Mari Kalkuni uus sooloplaat “Ilmamõtsan” muugib lahti metsa ja maailma

Täna ilmub Võrumaa juurtega laulja ja laululooja Mari Kalkuni kolmas sooloplaat “Ilmamõtsan”. See on soe ja intiimne kuulamine, naismuusiku vastus täiskiirusel edasi kihutavale maailmale. Kahe uue looga saab tutvuda siit: Tummõhit tsõõrõ ja Mõtsavele mäng.

Hingepugeva häälega muusiku uuel plaadil kõlab 12 lugu eesti ja võru keeles. Teemad on üldinimlikud, inspireeritud loodusest ja inimese eluringist. Enamike palade muusika ja sõnade autoriks on Mari Kalkun, ent viisistatud on ka metsaneenetsist poeedi Juri Vella ja Mari nõbu, folklorist Andreas Kalkuni luulet.

“Minu jaoks on väga oluline isiklik suhe teemaga, millest laulan,” sõnab muusik. “Nii on mitmed plaadil kõlavad lood pühendatud minu lähedastele ja pühitsevad murrangulisi hetki meie elus – sündi, surma, pulmi, aga ka argipäeva ilu tabamisi.”

Paljud plaadi lood on laulutekstide kaudu seotud metsaga ja sellest ka albumi nimi. “Ilmamõtsan” või kõnes ka “ilmalaanen” tähistab maailma, mida võrokene armastab võrrelda metsaga.

Helipildis eksperimenteerib Mari Kalkun kanneldega, tuues selle arhailise pilli mängleva kergusega 21. sajandisse. Lisaks 12-keelsele väikekandlele ja 36-keelsele bassidega kodukandlele mängib Mari plaadil akordioni, harmooniumi, kellamängu, helinaid, jalatümpsu, šeikerit ja luuvurri.

Mari Kalkuni uus plaat “Ilmamõtsan” on tänasest müügil poodides ja peatselt ka digilevis. Plaadi esitluskontserdid toimuvad:
T, 28.11 kell 19.00 Tallinnas KUMUs
K, 29.11 kell 19.00 Tartus Eesti Rahva Muuseumis
N, 30.11 kell 19.00 Viljandis Pärimusmuusika Aidas
L, 2.12 kell 18.00 Paides Wabalinna Majas
P, 3.12 kell 18.00 Võrus kultuurimajas Kannel
K, 6.12 kell 19.00 Pärnus teatris Endla

Tallinna, Tartu ja Pärnu kontsert toimuvad koostöös JõuluJazziga.

Mari Kalkunilt on seni ilmunud neli albumit, neist kaks – ”Üü tulõk” (2007) ja Vihmakõnõ” (2010) – sooloplaadid. Tema muusikat on avaldatud ja ta on esinenud nii Euroopas kui ka viimasel ajal järjest tihedamini Jaapanis. 2015. aastal rahvusvahelise ansambliga Mari Kalkun & Runorun salvestatud album “Tii ilo” nomineeriti 2015. aasta etnomuusika albumi tiitlile nii Eesti kui ka Soome muusikaauhindadel.

Lisainfo:
Mari Kalkun, 5560 8898, marikalkun@gmail.com
Katre Ratassepp, 509 6650, katre.ratassepp@gmail.com
Facebook: www.facebook.com/MariKalkunMusic
Instagram: http://instagram.com/marikalkun
Soundcloud: http://soundcloud.com/marikalkun/
Veeb: www.marikalkun.com