Haridus- ja teadusminister tunnustas noortevaldkonna tublimaid

26. jaanuari õhtul toimus Tallinnas SpaceX sündmuskeskuses vabariiklik noorsootöö tunnustusüritus. Eesti Noorsootöö Keskuse (ENTK) tunnustuskonkursile sai 1. novembriks 2017 kandidaate esitada kaheteistkümnes erinevas kategoorias. Selleks, et kandidaat tunnustuskomisjoni ette jõuaks, pidi teda esitama vähemalt kaks erinevat esitajat.

On hea meel tõdeda, et võrumaalased ei olnud oma piirkonna tublide esiletõstmisega kitsid – komisjoni ette jõudis kümme kohalikku kandidaati kelle hulgas oli nii igapäevaselt noorsootöö tegijaid, noorteühinguid kui ka noorsootöö toetajaid. Veelgi suurem rõõm on sellest, et tublimatest tublimad said reede õhtul ka ülevabariigilise tunnustuse osaliseks ning ühes kategoorias võistlesid võidu nimel lausa kaks kohalikku kandidaati.

Eelmisel aastal noorsootöö valdkonnas tehtud töö eest tulid Võrumaale järgmised tunnustused:

  • aasta kohalik omavalitsus 2017 – Rõuge vald
  • aasta noortekeskus 2017 nominent – Võru Noortekeskus.
  • aasta noorteühing või -organisatsioon 2017 nominent – Võru Noortekeskuse noorteaktiiv.
  • aasta kohalik omavalitsus 2017 nominent – Võru linn.

Lisaks eelnimetatutele noppis Aasta noorsootööühingu kategoorias võidu Eesti Avatud Noortekeskuste Ühing, mille juhatuse esimees on Rõuge valla noorsootöö spetsialist Kerli Kõiv.

Ürituse avas Haridus- ja Teadusminister Mailis Reps. Lisaks tervitussõnadele tegi minister kokkuvõtte möödunud aastast. Muu hulgas mainis minister ära ka selle, et Eestis väljatöötatud nutika noorsootöö kontseptsioon leidsid Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistumise ajal nii suurt tunnustust, et seda tahetakse võtta ELi noortestrateegia järgimise arengukava alustalaks.

Õhtut juhtisid laste- ja noorte kultuuriaasta 2017 saadikud Otto ja Aksel, kes oma vahvate naljade ning muheda olekuga kõigil tuju üleval hoidsid. Kategooriaid aitas välja kuulutada riimisepast Ufo ja saalisviibijatele anti videoklippide vahendusel võimalus tutvuda sellega, millest mõtleksid ja millega tegeleksid Lydia Koidula, Anton Hansen Tammsaare ja Arvo Pärt kui nad oleksid tänapäeva noored.

Piduliku osa lõpetas Eesti Noorteühenduste Liidu juhatuse esimehe Roger Tibari ülevaade möödunud aastast ning pilguheit tulevikku. Tibar tõi oma kõnes välja ootused, et noortele suunatud teenused muutuksid haldusreformijärgselt suurenenud kohalikes omavalitsustes paremini kättesaadavaks ja mitmekesisemaks ning rõhutas vajadust noori omavalitsuste arendustegevustesse kaasata. 2017. aasta saavutusena tõi ta välja valimisea langetamise kuid rõhutas, et noorte kaasamise protsess on alles alguses ning et edasi on vaja tegeleda noorte ühiskonnateadlikumaks ja aktiivsemaks kasvatamisega nii formaalses kui mitteformaalses kontekstis.

Lisainfot ürituse kohta leiab Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehelt ning ENTK kodulehelt ja Facebooki lehelt.

Palju õnne kõigile nominentidele ja laureaatidele ning edukat noorsootöö aastat 2018!