Võru- ja Põlvamaa arenduskeskused küsitlevad kuni 15. aprillini inimesi, kes rändavad töö tõttu igapäevaselt naabermaakondadesse, käivad naabermaakondadest siia tööle või kes teevad või sooviksid teha kaugtööd. Küsitluse eesmärk on saada teavet, milliste asutuste või nende üksuste kolimist Võru- ja Põlvamaale võiks riik kaaluda ning kui suur on eestlaste huvi teha kaugtööd Eesti ühes ilusamas piirkonnas.
14. märtsil avaldasid Võrumaa Arenduskeskus ning Põlvamaa Arenduskeskus veebiküsitluse aadressil http://bit.ly/kaugtööhuvi. Küsitlusele ootame vastuseid kuni 15. aprillini.
„Tean, et kõiksuguste küsitluste täitmine on tüütu. Samas ei ole meil mitte kuidagi teisiti võimalik saada teavet, mida riigile ettepanekute tegemiseks vajame. Meie eesmärk on selgitada välja, millise tööalase taustaga inimesed meilt igapäevaselt mujale tööle käivad, kui palju on neid inimesi, kes käivad mujalt meile tööle, ja kas nad on valmis meie maakondadesse elama kolima ning kui palju on neid inimesi, kes sooviksid elada Võru- või Põlvamaal ning kelle ametikoht võimaldaks ka kaugtöö tegemist. Oleme tänulikud iga tagasiside ja ettepaneku eest,“ rääkis Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots.
Küsitluse läbiviimisele aitavad kaasa Rahandusministeeriumi Võru ja Põlva talitused.
Riigihalduse minister Jaak Aab on korduvalt rõhutanud, et eelmise aasta lõpus valitsuses kokku lepitud tegevused riigipalgaliste töökohtade pealinnast väljaviimiseks ei ole veel piisavad ning tööd tuleb jätkata mitme maakonna osas, sh Võru- ja Põlvamaa. Hetkeseisuga on valitsuses kokku lepitud 9 töökoha liikumine Põlvamaale ning 18 töökoha liikumine Võrumaale. Eesmärk on pealinnast välja tuua vähemalt 1000 riigipalgalist töökohta.
*Mida me küsitluse vastustest teada saime, seda saab lugeda Kaugtöö ja pendelrände küsitluse kokkuvõtest.
Lisainfo: Tiit Toots, juhatuse liige, SA Võrumaa Arenduskeskus, tel 514 5985, e-post tiit.toots@vorumaa.ee