Selgusid konkursi “Noorte Heaks Tänu” nominendid, kelle seas on kolm Võru maakonna nomimenti

Haridus- ja Teadusministeeriumi noortevaldkonna tunnustuskonkursi “Noorte Heaks Tänu” nominentide seas on:

Setomaa vald – noortesõbralikum omavalitsus

Võru Spordikool – aasta huvihariduse või -tegevuse pakkuja

Rõuge Noorsootöö Keskus – aasta noortekeskus

Palju õnne! Võrumaa Arenduskeskus tänab teid noortevaldkonda panustamise eest!

Tutvu kõigi nominentidega: https://www.hm.ee/uudised/selgusid-konkursi-noorte-heaks-tanu-nominendid

Noortevaldkonna tunnustuskonkursile “Noorte Heaks Tänu” esitati tänavu 146 kandidaati, kelle hulgast valis komisjon välja parimad üheteistkümnes kategoorias. Noortevaldkonna tegijaid tunnustatakse Tartus 24. jaanuaril 2023.

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukase sõnul on viimased paar aastat eriti ilmekalt näidanud, kui vajalikku tööd teevad koos noortega ja nende heaks tegutsevad inimesed. “Noortevaldkonna töötajad tegutsevad üle Eesti, et luua noortele arenguvõimalusi ja toetada ettevõtlikku suhtumist. Nii loome noortele kodukohas ja Eestis tervikuna kõige parema kasvukeskkonna oma ideede elluviimiseks ja isiklikuks arenguks,” ütles minister. “Tänavusi nominente vaadates võib nentida, et ideid on palju ja tase kõrge ning lisaks pikaajalistele panustajatele on märgatud ka mitmeid uusi tegijaid. Kindel on, et lisaks koolile on ka huviharidus populaarne ja sinna tuleb riigil panustada.”

Kõige rohkem kandidaate esitati kategooriatesse aasta noorsootöötaja, pikaajaline panus noortevaldkonda ja aasta tegija huvihariduses või -tegevuses, kuhu esitati kandidaate vastavalt 27, 21 ja 17. Kokku valiti taotluste seast välja 31 nominenti ning omakorda üheteistkümne kategooria laureaadid.

Täpsem ülevaade nominentidest ja kõigist esitatud kandidaatidest on Haridusportaalis . Jaanuarikuus tutvustatakse iga kategooria nominente lähemalt ka Haridus-ja Teadusministeeriumi ning Noorte Heaks sotsiaalmeedia kanalites.