Projekti nimi: Praktilised meistrilt-sellile koolitused Setomaa noortele.

Eesmärk: Arendada edasi Setomaa noorte oskusi ja omandada uusi töövõtteid ning teadmisi tootmisvaldkonnas kogenud meistritelt/ettevõtjatelt. 

Sihtgrupp: Setomaa noored, kellel on olemas esmased algteadmised tootmisvaldkonna kohta, kuid kes soovivad arendada edasi oma oskuseid ja omandada uusi töövõtteid ning teadmisi kogenud meistritelt/ettevõtjatelt.

Lühikirjeldus:  Koolitused on järgmised:

– 10 päevane praktiline lambakasvatuse koolitus toimub tsüklitena kahes erinevas ettevõttes. Teemad on: poegimine, lammaste ning tallede hooldamine ja söötmine laudaperioodil, lambakarjamaade rajamine ja hooldamine, söödatootmine, tõuaretus, lammaste levinumad haigused, villatööd, lambalihast toodete valmistamine, lambanahkade töötlemine jne.

– 10-päevane praktiline aiandusvaldkonna koolitus toimub tsüklitena viie Kagu-Eesti aiandustootja juures. Teemad on: viljapuude- ja marjapõõsaste lõikus, paljundus- ja hooldustööd istikukoolis, maasikad ja vaarikad, ravim- ja maitsetaimed, aiasaaduste töötlemimine, metsaseend jne.

– 2-päevane praktiline ettevõtluskoolitus, mille teemadeks on: tootearendus, omahinna/müügihinna kujundus ning kohaliku toote turundus ja müük.

Tulemused: Koolituse tulemusena leiavad osalejad oma tee ning looma või arendama edasi oma ettevõtet.

Rahastaja: Projekti teostab Setomaa Valdade Liit.

Summa: Projekti maksumus on 8823 eurot ja seda rahastab Setomaa Arenguprogrammarengu programm.

Kontaktisik: Aarne Leima, Setomaa ettevõtluskonsultant