Rekordarv õpilasfirmasid koguneb Värskasse V rahvusvahelisele õpilasfirmade konkurss-laadale

Aeg ja koht: 1. detsembril 2018.  a  Värska kultuurikeskuses
Korraldaja: Setomaa Liit

Kutse: Ootame suurel hulgal külastajaid laupäeval, 1. detsembril kell 11.00–15.00 Värska kultuurikeskusse rahvusvahelisele õpilasfirmade laadale uudistama ja ostma. Tuleb kõigi aegade parim laat – tule kohale ja saa sellest osa!

Konkurss-laat „Üle piiri turundus“ on saanud juba Värskale nii omaseks, et kohalikud teavad seda ilma tutvustamata. Õpilasfirmade laat toob sel aastal Värskasse kokku ärksamad noored ettevõtjad kogu Lõuna- Eestist. Müügiala on seekord pilgeni täis – kaubaga saab täidetud lausa 53 müügiboksi. Varasemalt on müügibokse olnud 25 – 32.

Laadal müüakse kaupa, mida tavaliselt poest ei leia. Õpilasfirmad on alati üllatanud uute, praktiliste ja nutikate toodetega. Seekord leiate kaubavalikust muu hulgas seda, mida oleks aasta lõpus mõistlik soetada – kaunistatud kinkepakendeid, aksessuaarid, ilutooted, käepaelad, ehted, võtmehoidjad, köögitarvikud, erinevad puidust esemeid, poekotid, magnetid, hulgaliselt isevalmistatud kosmeetikat, ravimtaimi ja palju muud huvitavat. Lisaks esemetele pakutakse küllaga toidukaupa – nii traditsioonilisi tooteid kui ka innovaatilisi maiustusi.

Võimalikult suur külastajate arv tagab noortele ettevõtjatele hindamatu väärtusega müügikogemuse. Kuigi eesmärgiks ei ole võistlemine, jagatakse noortele ettevõtjatele laada lõppedes ka mitmeid preemiaid – laadal hindab õpilasfirmasid žürii. Laadapäev toob kindlasti palju üllatusi nii noorte müügioskuse kui ka huvitavate toodete-teenuste näol.

Kui varasemalt on laat olnud suuresti rahvusvaheline, siis sel korral on väljapoolt Eestit kohal vaid üks firma Petseri Lingvistilisest Gümnaasiumist. Setomaa kolmest koolist on laadal esindatud 9 minifirmat ja 3 õpilasfirmat. Noori on kauplema tulemas Põlvast, Räpinast, Viljandist, Tartust, Kanepist, Rõugest, Võrust, Vastseliinast ja Tallinnast.

Laada peakorraldaja Ingrit Kala tõdeb: „Laat on alati kahepoolne, nii müüjad kui ostjad. Noored on kauba valmistamisel pingutanud, küllap on Värskasse ka palju uudistajaid ja ostjaid tulemas. Ootan põnevusega, et millega noored mind sel korral üllatavad ja millised tooted osutuvad menukateks.“

Konkurss-laada korraldamine toimub Setomaa arenguprogrammi toel ja oma panuse annab Setomaa vallavalitsus.

Täpsustav info: Ingrit Kala, e-mail: ingrit@setomaa.ee, tel +372 512 0659, www.facebook.com/ulepiiriturundus