“Meie Erika” viimane võttepäev Kubijal toimus tormile vaatamata

1. juulil oli Võrumaa Arenduskeskusel võimalus võtta osa Eesti-Läti-Leedu koostööfilmi “Meie Erika” viimasest võttepäevast siin samas Kubija Spordibaasis. Võttepäevi on kokku 36 ning filmitakse üle Eesti ja ka lähiriikides.

Meid võõrustanud filmi produtsentide Marju Lepa ja Manfred Vainokivi sõnul oli Kubija väga kutsuv koht. Eriti hea meel oli neil selle üle, et palju muutusi paik filmimiseks ei vajanud ning ära pidi katma vaid mõne uue objekti. Just nüüdisaegse taristu puudumine tegi ka kunstnik Jaana Jürisele heameelt: “Saab suunad kätte nii, et pole modernseid maju. Ühes suunas ei olnud isegi modernseid elektriposte.” Produtsent Manfred Vainokivi sõnul on palju kohti korda tehtud ja kombineerimist tuleb ette kõvasti. Nii muutubi Kubija Spordibaas filmis Elva Spordikooliks.

Kuigi Võru maakond olümpiasangari Erika Salumäe loos rolli ei oma, on meie maakonna inimesed filmis väga olulisel kohal täites nii erinevaid rolle kui aidates võttemeeskonda. Nii võiski võtteplatsil kohata näiteks Võhandu Maratoni peakorraldajat Hillar Irvest, tänu kellele algasid õhtul võtted Kubija järvel, kuna just tema kanuudest kokku köidetud parvedele usaldas võttemeeskond nii ennast kui oma tehnika.Samuti on võttepaikade eest vastutav Sander Lebreht pärit Võru külje alt. Sandri sõnul on siinne piirkond filmipaigana hinnatud, sest inimesed on sõbralikud ja motiveeritud ning koostööd teha on lihtne.

Fotod (Lota Vana):