Vanemahariduse koolitussarjas toimub kolm koolitust. Igale koolitusele tuleb eraldi registreeruda! Kohad on piiratud!
KOOLITUS “Kuidas toime tulla lapse trotsi, jonni ja vihaga” (VEEBIS)
Toimumisaeg: 23.11.2023 | 17:00 – 18:30
Kohad on täis!Veebikoolitus toimub Zoom keskkonnas. Osalemislink saadetakse enne koolitust.
Olete oodatud koolitusele kui soovite teada, kuidas reageerida lapse jonnihoogudele ja teistele tugevatele tunnetele või kui leiad vahel, et laps ei kuula sõna ja endal on raske jääda rahulikuks, tule kuulama, mis mõjutab lapse käitumist.
Vaatame, kuidas suhelda lastega igapäevastes olukordades, kuidas toetada koostööd ning hoida usaldavat kontakti oma lapsega. Koolitus sobib nii väikelaste kui suuremate laste vanematele ja lastega töötavatele spetsialistidele.
Loengul käsitletavad teemad:
- mis lapse käitumist mõjutab
- “halb käitumine”
- mida laps vajab
- võimalused last toetada
- emotsionaalne areng
- lapsevanema toimetulek
Koolitajast: Loengut viib läbi Perepraksise psühholoog-pereterapeut Külli Joasaar, kes töötab igapäevaselt perede, paaride, laste ja noortega Tartus ja Võrus. Vahetut kogemust kodus pakuvad 10-aastased kaksikud, 7-aastane poeg ja väike beebipoiss.
KOOLITUS “Kuidas rääkida lastega nii, et nad kuulaksid?”
Toimumisaeg: 30.11.2023 | 17:00 – 19:00
Asukoht: Kubja Hotell – Loodusspa seminariruum
Kohad on täis!
Kui soovid koju rohkem koostööd ja teineteise mõistmist, oled oodatud koolitusele “Kuidas rääkida lastega nii, et nad kuulaksid”. Koolitus sobib nii väikelaste kui suuremate laste vanematele ja lastega töötavatele spetsialistidele. Osale koolitusel kui soovid:
- Et su sõnum jõuaks lapseni;
- leida teed, et olla koos lastega nii, et tunneksid ennast hästi ning aidata ka lastel ennast koos meiega hästi tunda;
- leida tee, et elada ilma etteheidete ja vastastikuste süüdistusteta;
- leida teed, et üksteise tundeid paremini mõista;
- leida teed, et ärritust ja viha saaks väljendada ilma kellelegi kahju tegemata;
- leida teed, mis aitaks austada meie laste vajadusi, samamoodi nagu meie omi;
- leida tee, mis võimaldaks meie lastel sirguda hoolivateks ja vastutustundlikeks inimesteks;
- murda välja surnud ringist, kus kasutut suhtlemislaadi on põlvest-põlve edasi antud, ning pärandada oma lastele teistmoodi oskused – viisi suhelda, mida nad saaksid kasutada elu lõpuni oma sõpradega, töökaaslastega, vanematega, elukaaslastega ja ühel päeval ka oma lastega.
Koolitajast: Loengut viib läbi Perepraksise psühholoog-pereterapeut Külli Joasaar, kes töötab perede, paaride, laste ja noortega Võrus, Põlvas ja Tartus. Vahetut kogemust ja väljakutseid lapsevanemana pakuvad kodus 10-aastased kaksikud, 7-aastane poeg ja väike beebipoiss.
KOOLITUS “Iidol või idioot – puberteedi tervendav mõju lapsevanemale”
Toimumisaeg: 07.12.2023 | 17:00 – 20:00
Asukoht: Kubja Hotell-Loodusspa seminariruum
Kohad on täis!
Puberteet on kahe arenguetapi vaheline kriisiperiood, mille käigus kujuneb välja uue kvaliteediga jätkusuutlikkus (suguküpsus) ja ideaalis ka vastav suhteküpsus. Sellele eluperioodile on iseloomulik heitlik, isegi vastutustundetu käitumine, mis on tingitud aju arengu eakohasest eripärast. Murdeea kriisi käigus kipuvad noored maailm jagama iidoliteks ja idiootideks. Sellest tingitud probleem ehk soovitu ja tegelikkuse tunnetatud erinevus on samas arengu peamine eeldus.
Puberteet aitab välja kujuneda iseseisvusel ja identiteedil. See protsess nõuab esmalt eristamist ja eraldumist – ego jõulist esiletulekut. Paraku kutsub enda tervikust eraldamine vääramatult esile suhtekriisi. Mida äärmuslikumaks kujuneb eristamine ja eraldumine, seda pingelisemaks kujuneb kriis, mis annab murdeealisele ja tema vanematele hea põhjuse ning võimaluse muuta oma mõtlemist, suhtumist ja käitumist.
Nii aitab puberteet aru saada Newtoni III seadusest, mis on üksiti ka suhtlemise alusseadus – igale jõule on vastujõud – sama suur ja vastandsuunaline. Kui mina hakkan suruma, siis surutakse vastu. Seega võib naljaga pooleks öelda, et puberteet aitab ühelt poolt noorel leida iseennast ja teisalt aitab vanematel jäigastuvad mõttemustrid taas paindlikuks võimelda. On raske leida sobivamat olukorda, kus andestus, usaldus, kõikemõistev rahu ja hingeline puhtus ehk siis tingimusteta armastus saaksid esile tulla.
Sihtgrupp: Ideaalis jaguneb osalejaskond kolmeks. Esmalt lapsevanemad, kes on juba jõudnud suhteprobleemini, millele aktiivselt lahendust otsivad. Teiseks murdeealised noored, kes vanematega koos lahendust leida soovivad. Ja kolmandaks nooremate laste vanemad, kes soovivad ennast tulevaseks murdeeaks paremini ette valmistada
Koolitajatest: Loengut viivad läbi Aivar Haller – Eesti Lastevanemate Liidu juhatuse liige, Euroopa Lastevanemate Liidu asepresident, mentor ning Palbo Vernik – KoosON MTÜ juhataja, programmi KLAPP metsaisa.