Kuidas Munamägi Tallinna sai

Kui pealinn Võrumaale ei tule, siis peab Suure Munamäe torn ise Tallinna minema. Otsustasime tuua Eestimaa tipu rahvale lähemale ja kuna kogu pealinna rahvas on 12.-14. veebruarini Touresti messil, siis on seal ka Suure Munamäe torn.

Suurelt Munamäelt saab imetleda Eestimaad, nii saab ka tornist silmitseda üle Puhka Eestis halli erinevaid Eesti piirkondi. Torn on läbi ja lõhki Võrumaa toodang, valminud Eesti kaasaegseimas puidu kompetentsikeskuses Tsenter. Meil on Võrumaal nüüd ütlus: “Kui miski tundub võimatu, siis teeb Tsenter selle valmis!” Ja nii läks ka Suure Munamäe torniga.

Kui eelmise aasta lõpus Tsenter uksed avas, tegi selle turundusjuht Hille saatusliku avalduse – kui kellelgi maakonnas miskit huvitavat vaja, võib Tsenter selle valmistegemisega aidata. Võrumaa turismiasjalistel oli päevakorras Touresti messile mineku planeerimine ja ühe variandina laual Suure Munamäe torni maketiga minek. Mõttes mõlkus pisike tornikene, kuhu saab paari astme võrra peale astuda ja panoraamtaustaga pilti teha. Läksin selle ideega Tsentrisse, kus Tanelil valmis pabertahvlil esimene kritseldus. “Kas midagi sellist tahate?” Nojah, umbes midagi sellist. Lähteülesanne oli teha midagi innovaatilist, kasutades ära kogu Tsentri tehnilist võimekust ja töötajate oskusi, et tuua välja Võrumaa kui Eestimaa tipu turismisihtkoha võlud. Ega me väga madalaid eesmärke ei seadnud, aga meestel läksid seepeale silmad põlema. “Teeme ära!”

Varsti olid esimesed vaiad püsti. Uurisime murelikult Eesti näituste messikeskusest, kas meie torn ikka ära mahub. Otsustasime, et teeme torni nii kõrge, kui ohutuse seisukohalt võimalik. Tornil pidi olema osa, kuhu ronida ja kus seista, samuti tööpind, infomaterjalide sahtlid ja panipaigad laoruumi jaoks. Ja see pole veel kõik. Torn käib lihtsasti juppideks lahti, on muudetava kõrgusega ja näeb välja nagu päris Suure Munamäe vaatetorn!

Kes pole ammu Suurel Munamäel käinud, tulge Touresti messile 12.-14. veebruaril Võrumaa boksi. Võib-olla saate päris Suure Munamäe vaatetorni tasuta külastuse, mõne laheda meene või loteriiauhinnaks maaturismielamuse. Mõne maiuse saab ehk ka ampsata. Ja täiesti tasuta rohkelt häid ideid oma puhkuse sisustamiseks Võrumaal. Võrumaa on paik, kus head ideed kohtuvad uudsete lahendustega ja traditsioonidest tulevad ehedad elamused. Eestimaa tipp ootab! 

Munamäe torni maketile pani rahaliselt õla alla Haanja vald ning Tourest messilt osavõtt on osa Euroopa Regionaalarengufondi kaudu korraldatud “Võru maakonna piirkondlike algatuste tugiprogrammi 2015−2016” tegevustest.

Muamagi