Väljasõit Võru maakonna mahetootjatega tutvumiseks

Eile, 27.oktoobril, toimus väljasõit Võru maakonna mahetootjatega tutvumiseks. Külastati nelja mahetootjat, kelle juures koguti teadmisi taimekasvatusest, erinevatest tootmise ja turundamise võimalustest ning koostööst haridusasutustega.

Esimesena külastati Leese mahe OÜ-d, mille toodanguks on mahekartul, -küüslauk ja -sibul. Külalisi vastu võtnud ettevõtte esindaja ütles, et tuleviku eesmärgiks on müügiks mineva saagi osakaalu tõstmine. Hetkel on Leese Mahel on Kagukeskuses iseteeninduspunkt. Peamisteks klientideks on lasteaiad, koolid, toitlustusettevõtted, aga ka jaekliendid, kes väärtustavad kvaliteetset mahedalt kasvatatud toitu.

Järgmisena tutvustas Airi Hallik-Konnula toodet “Urvaste kama”, mida hakati Urvaste Külade Seltsis tegema 2010. aasta kevadel. Kokku on mahetootja Urvaste Kama toodeteks 5 erinevat kama, 3 šokolaadi ja lisaks pakutakse õunamahla.

Kolmas koht, mida külastati oli Loona talu veski, mida tutvustas Allar Asi. Loona talu veski sai mahemärgise 2019. aasta aprillis. Üks suurimaid väljakutseid tegevuse alustamise juures oli nende sõnul pakendamise korraldamine.

Viimaks külastati Roosu talu, mis alustas tegevust 1996. aastal. Roosu talus rääkis ettevõtte esindaja Aivar Rosenberg, kuidas lisaks mahepõllundusele kasvatatakse lisaveiseid ja lambaid.

Võru maakonnas on lisaks külastatud mahetootjatele veel palju teisi huvitavaid ja jätkusuutliku tootmist väärtustavaid ettevõtjaid, mistõttu toimub juba 2. novembril järgmine väljasõit Setomaa mahetootjatega tutvumiseks.

Fotod: Kaisa Äärmaa