Ootame kandidaate Võru maakonna aasta ema 2024 tunnustamiseks

Kandidaate oodatakse kuni 24. aprillini!

Sel aastal antakse Võru maakonna aasta ema tunnustus välja 23. korda. Emadepäeva puhul tublide emade märkamine ja tunnustamine on Võru maakonnas iga-aastase traditsioon. Konkursi aasta ema tunnustamiseks kuulutab välja Võrumaa Arenduskeskus koostöös Võru maakonna omavalitustega.

Eelmisel aastal pälvis tiitli Antsla vallas elavale suurpere ema Signe Hellamaa, kes on ema kaheksale lapsele ja vanaema 21 lapselapsele. Tänukirja pälvisid veel 11 Võru maakonna tubli ema. Ka varasematel aastatel on konkurss esile tõstnud paljusid Võru maakonna emasid, kes on eeskujuks nii enda lähedastele ja lastele kui ka tervele maakonnale. 

Konkurssi eestvedaja Kristi Valsi sõnul on tunnustuse pälvinud emadel oluline roll ka kodust kaugemal. Tihti panustavad aasta ema tiitli laureaadid ja nominendid mõnda vabatahtlikku organisatsiooni, aitavad koordineerida maakonna jaoks olulisi võrgustikke või on oma töös tõelised spetsialistid. “Eriti südant soojendavad on need lood, kus tiitli nominent laste ja lastelaste kasvatamise kõrvalt pakub olulist tuge ka näiteks enda vanematele või lähedastele, kes enam ise hakkama ei saa või hoopis teistele lastele ja noortele” ütles Vals. 

Vals rõhutab, et aasta ema tiitlile esitamiseks ei pea olema tegemist suurperega ning  kandidaadiks võib üles seada maakonnas elava ema, kelle perekonnas kasvab või on üles kasvanud vähemalt kaks tublit last.

Võru maakonna aasta ema aunimetuse andmise statuut ja taotluse vorm on leitav Võrumaa Arenduskeskuse kodulehel. Taotlusi on võimalik saata nii digitaalselt kui ka paberkandjal, ent seda tuleb teha enne 24. aprilli südaööd! 

Tänavune aasta ema kuulutatakse välja emadepäeva eel, 12. mai toimuval emadepäevale pühendatud kontserdil Võru Kandles.

Lisainfo: Kristi Vals, kultuurispetsialist, kristi.vals@vorumaa.ee, tel 59129200

FOTO: Hetk Võru Kandles toimunud 2023. aasta emadepäeva kontsertilt “See vaid kes hoolib”. Foto: Aigar Nagel