Sihtasutuse Tartu 2024 juhiks valiti Priit Mikk

Sihtasutuse Tartu 2024 juhatuse liikmena asub 1. juulist tööle Priit Mikk, kes hakkab koordineerima Euroopa kultuuripealinna ettevalmistusi ja elluviimist Tartus ning Lõuna-Eestis.

Priit Miku sõnul on SA Tartu 2024 juhiks asumine suur au ja vastutus. “Pean oluliseks juba toimiva meeskonna hoidmist ja arendamist ning usalduslike ja avatud suhetega koostöö kujundamist kõigi seotud osapooltega,” ütles uus juhatuse liige.

“Euroopa kultuuripealinn on Eesti 2024. aasta tippsündmus,” rõhutas Mikk. “Teekond tiitliaasta suunas saab olema töine ja põnev ning näen selles pidevat võimalust areneda koos järjest kasvava meeskonnaga,” ütles ta.

Priit Mikk on juhtinud alates 2013. aastast üritusturundus- ja produktsiooniettevõtet Amazing Productions. Ta on olnud Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõttude peaprodutsent 2019-2020 ning eelmisel aastal Tartus 60 000 pealtvaatajat kogunud Metallica kontserdi ala planeerimise ja elluviimise juht. Priit Mikk on töötanud produtsendina Rahvusooperis Estonia ning on ürituste produktsiooni õppejõud Tallinna Ülikoolis. Ta on olnud paljude konverentside ja galade korraldaja, samuti Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 avaürituse tehniline produtsent.

Priit Mikul on magistrikraad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Estonian Business Schooli kultuurikorralduse eriala ühisõppekavast ja bakalaureusekraad Tallinna Ülikooli reklaami ja imagoloogia erialalt.

SA Tartu 2024 nõukogu esimehe, Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul oli nõukogu otsus üksmeelne. “Priit Mikk on osalenud mitmete Eesti suurimate ja olulisimate sündmuste korraldamises ning tal on mitmekülgsed kogemused meeskondade ülesehitamisest ja rahvusvahelisest koostööst,” lausus Klaas, kelle sõnul hindab nõukogu kõrgelt ka Miku tasakaalukust ja tulemuslikkust.

”Veendusime, et Priit Mikk tunnetab Euroopa kultuuripealinna suurust ja tähtsust Tartule ja Lõuna-Eestile ning tal on nägemus, kuidas valmistada ette ja viia ellu suurprojekt koos paljude partneritega avalikust, era- ja kolmandast sektorist,” kinnitas nõukogu esimees. Urmas Klaasi sõnul on juhatuse liikme töö väljakutseterikas, ent teda toetab tõhus ja tiitlivõiduga end juba tõestanud meeskond.

Uue juhatuse liikme valis sihtasutuse nõukogu ning temaga sõlmitakse viieaastane leping. Sihtasutuse senine juhatuse liige Erni Kask jätkab tööd Tartu 2024 programmikoordinaatorina ja loomenõukogu juhina.

Sihtasutus Tartu 2024 alustas tööd selle aasta alguses. Organisatsiooni eesmärk on viia ellu Euroopa kultuuripealinna tegevused Tartus ning Lõuna-Eestis.

Tartu nimetati 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks 2019. aasta augustis. Valiku tegi rahvusvaheline sõltumatu ekspertkomisjon. Euroopa kultuuripealinna tiitli pälvinud Tartu 2024 loovkontseptsiooni pealkiri on “Ellujäämise kunstid”. Tartu kandideeris Euroopa kultuuripealinnaks koos 19 Lõuna-Eesti omavalitsusega.

Foto Mana Kaasik: Sihtasutuse Tartu 2024 juhatuse liikmena asub 1. juulist tööle Priit Mikk.

Lisainfo: Priit Mikk, tel 5669 3633, SA Tartu 2024 nõukogu esimees, Tartu linnapea Urmas Klaas, tel 513 5145.