Üldinfo
Projekti nimi:„Kultuur ja eripära tegevuskava LOOV VÕRU MAAKOND koostamiseks vajalikud uuringud ja analüüsid“
Periood: november 2021 – mai 2022
Rahastaja: Projekti elluviimist rahastati Rahandusministeeriumi meetme “Kohalik ja regionaalne haldusvõimekus” taotlusvoorust “Maakonna arengustrateegiate uuendamiseks vajalikud uuringud ja analüüsid”
Lühikirjeldus
Projekti eesmärk on täpsustada Võru maakonna arengustrateegia 2035+ kultuuri ja eripära tegevuskava, toetada kultuurijuhtimise võrgustiku loomist ja arendamist, tõsta kultuurivaldkonnas tegutsevate spetsialistide oskusi ja pädevusi.
Projekti tegevused keskenduvad neljale peamisele teemavaldkonnale:
- Kultuurikorralduse võrgustiku töö arendamine
- Noorte kaasamise ja järelkasvu tagamine kultuurivaldkonnas
- Kultuurikorraldajate ja – juhtide võimekuse tõstmine läbi koolituste
- Kultuuri ja loovuse tihedam seostamine teiste valdkondadega
- Kultuur ja eripära tegevuskava „LOOV VÕRU MAAKOND“
- Loomemajanduse teekaardid maakonna kohalikele omavalitsustele
Taotlejad ja partnerid
Projekti tellis SA Võrumaa Arenduskeskus.
Projektipartnerid: Ragnar Siil (Creativity Lab Academy juht) ja Astrid Hallik Tartumaa Omavalitsuste Liidu kultuurinõunik
Tegevused
Projekti viidi ellu perioodil 27.08.2021-31.05.2022. Kõik peamised projektis ette nähtud tegevused viidi ellu, kuigi seoses koroonaviirusest tingitud piirangutega tuli projekti aja- ja tegevuskavasse sisse viia koostöös tellijaga mitmeid muudatusi. Osa tegevustest asendati veebipõhipõhiste kohtumistega, samuti laiendati kultuuriuuringu sihtgruppi, et kaasata protsessi veelgi rohkem maakonna kultuuritegijaid.
Koostatud dokumendid:
Kontakt
Kristi Vals, kristi.vals@vorumaa.ee, +372 5912 9200
Toimunud sündmused ja üleskutsed
Hea kultuurivaldkonnas tegutseja Võru maakonnas!
Projekti „Loov Võru maakond“ raames on valminud veebiuuring, mida väga palume, et täidaksite ja jagaksite infot enda majas, piirkonnas, asutustega, organisatsioonidega jne, kes kultuurikorraldusega Võru maakonnas kokku puutuvad.
Veebiuuringus on palutud osalema kõik kultuurivaldkonnas tegutsevad inimesed Võru maakonnast ning teiste valdkondade esindajad, kes kultuurikorraldusega kokku puutuvad, sealhulgas:
- Kunstide valdkonnas tegutsejad – sh kunstnikud, muusikud, kirjanikud, etenduskunstnikud, filmitegijad jt
- Kultuuripärandi valdkonnas tegutsejad – sh muuseumitöötajad, raamatukogutöötajad, rahvakultuuriga tegelejad (juhendajad, koorilauljad, tantsijad), käsitööga tegelejad, muinsuskaitsega tegelejad, kultuurivaldkonna teadustööga tegelejad jt
- Kultuurikorraldajad ja -ametnikud– sh valdade kultuurispetsialistid, rahvamajade ja kultuurikeskuste juhatajad või töötajad, festivalide korraldajad jt
- Loomeettevõtjad– sh kultuuril ja loovusel põhinevate toodete ja teenuste pakkujad ning disaini- ja arhitektuuriettevõtjad, loomekeskuste eestvedajad, kultuurivaldkonnale tehnilist tuge pakkuvad ettevõtted, kultuuriturismiga tegelevad ettevõtjad jt
- Hariduse ja järelkasvuga seotud inimesed– sh ringijuhid, loovate erialade õpetajad koolides, lasteaedades ja huvihariduses, noortekeskuste töötajad jt
- Teiste seotud valdkondade esindajad– sh päevakeskustes ja hooldekodudes eakatele kultuurisündmuste korraldajad, küla- ja kogukonnaliikumise eestvedajad, maakonna turunduse ja kommunikatsiooniga tegelevad spetsialistid jt
Uuring on anonüümne ning keskendub peamiste tugevuste ja nõrkuste väljaselgitamisele ning uute ideede kogumisele. Uuringuga ei koguta isikuandmeid. Uuringule vastamine võtab ligikaudu 15-20 minutit. Aitäh!
Link on uuringule on siin: https://my.forms.app/form/61d6c3c0217e287cb47c7f4b
Küsimustele vastamise tähtaeg on 31. jaanuar.
Kontakt: Ragnar Siil (Creativity Lab, ragnar.siil@creativitylab.ee) ja Kristi Vals (Võrumaa Arenduskeskuse kultuurispetsialist, telefon: +372 59 129 200 kristi.vals@vorumaa.ee)
Suur tänu, et olete valmis panustama “Loov Võru maakond” tegevuskava koostamisse!
8. veebruaril toimus Rõuge Rahvamajas teenusedisaini koolituspäev “Teensedisain – disainistrateegiad ja tööriistad”. Koolitaja Markko Karu, kes on 25 aasta jooksul konsulteerinud üle 200 organisatsiooni visuaalse kommunikatsiooni ja erinevate äriliste väljakutsete lahendamisel. On kaasasutanud kaks disainibürood (Velvet ja Brand Manual) ja kaks iduettevõtet (Qminder ja Hourdini) ning löönud kaasa Eesti disainivaldkonna arengule läbi hariduse ning koolitamise. Markko Karu eesmärk on luua selgust ja arusaadavust ning aidata ettevõtetel saavutada oma eesmärke kasutajakeskselt ja jätkusuutlikult.
Üheskoos avastasime teenusedisaini eripära ja vajalikkust. Saime teadmisi, kuidas disainida elamusi, sündmusi; kuidas oma teenuste, sündmuste disainimisel olla empaatilised; kuidas kaardistada teenuste ja sündmuste juurde kasutajasõbralikku teekonda. Oluline mõte, mis koolituspäevast kõlama jäi on “Minevikus me saame valida lahendusi, tulevikus me peame looma valikuid” Patrick van der Pijl.
Koolitusmaterjalid leiad siit: KLIKKA
——————————————————————————————————————
19. aprill toimus kultuurivaldkonna tegevuskava “Loov Võru maakond” raames II tegevuskava Visioonipäev
- Noorte kultuurikorralduse seminar HÜPPELAUD – mai 2022, Jorma Sarv ja Astrid Hallik
- Loov Võru maakond raporti ja strateegia tutvustamine juhtgrupile – mai 2022 Võru linn, Ragnar Siil ja Astrid Hallik