Prototroni ideekonkursil eriauhind Kagu-Eesti parimale ideele!

Käesoleval sügisel annab Prototron juba 15. korda välja 40 000 eurot selliste ideede elluviimiseks, mis aitavad muuta inimeste igapäevaelu lihtsamaks, paremaks ja mugavamaks. Ideid oodatakse 15. oktoobrini rahastu kodulehel aadressil www.prototron.ee. Ideevõistlusele on oodatud kõik eraisikud ja ettevõtted, noored ja vanad, kogenud ja algajad, töötavad ja õppivad, linnast ja maalt. Tänavu on konkursile eriti oodatud innovaatilised ideed just Põlva, Võru- ja Tartumaalt. Piirkonna parimale ideele, mis ei jõua seekordse vooru võitjate sekka, on kavas välja anda eripreemia erinevate tugiteenuste näol, et innustada siinseid ettevõtlikke inimesi ning anda kohalikule ettevõtlusele täiendavalt hoogu juurde.
Võitjameeskonnad saavad lisaks prototüübi loomiseks vajalikule rahasummale erinevaid tugiteenuseid, mille hulka kuuluvad: Tehnopoli kuuekuuline inkubatsiooniprogramm, õigusabiteenused ja kommunikatsioonitugi. Nii saavadki ideedest käegakatsutavad tooted, lahendused ja ärimudelid, mis meelitavad ligi investoreid ja uut rahastust.
Prototroni on oodatud kõik ideed, eriti mehatroonika, elektroonika, infotehnoloogia ja rohelise tehnoloogia valdkondadest. Prototroni ekspertkogu valib kandidaatide seast välja 20 parimat meeskonda, kes saavad personaalset nõustamist ja juhendamist oma idee lõppesitluseks ettevalmistamisel Prototroni ekspertkogule. Detsembri alguses pääsevad 10 parimat meeskonda ekspertkogu ette oma ideed kaitsma ning 9. detsembril kuulutatakse välja Prototroni võitjaid.
2012. aastal Swedbanki, Tehnopoli ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt asutatud Prototron on tänaseks rahastanud 35 idee prototüüpimist kogusummas 380 000 eurot. Mitmetest rahastatud ideedest on välja kasvanud rahvusvaheliselt tuntud edulood nagu Lingvist, Flydog, coModule, GlobalReader ja Sprayprinter. Rahastajatena on Prototroniga liitunud Keskkonnaministeerium, Utilitas ja Hedman Group ning Tallinna linn.
Taotlusi saab esitada aadressil: www.prototron.ee kuni 15. oktoobrini 2016 kell 23:59.
Lisainfo: Jana Pavlenkova, Prototroni tegevjuht, Tel: 525 8066