Aigi Young Europe Direct infokeskuse koordinaator mob 5309 0923
tel 786 8301
aigi.young@vorumaa.ee

 

Kõik kontaktid

Europe Direct Võru teabekeskus kuulub Euroopa Komisjoni poolt loodud üle-euroopalisse teabekeskuste võrgustiku.

Põhiülesandeks on edastada kohalikule elanikkonnale informatsiooni Euroopa Liitu (EL) puudutavates küsimustes.

Europe Direct Võru teabekeskus asub SA Võrumaa Arenduskeskuse aadressil, Jüri 12, Võru I korrusel.

Europe Direct Võru teabekeskuses me:

 • Jagame Euroopa Liidu alast teavet ja trükiseid;
 • Nõustame huvitatuid Euroopa Liitu puudutavates küsimustes või vajadusel suuname asjakohastesse EL võrgustikku või Europe Direct kõnekeskusesse;
 • Korraldame maakonnas põnevaid Euroopa Liidus alaseid üritusi (kinoõhtud, õppereisid, infopäevad jne)
 • Jagame informatsioon rahvusvaheliste projektikonkursside kohta;
 • Oleme vajadusel abiks Sinu poolt korraldataval Euroopa Liidu teemalisel üritustel

Teabekeskus on avatud E-N 8.00-17.00, R 8.00-14.30, keskuse külastamiseks palume lahkesti eelnevalt aeg kokku leppida helistades telefonil 786 8301 või kirjutades euroinfo@vorumaa.ee.

ELi alane eesti keelne info on kättesaadav tasuta telefonil 00 800 6789 1011.

Hoia end kursis ürituste ja EL teemaaliste uudistega meie Europe Direct Võru Facebooki lehel.

Loe lisaks

Euroopa Komisjoni Esindus Eestis
Euroopa Liidu infokeskus
Teie Euroopa (Praktiline EL alane info kodanikule ja ettevõtjale)
Euroopa Liidu struktuurifondid
Eesti Euroopa Liidus
Euroopa Liidu alane elektrooniliste päringute teenus
Euroopa Parlamendi Infobüroo Eestis
Euroopa Liidu asjade koordineerimine Eestis

Tagasiside

Palun vastake Europe Direct kodulehe tagasisideküsitlusele. Küsitlus on anonüümne ja aitab meil oma teenuseid parendada.

RSS Euroopa Liidu uudised

 • Komisjoni juunikuu rikkumismenetluste otsustest viis puudutavad ka Eestit 9. juuni 2021
  Eestit puudutavatest rikkumismenetlustest neli on seotud keskkonna ja jäätmekäitlusega ning üks küberkuritegevuse vastase võitlusega.
 • ELi 2022. aasta eelarve toetab majanduse kiiret taastumist 8. juuni 2021
  Komisjon tegi täna ettepaneku ELi 2022. aasta eelarve kohta summas 167,8 miljardit eurot, millele lisandub hinnanguliselt 143,5 miljardit eurot toetusi taasterahastust „NextGenerationEU“. Eelarve ja taasterahastu kombineeritud vahenditega kaasatakse märkimisväärsed investeeringud, et elavdada majanduse taastumist, tagada kestlikkus ja luua töökohti. Esikohale seatakse rohe- ja digipööret toetavad kulutused, et muuta Euroopa vastupidavamaks ja tulevikukindlamaks.
 • Komisjon kavandab kõigi eurooplaste jaoks usaldusväärset ja turvalist digiidentiteeti 3. juuni 2021
  Komisjon esitles täna Euroopa digiidentiteeti, mis on mõeldud kõigile ELi kodanikele ja residentidele ning ELis asuvatele ettevõtetele. Üheainsa nupuvajutusega oma telefonis on kodanikel võimalik Euroopa nn digiidentiteeditasku kaudu oma isikut tõendada ja elektroonilisi dokumente jagada. See võimaldab ligipääsu internetiteenustele oma riikliku digiidentiteedi abil, mida tunnustatakse kogu Euroopas. Ülisuurtelt platvormidel nõutakse, et nad aktsepteeriksid Euroopa digitasku […]
 • Euroopa poolaasta kevadpakett – tugeva ja kestliku taastumise ettevalmistamine 2. juuni 2021
  Euroopa Komisjon tutvustas täna Euroopa poolaasta kevadpaketti, milles keskendutakse eelarvesuuniste andmisele liikmesriikidele ajal, mil nad jätkavad oma majanduse järkjärgulist taasavamist. Suuniste eesmärk on aidata liikmesriikidel tagada majanduse taastumine ja kasutada parimal võimalikul viisil ära taaste- ja vastupidavusrahastut, mis on taasterahastu „NextGenerationEU“ peamine rahastamisvahend.
 • Komisjon esitles uut strateegiat Schengeni ala tugevdamiseks 2. juuni 2021
  Euroopa Komisjon esitles täna uut strateegiat Schengeni vaba reisimise ala tugevdamiseks ja vastupidavuse suurendamiseks.
 • ELi COVIDi digitõend: ELi digilahendus hakkab tööle 1. juuni 2021
  Täna on ELi COVIDi digitõend jõudnud veel ühe olulise verstapostini. ELi tasandil võetakse kasutusele tehniline süsteem, mis võimaldab tõendeid turvaliselt ja eraelu puutumatust toetaval viisil kontrollida. Komisjon tegi ettepaneku ELi tõendi kohta, et sel suvel oleks jälle võimalik ohutult reisida. ELi COVIDi digitõend on tasuta, turvaline ja kättesaadav kõigile. Digitaalselt või paberil kättesaadav tõend märgib, et isik on COVID-19 […]
 • Koroonaviirus: komisjon esitab ettepaneku reisipiirangute ajakohastamiseks enne suve 31. mai 2021
  Euroopa Komisjon tegi täna ettepaneku ajakohastada nõukogu soovitust, mis käsitleb ELis COVID-19 pandeemiale reageerimisel kehtestatud vaba liikumise piirangute koordineerimist.
 • Euroopa kultuurisektor saab programmist „Loov Euroopa“ üle kahe miljardi euro 26. mai 2021
  Komisjon otsustas täna toetada kultuuri- ja loomesektorit Euroopas ja mujal järgmise seitsme aasta jooksul 2,4 miljardi euroga, mis on varasemaga võrreldes 63% rohkem.
 • Eesti saab TERA rahastust 230 miljonit eurot 25. mai 2021
  Euroopa Komisjon eraldas täna 12 ELi liikmesriigile TERA rahastust rahalise toetuse seitsmenda väljamaksena 14,137 miljardit eurot. Esimest korda sai toetust ka Eesti – 230 miljonit eurot. Lisaks sai tänase tehingu raames Belgia 2 miljardit, Bulgaaria 511 miljonit, Küpros 124 miljonit, Kreeka 2,54 miljardit, Hispaania 3,37 miljardit, Itaalia 751 miljonit, Leedu 355 miljonit, Läti 113 miljonit, Malta […]
 • Euroopa Komisjon sõlmib BioNTech-Pfizeriga kolmanda lepingu 1,8 miljardi lisadoosi saamiseks 20. mai 2021
  Euroopa Komisjon allkirjastas täna kolmanda lepingu ravimifirmadega BioNTech ja Pfizer, reserveerides kõikide ELi liikmesriikide nimel 1,8 miljardit lisadoosi ajavahemikuks 2021. aasta lõpust kuni 2023. aastani. Leping võimaldab osta 900 miljonit doosi olemasolevat vaktsiini ja viirusevariantidele kohandatud vaktsiini (vajaduse korral ja kui see on heaks kiidetud). Samuti on võimalus osta veel 900 miljonit lisadoosi.