Võru linnagaleriis avati näitus “Võrumaa laulupeo lugu – Võrumaa laulu- ja tantsupidu 140 aastat”

Võru Linnagaleriis on võimalus alates tänasest külastada näitust: “Võrumaa laulupeo lugu – Võrumaa laulu- ja tantsupidu 140 aastat”.

Näitus on sügava tänukummardusega pühendatud kõikidele neile, kes on kaasa aidanud sellele, et laulupidusid on Võrumaal peetud juba 140 aastat – lauljaile, tantsijaile, pillimeestele, koorjuhtidele – dirigentidele, juhendajatele, õpetajatele, publikule, kaasamõtlejatele ja korraldajatele.
Aastal 2021 möödub 140 aastat esimesest laulupeost Võrumaal. 2. ja 3. juulil 1881. aastal toimus Võrumaa esimene laulupidu. Kokku tuli kaksteist koori ja viis pasunakoori ligikaudu 200 osalejaga. Sestsaadik on Võrumaal püütud pea igal aastal laulupidu korraldada, seda ka viimastel aastatel. Nii on loodud ilus traditsioon: Võru maakonnas toimub maakonna laulu- ja tantsupidu igal aastal, traditsiooniliselt kevadel, Kubija lauluväljakul. Ühiste pidude emotsioon on hoidnud ja hoiab meie rahvast ühtse kogukonnana ja identiteedi hoidjana koos. Näitus on tagasivaade meie maakonnas toimunud laulu – ja tantsupidudele.

Näitus on üleval 12.07 – 27.08.2021. Võru linnagalerii on avatud E – L 15.00 – 19.00. Näituse külastus on tasuta.

Näitus valmis SA Võrumaa Arenduskeskuse projekti: „Võrumaa laulupeo lugu 140 aastat laulupidu Võrumaal“ raames. Näituse koostasid Tiia Haug ja Maie Pau. Tänu abi eest Silvi Jansonsile ja Siiri Toomikule. Projektijuht Võrumaa Arenduskuse kultuurispetsialist Kristi Vals. Kujundus ja teostus ADexpert.
Täname toetajaid: Eesti Kultuurkapital Võrumaa ekspertgrupp ja Võru Linnagalerii.

Lisainfo:
Kristi Vals
kultuurispetsialist
SA Võrumaa Arenduskeskus
tel: 5912 9200
e-post: kristi.vals@vorumaa.ee