Selgusid 2022. aasta Võru maakonna noortevaldkonna märkimisväärseimad teod ja silmapaistvaimad tegijad

Neljapäeval 4. augusti õhtul tänas ja tunnustas Võrumaa Arenduskeskuse nõukogu esimees Anti Allas maakonna silmapaistvamaid noortevaldkonna tegijaid. 

Selle aasta mai alguses kuulutas Võrumaa Arengukeskus välja konkursi, et tunnustada 2022. aasta noortevaldkonna tublisid tegijaid. Kokku esitati 21 kandidaati, kelle seast komisjon valis kuues kategoorias välja 2022. aasta silmapaistvaimad.

Võrumaa Arenduskeskuse nõukogu esimees Anti Allas ütles, et noori peab tunnustama ja seda ka panuse eest valdkondades, mis avalikkusele hästi välja ei paista. “Paljud noored annavad väärt panuse näiteks kodus, aidates vanemaid või mujal, kus nende tehtu on ääretult vajalik, ent mida on raskem kõrvalt vaatajana märgata,” lisas ta. Allas julgustab ka selliseid tublisid noori märkama ja ka konkursile esitama.

Aasta noore tiitli saanud Lasse Rihard Sissas ütles, et ta ei leia, et ta teistest noortest oluliselt erineks. “Mulle lihtsalt meeldib olla aktiivne, tegutseda, ma lihtsalt olen mina ise,” ütles ta. Tiitli pälvimise põhjusteks pidas ta enda osalemist kooli õpilasesinduses ning aktiivust Eesti Õpilasesinduste Liidus, kus ta järgmisest aastast asub juhtima kommunikatsioonivaldkonda.

Tänusündmus ja tiitlite üleandmine toimus Varstu Kultuurikeskuses, Võru maakonna noorte suvepäevade raames. Ürituse teeb eriliseks see, et igal aastal korraldab seda erinev Võru maakonna noortekeskus.

2022. aasta maakonna noortevaldkonna silmapaistvamad tegijad on:

  • Aasta koostöö noorsootöös 2022- I Võro-Seto noortefest (Kristi Vals ja Kadri G Laube)
  • Aasta tegu noorsootöös 2022- Südamega kingitus (Värska Avatud Noortekeskus)
  • Aasta tegu noorsootöös 2022 – Rõuge valla õpilasmalev (Jaanika Orav, Airi Parv)
  • Aasta noor 2022- Lasse Rihard Sissas
  • Aasta noor 2022- Emma Sofia Meri
  • Aasta noorteühendus 2022- Rõuge noortevolikogu

Tiitlite “aasta noorsootöötaja” ja “pikaajaline panus noorsootöösse” kategooriatesse esitatud kandidaate tunnustatakse septembris Võru maakonna aasta õpetaja tänusündmusel.

Fotod: Andeli Pall