PRESSITEADE: Võrumaa Turismiinfokeskus avab ametlikult uksed uues asukohas

welcome-to-estonia

võru turismiinfokeskus

Võrumaa Turismiinfokeskuse uue asukoha ja uute ruumide ametlik avamine ja lahtise uste päev toimub neljapäeval 16. juunil. Projekt „Võrumaa Turismiinfokeskuse rekonstrueerimine ja turismiinfosüsteemi arendamine” on rahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondist Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) „Turismiinfo jaotuskanalite toetamise” meetmest. Antud projekti raames paigaldatakse juuni lõpuks turismiinfoterminalid ka Haanja Spordi- ja Puhkekeskusesse ning Rõuge Ööbikuoru Külastuskeskuse juurde.

Siiani 15 aastat Tartu tänaval tegutsenud Võru Turismiinfokeskus asub juunist Jüri 12, Võru Maavalitsuse hoones, sissepääsuga L. Koidula tänavalt. Kuna külastajate liikumisviisid ja saabumised on erinevad – üksikreisijad, jalgrattaturistid, autoga reisijad, grupituristid suurte bussidega, siis turismiinfokeskuse uues asukohas on piisavalt ruumi liiklemiseks ja parkimiseks kõigile.

Võrumaa Turismiinfokeskuse uued ruumid on renoveeritud külastaja heaolu, parimat klienditeeninduskeskkonda ning turismiinfokeskuste nõudeid silmas pidades. Külastajatel on võimalik lisaks info saamisele osta suveniire, kingitusi ja kaardimaterjali, kasutada internetti ning juua klaasike vett. Turismiinfokeskuses on tagatud ka Wifi levi. Lähimate kuude jooksul lisandub sissepääs ratastooliga külastajatele. Hoone juurde paigaldatakse ka turismiinfoterminal, kust saab informatsiooni maakonna ja Eestimaa kohta väljaspool turismiinfokeskuse tööaega.

Võrumaa Turismiinfokeskust külastab aastas ca 7000 inimest ning täiendavalt teenindatakse e-posti ja telefoni teel ca 3000 klienti. Kaks kolmandikku külastajatest on eestlased ja kolmandik välisturistid – enamus on pärit Soomest, Lätist, Venemaalt ja Saksamaalt. Iga-aastaga on järjest rohkem külalisi Prantsusmaalt ning kaugeimad külastajad on olnud Uus-Meremaalt, Austraaliast, Brasiiliast ja eelmisel nädalal Hongkongist.

Me ootame külastajaid lahtiste uste päevale neljapäeval 16.juunil kell 13-17. Suvisel ajal on Võrumaa Turismiinfokeskus avatud tööpäevadel 10-18 ja nädalavahetustel 10-15.

Kohtumiseni võrratul Võrumaal.

Margita Kipasto

SA Võrumaa Arenguagentuur

Võrumaa Turismiinfokeskus

Infokonsultant

782 1881, 518 0589

www.vorumaa.ee

www.visitvoru.ee