KOOLITUS: Tehnoloogiad tulevikutehastes

Tule ja saa teada uuest tehisintellekti- ja robootikalahendustest, mis viivad sinu tööstusettevõtte uuele tasemele!

Tule ja saa teada uuest tehisintellekti- ja robootikalahendustest, mis viivad sinu tööstusettevõtte uuele tasemele!

Automatiseeritus ja tehisintellekt muutuvad tootmisprotsessis järjest olulisemaks. Tööstus 5.0 loob paindliku töökeskkonna, kus inimesed ja tehnoloogia töötavad koos efektiivse tootmisprotsessi saavutamiseks.

Koolitus annab teadmise, kuidas kõrgtehnoloogilised lahendused mõjutavad tootmisettevõtteid. Arutame, kuidas uusi tehnoloogilisi võimalusi paremini ära kasutada ning kuidas võivad teineteist täiendada inimese ja tehnoloogia tugevused. See teadmine annab võimaluse delegeerida automatiseeritavad ülesanded masinatele ning rakendada inimest seal, kus masin teda veel asendada ei suuda.

KOOLITUSE KAVA

9.30-10.00 kogunemine
10.00-11.30 “Tulevikutehased: Tööstus 5.0 ja Tööstus 4.0 tehnoloogiate ülevaade” – Karl Kruusamäe
11.30-13.00 “Tehisintellekti arengutest lähtuvad võimalused tööstuses” ja „Kuidas Chat GPT aitab keskastme juhil lahendust pakkuma“ – Meelis Kull
13.00-14.00 lõunapaus
14.00-15.00 “Automatiseeritud kvaliteedikontroll ja protsessijuhtimine” – Veiko Vunder
15.00-15.15 virgutuspaus
15.15-16.45 „ Mida räägivad andmed ja joonised tootmisprotsesside juhtimises“ – Raivo Kolde
16.45-17.15 arutelu
17.15 koolituspäeva lõpp

Koolituse täismahus läbijad saavad Tartu Ülikooli täiendkoolitusel osalemise tõendi. 

Koolitusel saavad osaleda ainult juriidilised isikud ning koolitusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine hiljemalt 26. septembril 2024 või kuni kohti jagub. Kohtade arv on piiratud! 

Koolitus on suunatud väikese ja keskmise suurusega tööstusettevõtete (EMTAK C) juhtidele, juhtkonnale, analüütikutele ja teistele tööstussektori spetsialistidele, kes soovivad paremini mõista andmete olulisust ning omandada praktilisi teadmisi uute tehnoloogiliste vahendite kasutusvõimaluste kohta.  

Koolituse osalustasu on 480€, mis kaetakse vähese tähtsusega abist (VTA)Koolitusele registreerumisega kinnitab ettevõtte luba kasutada VTA jääki osalemiseks, mis registreeritakse ettevõtetele riigiabi registris kaasfinantseeritava osalustasuna projektis „AI & Robotics Estonia (EDIH)”. Registreerunud sihtgrupi ettevõtted suunatakse AIRE digiküpsuse hindamise teenusele ning teiega võetakse sellel teemal ühendust.

 

KOOLITAJAD

Koolitusel jagavad teadmisi Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi ja tehnoloogiainstituudi õppejõud ja teadlased.

Karl Kruusamäe on Tartu Ülikooli robootika kaasprofessor, kelle uurimistöö keskendub robotitele inimkeskkonnas (nt linnaruumis, haiglates ja tootmishoonetes). Ta kaitses doktorikraadi 2012. a Tartu Ülikoolis ning on töötanud nii Jaapani tööstusliku teaduse ja tehnoloogia riiklikus instituudis AIST kui ka USA-s Texase Ülikoolis Austinis. Hetkel panustab Karl Kruusamäe Euroopa ja Eesti tööstuse innovatsiooni, lüües aktiivselt kaasa nii EIT Manufacturingi (www.eitmanufacturing.eu) kui ka EDIH-AIRE (www.aire-edih.eu) koostöövõrgustikes.

Meelis Kull on Tartu Ülikooli masinõppe kaasprofessor. Ta juhib masinõppe teadusrühma, mis arendab tehisintellekti võimet teada oma teadmiste piire ja väljendada vajadusel ebakindlust, muutes seeläbi tehisintellekti usaldusväärseks partneriks. Rakendusena töötab selle nimel, et isejuhtiv auto teaks kui tajusüsteem on ebakindel, et oleks võimalik turvalisuse nimel hoogu maha võtta. Doktorantuuris tegi ta teadustööd bioinformaatika alal ning järeldoktorantuuris Bristoli Ülikoolis Suurbritannias sensoriandmete analüüsi alal. Meelise õpetatud aineid on võtnud üle 1000 tudengi ning ta on olnud tudengite poolt valitud ka instituudi aasta õppejõuks.

Veiko Vunder on Tartu Ülikooli robotitehnoloogia lektor, kes nii teadusprojektide kui ka õppetöö raames tegeleb robotite kõrgetasemelise juhtimisega ja on Tartu Ülikoolis väljatöötatud õpperoboti Robotont üks eestvedajaid. Veiko Vunder on arvutitehnika taustaga. Ta kaitses doktorikraadi 2016. a Tartu Ülikoolis, misjärel suundus aastaks järeldoktorantuuri USA-s Texase Ülikoolis Austinis. Praegu osaleb ta mitmetes EIT Manufacturingi robootikaprojektides, tegeleb robotite tarkvaraarendusega ja panustab õppematerjalide väljatöötamisse.

Raivo Kolde on Tartu Ülikooli andmeteaduse kaasprofessor. Ta on tegelenud bioloogiliste- ja terviseandmete analüüsiga doktorantuuris Tartu Ülikoolis, järeldoktorantuuris Harvardi ülikooli juures ning andmeteadlasena Philips Researchis Bostonis. Ta on mitme populaarse visualiseerimistarkvara autor ja õpetab tulevastele andmeteadlastele andmete visualiseerimist ning terviseandmete analüütikat.

 

Täpsema info saamiseks võtke ühendust koolitused@aire-edih.eu.

Tutvu ka tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE teiste koolitustega meie kodulehel.

Koolitust korraldab AIRE partner Tartu Ülikool koostöös Võrumaa Arenduskeskusega.

Räpina mnt 12
03.10.2024
09.30 - 17.15
480€ (kaetakse vähese tähtsusega abist (VTA))
koolitused@aire-edih.eu
Tartu Ülikool