Sotsiaalministeeriumi Võru maakonna tervisedendaja tunnustuse pälvis Võrumaa Spordiliidu tegevjuht Merike Õun

25. veebruaril tunnustati Kadrioru Kunstimuuseumis 2018. aasta tegusaimaid tervisedendajaid. Sotsiaalministeeriumi tänukirja igale Eesti maakonna tervisedendajale andsid üle tervise- ja tööminister Riina Sikkut ja rahvatervise osakonna juhataja Heli Laarmann. Kohalikud omavalitsused said esitada tunnustamiseks nii üksikisikuid kui ka organisatsioone, kes panustavad rahvastiku tervise edendamisse oma igapäevase töö käigus projektipõhiselt või vabatahtlikult.

„Tervisedendajad, keda täna tunnustame, on ammendamatu energiaga spordientusiastid, kes innustavad inimesi liikuma, nad on suure südamega inimesed, tänu kellele saavad tuge abivajajad, keda ennast või kelle lähedast on tabanud raske haigus, nad on lasteaednikud ja noorsootöötajad, kes õpetavad meie lapsi omaenese elu suunama ja juhtima, nad on politseinikud ja pritsimehed – terved meeskonnad, kes loovad meie ümber iga päev tervist toetavat keskkonda,“ rääkis tervise- ja tööminister Riina Sikkut.

Võrumaalt pälvis Sotsiaalministeeriumi tunnustuse Merike Õun. Merike on aastast 2007 tegutsenud Võrumaa Spordiliidu tegevjuhina. 12 aastat on ta jäägitult pühendunud Võrumaa spordi- ja liikumisharrastuse edendamisele. Nende aastate jooksul on tema eestvedamisel mitmekordistunud maakonnas toimuvate spordiürituste ning neist osavõtjate arv ning liikumisharrastus on ühtmoodi populaarne nii laste, noorte kui ka täiskasvanute seas. Merikese eestvedamisel on kõige tuntum, juba kaheksa aastat toimunud Võrumaa Pikamaajooksude sari, mis koosneb esialgse nelja jooksu asemel juba 12 jooksust ning iga jooks leiab aset erinevas kohas. Merike on käima lükanud sarnase ülesehitusega ka talvise suusasarja.

Tänu Merikesele on Võrumaa ja Eesti spordimaastikul aset leidnud sellised tuntud üritused: rullsuusavõistlus Võru Roller ja üle Tamula järve ujumine; Heategevusjooks, millega toetatakse Võrumaa tublimate noorsportlaste sportimist, Ummamuudu Liina Üüjuusk ja Võrumaa Mängude sari. Merike on kõige selle kõrvalt ka Võrumaa koolispordi eestvedajaks, kes valutab südant meie noorte liikumisharjumuste kujundamise pärast.

Märkimata ei saa jätta Merikese innovatiivsust – just tema on Võrumaa spordis nuti- ja tehnikarevolutsiooni läbiviijaks. Tänu Merikese entusiasmile on liikumisharrastus ja sport jõudnud igaühe arvuti- ja nutitelefoniekraanile ja Võrumaa spordiüritused toimuvad kaasaegseima ajavõtutehnikaga ning ülekandeid on veebis võimalik näha isegi otse murdmaajooksurajalt.

Võib julgesti öelda, et Merike on pööranud terve Võrumaa liikumisharrastuse usku, sest maakonna spordikalender on täis erinevaid liikumisüritusi, mis on Merikese üles kutsutud ja Võru maakonna inimestele tugevat tervist tagama.

Aitäh Merikesele ja jaksu ka edaspidiseks!

Lisainfo: Merilyn Viin, heaolu spetsialist, 5309 1046, e-post: merilyn.viin@vorumaa.ee