KÜSK avab taotlusvooru toetamaks vabaühenduste sotsiaalse ettevõtluse äriplaanide koostamist

Taotlusvooru raames toetatakse vabaühenduste poolt käivitatava sotsiaalse ettevõtluse äriplaanide läbimõtlemisele ja koostamisele suunatud projekte. Toetatava projekti tulemusena on vabaühendus läbi mõelnud ja kirja pannud oma toote või teenuse äriplaani ning valmis seda hakkama ellu viima. Lisaks läbivad kõik toetusesaajad sotsiaalse ettevõtluse äriplaani koostamise koolituse. Kokku on voorus jagada 75 000 eurot. Taotlusi oodataksee 30. oktoobriks 2013 kell 15.00.

 

„Sotsiaalne ettevõtlus tähendab olulise ühiskondliku vajaduse lahendamist kaupade või teenuste müügi abil. Toimiv sotsiaalne ärimudel aitab ühendusel oma tuluallikaid mitmekesistada, andes ideaaljuhul täieliku majandusliku iseseisvuse. Käesolev taotlusvoor pakub ainulaadse võimaluse saada äriplaani koostamiseks korraga nii rahastust kui koolitust. Taoline kombinatsioon aitab kaasa ideede läbimõeldusele ja teostatavusele. Valmiva äriplaani põhimõtted peavad olema aprilli lõpuks ka praktikas testitud. Seega sobib taotlusvoor eelkõige neile, kes on unistuste elluviimise nimel valmis ennast ja oma meeskonda siiralt proovile panema.”

– Jaan Aps, juhatuse liige, Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik

Toetust saab küsida kuni 3000 eurot projekti kohta (kuni 90% eelarve abikõlblikest kuludest), projekti abikõlblikkuse periood on 1. jaanuar 2014 – 30. aprill 2014.

Toetust saab taotleda avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing või sihtasutus. Erandina on selles voorus võimalik toetust taotleda ka alla üheaastastel organisatsioonidel.

Loe edasi SIIT.

Lisainfo: Mari-Liis Dolenko, tel 655 64 23, e-post: mariliis@kysk.ee