Vabaühenduste andmebaasi loomine

Võrumaa MTÜ-de avaliku andmebaasi vajadus on välja toodud mitmetel erinevatel kohtumistel nii vabaühenduste endi hulgas kui ka võimalike vabaühenduste teenuste tarbijate hulgas. Andmebaasi eesmärk on Võrumaa vabaühenduste populariseerimine, teenuste ja toodete tutvustamine ja koostöövõimaluste mitmekesistamine.

Tänaseks päevaks on mõttest saanud reaalne tegevus, mille tulemusel on valminud andmebaasi “kodu” SA Võrumaa Arenguagentuur kodulehel, kus iga MTÜ saab endale unikaalse URLi, mida saab linkida väljaspool kodulehte ja mis annab võimaluse leida ühenduse kohta kiirelt info Google või teiste otsingumootorite kaudu. Funktsionaalsusena on lisatud otsinguvõimalus märksõnade abil. Sisestatud märksõnad kuvatakse sildipilvena, mille järgi saab huvipakkuvaid ühendusi filtreerida.

Avalikku andmebaasi lähevad ühingu baasandmed ning lingid ühingu enda kodulehele või sotsiaalmeediakanalisse, kust otsija leiab päevakajalise info. Palun täitke kohustuslikud väljad hoolikalt, et info oleks ühtlane.

Andmed kogub kokku ja sisestab Võrumaa Arenguagentuuri vabaühenduste konsultant, aga selleks, et andmebaas oleks aja-ja asjakohane, palume igal ühendusel 2 korda aastas oma andmed üle kontrollida.

NB! Ärge alahinnake oma ühingut – kui teile tundub, et te ehk olete pisikesed tegijad ja keda teie tegevus ikka huvitab, siis uskuge, huvitab ikka küll ja iial ei tea, millisest väikesest kokkupuutest võib saada tee mõne unistuse täitumiseni! Seepärast kutsun kõiki avalikes huvides* tegutsevaid ühinguid üles, oma ühingu andmed andmebaasi lisama.

SISESTA OMA ÜHINGU ANDMED AVALIKKU ANDMEBAASI SIIN. NB! Teavita andmete sisestamisest e-kirja teel katrin.volman@vorumaa.ee, et teaksime uue MTÜ sooviavaldust jälgida ja andmebaasi sisestada.

Lisateave ja küsimused: Katrin Volman, katrin.volman@vorumaa.ee, 525 1750.

Andmebaas valmib koostöös Kating OÜ-ga.

*Avalikes huvides tegutsemine tähendab, et taotleja tegevused ja nende eesmärgid on suunatud avalikkusele ning taotleja teavitab avalikkust oma tegevusest. Avalikes huvides tegutsemine on tegutsemine taotleja liikmes- või töötajaskonnast laiema sihtgrupi heaks (v.a erivajadustega inimeste heaks tegutsevad ühendused). Avalikes huvides tegutsevate ühenduste hulka ei loeta antud juhul erakondasid ja korteriühistuid.