Uudsel messil Kandles tutvustatakse MTÜ-de tooteid, teenuseid ja ettevõtmisi

Laupäeval, 28. novembril kella 11-13 peetakse Võru kultuurimajas Kannel esmakordselt ajaloos Võrumaa vabaühenduste messi.

Kokku on vabaühenduste messile oodata üle 40 ühingu erinevate teenuste ja toodetega. Messil on kõigil hea võimalus toetada meie oma tegusaid kodanikke ja ühinguid, valides nende toodetest välja jõulu- või firmakingitusi, avastada uusi kohti ürituste korraldamiseks ja kes teab – ehk leida see miski, mis ennastki vabatahtlikuna kaasa lööma kutsub.

Peale messi toimub traditsiooniline vabaühenduste konverents, kus Paul Hunt Setumaalt kõneleb sellest, kuidas ta maale elama kolides endale rakendust leidis, Erik Vest Mähe seltsist julgustab linnainimesi rohkem ühiselt mõtlema ning annab nõu, kuidas linnaasumiseltsiga suuri tegusid teha. Kuna inimeste maailmas on praegu väga aktuaalseteks teemadeks koostöö ja kaasamine, siis Aleksei Turovski räägib sellest, kuidas on nende teemadega olukord loomade maailmas. Konverentsile on vajalik eelregistreerida siin.

Konverents on ühtlasi tänuüritus, kus Võru maavanem tunnustab inimesi, kes on aktiivselt panustanud kodanikuühiskonda, ühendusi, mille tegevus piirkonnas on olnud tänuväärne ja ettevõtteid, mis on toetanud vabaühenduste tegevust. Päeva aitab tervikuks siduda Urmas Vaino.

Võrumaa Vabaühenduste Päeva korraldavad MTÜ Võluvõru ja SA Võrumaa Arenguagentuur. Kaasa aitavad MTÜ Revolutsioon, MTÜ Navi Külaselts, MTÜ Juba Külaselts ja MTÜ Haanja Tantsu Mängu Laulu Selts. Projekti rahastab Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja siseministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.

Vabayhenduste mess_plakat-page-001ws