XVIII Urbanilaat ja Kogukonnafestival “Süämega tettü süük”

II Võru maakonna roheline kogukonnafestival toimub Urvastes

II Võru maakonna roheline kogukonnafestival toimub Urvastes

Esimest korda toimus kogukonnafestival eelmise aasta septembris Rõuge Ööbikuorus. Sel aastal ühendatakse festival traditsioonilise Urbanipäeva laadaga Antsla vallas Urvastes.

“Festivali eesmärk on pöörata tähelepanu mahetoidule ja keskkonda hoidvale eluviisile. Sealjuures korraldatakse seda aga koos meie maakonna erinevate kogukondadega, mis muudab sündmuse igal aastal veidi erinevaks,” selgitas kogukonnafestivali eestvedaja ja Võrumaa Arenduskeskuse projektijuht Kaja Kesküla.

Kesküla sõnul on festival tegelikult kahepäevane. Kui külalisi lähemalt ja kaugemalt oodatakse 18. mail, siis 17. mail on festivali noortepäev, kus Urvaste kiriku juures toimuvad õpitoad pea 270 Antsla, Kuldre ja Urvaste kooli õpilasele ja lasteaia vanematele rühmadele.

Ka laadapäeval 18. mail saab lisaks laadamelule osa erinevatest loengutest ja töötubadest. Lektoriteks on ülikoolide õppejõud, kes kõnelevad muutuvast kliimast, putukamürkidest, ravimireostusest, mullaelustikust, taaskasutusest ja rahatarkusest. Töötubades saab õppida ise seemneid kasvatama, loodusest söödavaid taimi otsima ning jäätmevaba kööki looma. Loengud ja õpitoad on eelregistreerimisega. Lastealal saab uudistada taluloomi ja sõita poniga, laadalaval astuvad teiste seas üles Egely Sarve Tantsutsooni noored ja ansambel Väliharf.

Hetkel toimuvad festivali ettevalmistused ning registreeruma oodatakse nii müüjaid kui ka vabatahtlikke. “Ootame ainult ise kasvatatud, ise valmistatud või käsitööna valminud tooteid,” rõhutab laada peakorraldaja Airi Hallik-Konnula. Selleks, et pakendeid vähendada tuuakse kirikuparki kotipuu, kuhu laadalised saavad riputada oma ülearuseid kandekotte ja need, kellel vaja, saavad neid sealt jällegi võtta. Samuti ei kasutata ühekordseid nõusid.

Ürituse õnnestumisse saavad panustada kõik. “4. mail ootab Urvaste kogudus kõiki suurele talgupäevale, kus me koos valmistame Urvaste kirikupargi suursündmuseks ette,” ütles kogukonnafestivali eesvedaja Kaja Kesküla.

Mahekiri: KOGUKONNAFESTIVALI ERI!

 

Kogukonnafestivali „Süämega tettü süük” korraldavad SA Võrumaa Arenduskeskus, Antsla Vallavalitsus ja Urvaste Külade Selts ning seda korraldatakse koostööprojekti “Lõuna-Eesti aiasaaduste väärindamiskeskuse arendamine” raames, mida rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest “Atraktiivne piirkondlik ettevõtlus- ja elukeskkond”.

FOTO: Hetk eelmisel aastal toimunud kogukonnafestivalilt. Kogukonnafestivali eesmärk on pöörata tähelepanu mahetoidule ning keskkonda hoidvale eluviisile. Foto Andres Treial. 

Lisainfo: Kaja Kesküla, kaja.keskula@vorumaa.ee, +372 5695 3206

 

 

Liitu meeskonnaga

Vabatahtlikel on meie kogukonnafestivali sündmuse korraldamisel väga oluline roll. Ootame inimesi, kellele on oluline jätkusuutlikkuse teema, kes tahavad õppida ja saada uusi oskusi, aga ka oma kogukonnas positiivseid muutusi mõjutada.

Vabatahtlikuna oled koos sarnaselt mõtlevate inimestega osa toetavast meeskonnast, mis on pühendunud jätkusuutlikuma toidu ja tuleviku loomisele. Vabatahtlikud võivad tulla erinevatelt elualadelt erinevas vanuses koos oma oskuste ja kogemustega.

Registreerun vabatahtlikuks!

Registreeru müüjaks

Ootame ainult ise kasvatatud, ise valmistatud või käsitööna valminud tooteid. Me ei kasuta ühekordseid nõusid ja ka pakendite kasutamist palume piirata.

Lisaküsimuste korral helista tel 5206001 (Airi) või kirjuta uks@urvasteseltsimaja.ee. Laata korraldab Urvaste Külade Selts.

Registreerun müüjaks!

 

 

Urvaste Kirikuküla
18.05.2024
9.00 - 15.00
Üritus on tasuta (va.töötoad)
kaja.keskula@vorumaa.ee
+372 5695 3206