PRESSITEADE: Andmebaasist leiab vabaühenduste teenused kiirelt ja lihtsalt

SA Võrumaa Arenguagentuur eestvedamisel loodud Võrumaa vabaühenduste andmebaas aitab üles leida piirkondlikud teenusepakkujad ning tõhustada vabaühenduste vahelist koostööd.

„Andmebaasi eesmärk on Võrumaa vabaühenduste populariseerimine, teenuste ja toodete tutvustamine ja koostöövõimaluste mitmekesistamine,“ selgitab andmebaasi loomise tagamaid Võrumaa vabaühenduste konsultant Evelyn Tõniste.

Ühinguid saab andmebaasist leida tegevuste märksõnade kaudu. “Kui on mingi teema, mis pakub huvi, siis saab lihtsalt leida kas ja millised ühingud antud teemaga tegelevad,” kirjeldab Tõniste andmebaasi võimalusi. “Nii võivad nt ka ettevõtjad või omavalitsused pidada oma suvepäevi ja koosolekuid mõnes külamajas või panna kokku jõulupakid partneritele Võrumaistest kaupadest.”

Tsolgo Arendusühingu liige Katrin Volmani hinnangul annab andmebaas hea ülevaate sellest, mis valdkonnad on Võrumaal MTÜdega kaetud ja kus on veel arenemise võimalusi.

“MTÜle annab see andmebaas võimaluse leida koostööpartnereid ja mõttekaaslasi,” ütleb Volman, avaldades lootust, et andmebaas leiab ka aktiivset kasutust kodanike seas. “Seeläbi oleks see MTÜ-le hea võimalus enda tegevuse laiemale ringkonnale tutvustamiseks.”

„Kui me jahimaja ruumid valmis saime, siis tundus raiskamisena, seda kõike ainult jahimeeste tarbeks kasutada. Nüüd on meil aasta jooksul külas käinud sadu lasteaia-ja koolilapsi, peetud on mitmeid koolitusi, koosolekuid ning laste sünnipäevapidusid. 20. veebruaril toimub Antsla jahimajas mõttekoda, kus majandusest meil ja mujal tuleb rääkima Alar Tamming. Nii, et ei pea alati jahimajas metsast ja loomadest pajatama. Andmebaas on üks hea lisakoht, kust meie võimaluste info ja kontaktid kiirelt kätte saab,“ sõnas MTÜ Antsla Jahikeskus üks asutajatest Karmo Põder.

Vabaühenduste andmebaasiga saab tutvuda SA Võrumaa Arenguagentuur kodulehel: https://vorumaa.ee/mtu/. Hetkel on Võrumaa vabaühenduste andmebaasiga liitunud 42 vabaühendust. Liituda soovijatel palume ühendust võtta meiliaadressil evelyn@vorumaa.ee.

Andmebaas valmis koostöös Kating OÜ-ga: https://kating.ee/

Lisainfo:
Evelyn Tõniste
Võrumaa vabaühenduste konsultant
Tel: 5251750, evelyn@vorumaa.ee