Homme toimub Väimelas noorte karjääripäev „Mina tean?!“

19. aprillil algusega kell 11.00 toimub Võrumaa Kutsehariduskeskuse tehnomajas Võru maakonna noortele suunatud karjääripäev „Mina tean?!“

Õpilasi tuleb tervitama SA Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots. Õppimisvõimalusi tutvustavad erinevad kesk-, kõrg- ja ametikoolid. Oma kogemuslugudega inspireerivad noori „Rakett 69“ teadussaate finalist Gert Lees Tartust, Suurbritannias vahetusõpilasena õppinud Sandra Eowyn Karu Rõugest ja erinevate õpilasfirmade esindajad. Üritusel tutvustatakse nii Eestis kui välismaal vahetusõpilaseks ja vabatahtlikuks minemise võimalusi. Töötukassa abil vahendatakse noortele suveks tööle saamise võimalusi. Noored saavad osaleda Europassi CV koostamise töötubades, Töötukassa töötubades „Palk või raha“ ja „Tulevikku luuakse täna“ ning spaateeninduse töötubades, kus õpetatakse koduste vahenditega käsi hooldama. Ürituse tõmbab käima Helena Randlaht ansamblist Sibyl Vane.

Üritus kestab 3 tundi. Osalejate vahel loositakse auhindu!

Võru maakonna karjääripäeva korraldavad SA Võrumaa Arenduskeskus, Võru Noortekeskus, Võrumaa Kutsehariduskeskus, Kagu-Eesti Rajaleidja ja Eesti Töötukassa Võrumaa osakond. Üritust toetavad ja aitavad läbi viia Euroopa Liit, Haridus- ja Teadusministeerium, Europe Direct Võrumaa teabekeskus, SA Archimedes, Youth for Understanding Eesti esindus, eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus ning Noorte Tugila.

Lisainfo: Tiia Allas, haridusspetsialist, tel 5348 4969, e-post tiia.allas@vorumaa.ee

euroopa filmikohvik europe direct võru teabekeskus

Europe Direct Võru teabekeskus kutsub kõiki huvilisi Euroopa Filmikohvikusse

Europe Direct’i Võru teabekeskus koostöös kultuurimajaga Kannel jätkavad igakuiste filmiõhtute sarjaga „Euroopa filmikohvik.“

17. aprillil kell 19.00 linastub Ungari  romantiline draama “Ihust ja Hingest” (Teströl és lélekröl). Režissöör Ildikó Enyedi, osades: Géza MorcsányiAlexandra Borbély

Ebatavaline armastuslugu tavalises maailmas põhineb ärkveloleku ja magamise duaalsusel. Mis siis, kui sa kohtud reaalses maailmas kellegagi, kes on juba aastaid näinud sama und kui sina? Kaks üksildast tapamaja töötajat saavad kokku unenägudes, kuid ärkvel olles takerdub nende suhtlus introvertsuse ja kohmakuse taha. Ometi üritavad nad kummastavas keskkonnas teineteisega kontakti leida ja luua sidet, mis unenäomaailmas justkui iseenesest tekib. Kas on võimalik tuua pärismaailma killuke ihaldatud unelmat?

Traditsioonilise armastusfilmi klišeesid trotsiv linateos on üles ehitatud vastandustele: brutaalne tapamaja ja idülliline unenäomaastik, kriipivad argihelid ja kõrvu paitav muusika, igapäevarutiin ja seda raputavad seigad.

Film võitis 2017. aastal Berliini filmifestivalil parima filmi Kuldkaru. Peaosaline Alexandra Borbély tunnistati Euroopa Filmiakadeemia poolt parimaks Euroopa näitlejannaks. “Ihust ja hingest” oli ka arvatud parima võõrkeelse filmi Oscarite nominentide hulka.

Film on kõigile huvilistele tasuta ja peale seanssi toimub Kandle kohvikus vestlusõhtu koos suupistetega.

WiFi4EU: EL rahastab avalikus ruumis tasuta traadita interneti pakkumist: algab registreerumine

Euroopa Komisjon avas täna WiFi4EU veebiportaali. Kõiki Euroopa omavalitsusüksusi kutsutakse registreeruma enne mai keskele kavandatud esimest projektikonkurssi, et saada võimalust kasutada ELi rahastust tasuta WiFi levialade rajamiseks.

Programm WiFi4EU pakub omavalitsusüksustele 15 000 euroseid vautšereid WiFi levialade loomiseks avalikus ruumis, sh raamatukogudes, muuseumides, avalikes parkides, väljakutel. Nagu kinnitas president Jean-Claude Juncker, on algatuse WiFi4EU eesmärk „varustada 2020. aastaks kõigi Euroopa külade ja linnade põhilised avaliku elu keskused tasuta traadita internetiühendusega.“ Loe veel

Europe Direct Võru teabekeskus kutsub kõiki huvilisi Euroopa Filmikohvikusse!

Europe Direct’i Võru teabekeskus koostöös kultuurimajaga Kannel jätkavad igakuiste filmiõhtute sarjaga „Euroopa filmikohvik“.

28. märtsil kell 19.00 linastub Itaalia  komöödia “Naine ja Mees”. Režissöör Simone Godano, osades: Carmen Roberta Danza, Giulia Louise Steigerwalt.

Hiilgav neurokirurg Andrea ja tema ambitsioonikas saatejuhist naine Sofia avastavad end peale imepärast eksperimenti teineteise kehades, pöörates oma elud pahupidi.

Olles sunnitud elama oma abikaasa kingades ja kogema tema igapäevaelu, näevad Andrea ja Sofia oma suhet täiesti uues valguses. Koomiliste situatsioonide keskel seisavad nad silmitsi oma abieluprobleemidega ja suudavad viimaks taas armuda.

Film on kõigile huvilistele tasuta ja peale seanssi toimub Kandle kohvikus vestlusõhtu koos suupistetega.

On avatud Euroscola konkurss Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 teemal

Kuulutame välja Euroscola konkursi gümnaasiumi- ja kutseõppeasutuse õpilastele vanuses 16-19 eluaastat. Seekord on teemaks Euroopa kultuuripärandiaasta 2018. Koguge ja jäädvustage lugu oma kodukoha kultuuripärandist, mida tahaksite teistega jagada ning osalege konkursil! Parimad klassid saavad võimaluse sõita sügisel 2018 Euroopa Parlamenti Strasbourgi ning osaleda Euroscola päeval. 

Tähtaeg pärandloo esitamiseks on 23. aprill 2018!

Päranditegijate konkursil osalemiseks tuleb esitada kogutud lugu jagamist võimaldavas vormis (video, fotod, laul, luuletus, esitlus vms) koduleheküljel www.parandiaasta.ee, laadides selle üles formaadis .docx, .pdf, .jpg, .mp4, või .waw. Teksti maksimaalseks pikkuseks on 5000 tähemärki, helifaili või video pikkus kuni 3 min.

Lugusid hinnatakse eelkõige loo kaasakiskuvuse, pärandobjekti loo mitmekülgse tutvustamise oskuse, jutustatud loo jagatavuse ja objektile uudse lähenemise poolest.

Parim meeskondlikult oma töö teinud klass Eesti gümnaasiumist või kutseõppeasutusest (noored vanuses 16-19 aastat) sõidab auhinnareisile Strasbourgi, Euroopa Parlamenti, et osaleda noorteprogammis Euroscola. Võidureis 20-24 õpilasele ja 2 õpetajale toimub sügisel 2018. Vaata lähemalt Euroscola programmi kohta: http://bit.ly/2I3T0gO

Lugude esitamise tähtaeg on 23. aprill, võitjad kuulutatakse välja 9. mail, Euroopa päeval Tallinna Vabaduse väljakul ja Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 veebis.

Päranditegijate konkurssi korraldab Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 raames Muinsuskaitseamet koostöös Euroopa Komisjoni Eesti Esinduse, Euroopa Parlamendi infobürooga Eestis, Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi ja Pärandivaderite algatusega.

Lisainfo: Euroopa Parlament / Infobüroo Eestis, eptallinn@ep.europa.eu

Kultuurikava on Võrumaa sündmusterohke kevad- ja suvehooaja kajastaja

Kutsume kõiki sündmuste korraldajaid üles kajastama Võrumaal toimuvaid sündmuseid Kultuurikava portaalis.

Kultuurikava on Võrumaa sündmuseid kajastanud aastast 2015. Kultuurikava on ühtne lahendus, mis on mõeldud nii sündmuste korraldajatele kui sündmuste külastajatele.

Ürituste korraldajad saavad ennast registreerida kultuurikava.ee lehe kaudu portaali kasutajaks ning oma sündmuste info keskkonda sisestada. Portaal on mõeldud kõigile kultuuri-, spordi-, vaba aja, aga ka näiteks koolituste jm avatud ürituste kajastamiseks.

Kultuurikava annab ka osalejatele hea võimaluse info leidmiseks Võrumaal toimuva kohta. Kultuurikava kaudu kajastuvad Võrumaa sündmused paljudes infokanalites üle Eesti, nagu näiteks visitvoru.ee või puhkaeestis.ee mistõttu leiavad siinsed sündmused ka laiemat kõlapinda.

Võrumaa  kultuurikava rahastab SA Võrumaa Arenduskeskus ja kultuurikavasse info lisamine on korraldajatele tasuta.

Võrumaa kultuurikava sündmustega on võimalik tutvuda läbi Kultuurikava veebilehe.

Lisainfo: Aigi Pall, kultuurispetsialist, SA Võrumaa Arenduskeskus, aigi.pall@vorumaa.ee

Eurostat statistika andmebaas kui kasulik töörist tegusale ettevõtjale

Eurostat on Luksemburgis asuv Euroopa Liidu statistikaamet. Organisatsiooni missioon on pakkuda Euroopale kvaliteetset ja usaldusväärset statistikat. Eesmärgi täitmisel propageeritakse  järgnevaid väärtusi: austus ja usaldus, tipptaseme edendamine, innovatsiooni edendamine, teenindussuutlikkus, professionaalne sõltumatus.

Eurostati peamiseks ülesandeks anda on Euroopa Liidule Euroopa tasandi statistikat selliselt, et andmeid oleks võimalik võrrelda riikide vahel ja regiooniti, olgu selleks siis näiteks mahepõllumaa osakaal haritavast maast või igakuised andmed turismiasutuste täituvuse kohta.

Eurostat veebikeskkonda on lihtne kasutada. Mugavaks kasutamiseks on andmed koondatud teemade kaupa (Statistics by theme). Grupeeritud on näiteks: majandus- ja rahandusvaldkonda puudutavad teemad, tööstus-kaubandus ja teenused,  põllumajandus, metsandus ja kalandus jne.

Eurostati tooted ja tööriistad

Statistika andmebaas (The database) on Eurostati alamleht, mis pakub tasuta juurdepääsu kogu Eurostati poolt kogutavale statistikale.

Publikatsioonid (Publications). Kõik Eurostat poolt väljastatud informatsioon on saadaval tasuta PDF versioonis, alternatiivselt saab trükitud versioone on tellida EU Bookshop veebipoest. Igal Euroopa Liidu kodanikul on õigus tellida 1 raamat tasuta tasudes vaid postikulu eest.

Statistika selgitatud (Statistics Explained) esitab Euroopa statistika kergesti arusaadaval viisil, kasutades Wiki- inspireeritud süsteemi. Kõigi artiklite juurde kuulub ka sõnastik, mis selgitab statistilisi termineid ja lisatud on ka arvukaid linke täiendavale informatsioonile.

Visualiseerimise tööriist. Boonusena loob Eurostat võimaluse saadud andmeid ka visuaalselt võrrelda, muutes andmed graafikuteks või tuues nad näiteks Euroopa kaardile.  

Euroopa alaste küsimustega soovitame alati pöörduda Europe Direct Võru teabekeskusesse Jüri 12, Võru., email: euroinfo@vorumaa.ee tel. 7868301.

Rohkem uudiseid