, kus saab tutvuda kohalike toidutootjate ja nende toodanguga ning osta kohalikku käsitööd. Oodata on mitmeid tuntud kauplejaid Vana-Võromaalt ja kaugemalt. 

Lisaks Euroopa päeva tähistamisele on kavas ka Euroopa Parlamendi valimiste debatt, mis algab kell 18.00 ning annab piirkonna elanikele võimaluse kandidaatidega suhelda ja nende seisukohti kuulata. Avatud on ka poliitiline ala, kus saab tutvuda erakondade seisukohtadega ning arutleda ühiselt.

Õhtupoolikult astuvad üles Võru Muusikakool, JJ-Street Company ja Võimlemisklubi Janika õpilased ning tasuta kontserti annab Daniel Levi Trio. Täpsem info: vorumaa.ee/uritus/euroopa-paev-ja-uma-mekk-kevadlaat/ 

Lisainfo: Kristiina Valk, Europe Direct Võru Lõuna-Eesti juhataja, kristiina.valk@vorumaa.ee