Kodukant tuleb võrokestega plaani pidama

Eesti Külaliikumine Kodukant koos Võrumaa Arenduskeskusega kutsub osalema 9. oktoobril Võrus riigimajas toimuval info- ja koolituspäeval „Nutikas küla vajab nutikaid inimesi!“ Oodatud on külavanemad, külaelu eestvedajad, omavalitsuste töötajad ning teised tegusad inimesed.  

Raplamaa Kuusiku külavanem Ants Kuningas kõneleb Kodukandis valminud värskest külavanema statuudist ja koos osalejatega arutletakse külavanema rolli üle tuleviku-Eestis. Kodukandi juhatuse liige Krista Habakukk kõneleb Kodukandi tegemistest laiemalt, sealhulgas täiskasvanute haridusest külades.

Infopäeval arutatakse sedagi, kuidas Võrumaa kodanikuühendused saaksid läbi Kodukandi liikumise paremini maaelu arengu eest seista. Tugevad ja tegusad piirkonnad on Kodukandi jaoks võtmeküsimus. „Järgmine aasta tuleb külaliikumises taas väga tegus, sest iga maakond valib oma Aasta küla. Kodukandi tähtsündmusel – augustis toimuval Eesti Külade Maapäeval, mis toimub Põlvamaal – kuulutame välja Eesti Aasta küla,“ ütles Kodukandi juht Krista Habakukk. Maapäev on siiski ennekõike tõsiste arutelude aeg – eelmisel aastal toimunud Maapäeva külastasid nii Vabariigi President, peaminister kui ka ametis olev ning mitmed eelnevad maaeluministrid. Maapäeva manifestis  teemad võttis maaeluminister oma südameasjaks.

Päevakava: https://kodukant.ee/sundmused/info-ja-koolituspaev-vorus/

Lähem info: Krista Habakukk, Eesti Külaliikumise Kodukant juhatuse liige, tel 5553 3990