Jagati Võrumaa parimate ettevõtjate aunimetused 2017

27. septembril valis Võru maakonna parimate ettevõtjate tunnustamise komisjon Võrumaa parimad ettevõtted. Konkursile esitati tunnustamiseks 23 kandidaati ja hindamine viidi läbi esitatud kandidaatide vahel. 

Autasude ning Võru maavanema tänukirjade üleandmine toimus 5. oktoobril  Võru kultuurimajas “Kannel” ettevõtjate pidulikul tunnustusüritusel. Ettevõtjaid oli tulnud inspireerima Andres Kuusik, kes jagas häid näpunäiteid atraktiivseks olemisest. Muusikalise poole sisustas võrratu Mari Kalkun. Pidulaua kattis Trad.Taste OÜ. Auhinnad valmistati Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuses TSENTER.

„Valiku tegemine ei olnud kindlasti lihtne. Hindamisel ei vaadatud ainult ettevõtete majandusnäitajaid, vaid arvestati ettevõtte üldist arengut, panust ja olulisust Võrumaa ettevõtluskeskkonnale ja kuidas ettevõte väärtustab oma töötajaid. Tegemist oli avatud konkursiga, millele võib iga füüsiline ja juriidiline isik esitada kandidaate,“ sõnas SA Võrumaa Arenguagentuuri juhataja Taivo Tali.

Aasta ettevõtte 2017 aunimetuse pälvisid järgmised ettevõtted:
 • Võrumaa Parim Suurettevõte 2017 – SCAN PRODUCTION OÜ. Ettevõte tegutseb alates 2003. aastast Vastseliina aleviku tööstusalas. Ettevõte tegeleb mööblitootmisega ja toodang eksporditakse valdavalt Eestist välja. Ettevõte on Vastseliina, Meremäe ja Misso Piirkonnas oluline tööandja. Vaatamata keerulistele olukordadele on ettevõte suutnud tootmismahud ja töökohad säilitada ja areneb edasi. Kandidaadi esitas tunnustamiseks Vastseliina Vallavalitsus.
 • Võrumaa Parim Väikeettevõte 2017 – aktsiaselts Võru EMPAK. Võru EMPAK on asutatud 1996 aastal. Ettevõtte põhitegevus on pehmemööbli tootmine ja ehitusmaterjalide jaekaubandus. 2016. aasta suuremateks investeeringuteks oli uue ja moodsa tootmisseadme ja briketipressi ost. Viimane vähendab tootmisjäätmete (saepuru) tekkimist ja ka kahjulikku mõju meid ümbritsevale keskkonnale. Kandidaadi esitas tunnustamiseks Võru Vallavalitsus. 
 • Võrumaa Parim Mikroettevõte 2017 – osaühing  Meisli. OÜ Meisli on Haanja vallas alates 1993. aastast tegutsev metallitööd tegev pere-ettevõte.  Ettevõte on väikeses maakohas tegutsedes missioonitundega suhtunud piirkonna arengusse ning võtnud südameasjaks, et elu maal kestaks ning et piirkonna inimestel oleks tööd.  OÜ Meisli on pidevalt panustanud kogukonna tegevusse ning toetanud kohalikke ettevõtmisi. Kandidaadi esitas tunnustamiseks Haanja Vallavalitsus.
 • Võrumaa Edukas Startija 2017 – Võrumaa maitsed OÜ. Ettevõte alustas oma tegevust 2016 aastal. Tegemist on ettevõttega, mille asutajateks on kaks noort pärandkultuuri ja – eripära hindavat noort naist. Ettevõtte teenuseks on toitlustamine, sh ka cateringi teenus. Tegemist on tänaseks paar aastat tegutsenud ettevõttega, kes ei pea oluliseks suurt kasvu vaid pigem oma niššis tegutsemise võimalust ja selle kaudu Võrumaa piirkonna ettevõtluse mitmekesistamist. Kandidaadi esitas tunnustamiseks Eesti Töötukassa Võrumaa osakond.
 • Võrumaa Parim Tööandja 2017 –  aktsiaselts Linda Nektar. Linda Nektar asub Antsla vallas Kobela alevikus, veine toodetakse alates 1992. aastast. Ettevõte on viimastel aastatel parendanud märkimisväärselt oma töötajate töötingimusi. Ettevõte panustab ka töötajate ühistesse ettevõtmistesse, korraldades erinevaid meeskonna- ja motivatsioonikoolitusi, samuti võimaldatakse töötajatel tervise edendamisega tegeleda. Kandidaadi esitas tunnustamiseks Antsla Vallavalitsus.

Võru maavanema tänukiri ja nominendi tiitel anti neile ettevõtetele, kes konkureerisid esikoha võitnud ettevõttega omas kategoorias ja jäid teiseks:

 • Võrumaa Parim Suurettevõte 2017 nominent – KPG Kaubanduse OÜ. KPG Kaubanduse OÜ loodi 2004. aastal AS KPG tütarettevõttena. Äritegevusega alustas KPG Kaubanduse OÜ 2007. aastal ja  tänaseks on  ettevõtte peamine tegevussuund Magaziini kaubamärgi all töötava tööstuskaupade jaekaubandusketi arendamine. Ettevõte on finantsiliselt võimekas ja kõrge ettevõtluskultuuriga ning oluline tööandja nii Võrus kui üle Eesti. Kandidaadi esitas tunnustamiseks Kagu-Eesti Innovatsioonikeskus MTÜ.
 • Võrumaa Parim Väikeettevõte 2017 nominent – Osaühing ARMO TEENUS. Armo Teenus OÜ asutati 1998 aastal. Ettevõtte põhilised tegevusalad on: elektrivõrkude ehitus, mulla ja kaevetööd, teede ja parklate ehitus ning rahvusvahelised kaubaveod. Ettevõtja on oluline tööandja Vastseliinas. Kandidaadi esitas tunnustamiseks Vastseliina Vallavalitsus.
 • Võrumaa Parim Mikroettevõte 2017 nominent – Lintexon OÜ. Lintexon OÜ on asutatud 2013 aastal. Lintexon OÜ põhitegevus on metsatöömasinate roomikute repareerimine. Spetsiifiliste insenerilahendustega roomikud eksporditakse Läti, Leedu ja Soome turule. Ettevõte investeerib erinevatesse masinatesse ja seadmetesse, et tagada teenuse kõrge kvaliteet. Kandidaadi esitas tunnustamiseks Kagu-Eesti Innovatsioonikeskus MTÜ.
 • Võrumaa Edukas Startija 2017 nominent – WildEst Group OÜ.  WildEst Group on asutatud 2016 aastal. Ettevõtte põhitegevus on mängude ja mänguasjade tootmine. WildEst lauamängud on palju tuntust kogunud. Ettevõtte  turundab oma tooteid näiteks kõikidel läänemerel seilavatel Tallinki laevadel ja kajutites ning pubi ekraanidel jookseb tutvustav reklaam.
 • Võrumaa Parim Tööandja 2017 nominent – aktsiaselts Barrus. AS Barrus asub Võru vallas ja toodab liimpuidust akna- ning uksekomponente. Ettevõte panustab töötajate töötingimuste parendamisse. 2016 aastal ehitati uus kontorihoone. Töötajatele on mitmesugused erinevad toetused tervise edenduseks. Kandidaadi esitas tunnustamiseks Võru Vallavalitsus.

Autasude ja aunimetuste kandidaatideks esitati veel järgmised ettevõtted:

 • Võrumaa Parim Suurettevõte 2017
  aktsiaselts Wermo Võrumaa
 • Parim Väikeettevõte 2017
  Aigren OÜ
  Aktsiaselts H.A.K.S
 • Võrumaa Parim Mikroettevõte 2017
  WorkEst OÜ
  Silver Visnapuu Alakonnu Talu FIE
  TixMet OÜ
  Murati Puit OÜ
  FIE Ivar Haabsaar
 • Võrumaa Edukas Startija 2017
  FIE Mare Kuljus
  Snikarglädje i Sverige AB Eesti filiaal
  Forega Logistics OÜ
  Hilensi OÜ
 • Võrumaa Parim Tööandja 2017
  Swedbank AS Võru esindus