Europe Direct Võru teabekeskus kutsub kõiki huvilisi 11. juulil Euroopa Filmikohvikusse

 

Europe Direct’i Võru teabekeskus koostöös kultuurimajaga Kannel jätkavad igakuiste filmiõhtute sarjaga „Euroopa filmikohvik“.

11. juulil kell 19.00 linastub Israeli, Šveitsi, Saksamaa ja Prantsusmaa ühistööna valminud draama  “Fokstrott.” Režissöör Samuel Maoz, osades Lior Ashkenazi, Sarah Adler, Yonaton Shiray.

Michael ja Dafna Feldman ootavad kodus uudiseid oma poja kohta, kes teenib aega Iisraeli relvajõududes. Koos kolme kaaslasega kusagil tühermaal kontrollpunkti valvava Jonathani iga päev on eelmisega sarnane – tõsta tõkkepuud mööduva kaameli läbi laskmiseks, kontrollida üksikute autoreisijate dokumente, mõõta eluasemeks oleva konteineri pikaldast vajumist mutta – see kõik on oma absurdsuses isegi naljakas. Pidev vihm ja niisama passimine tekitavad igavlevates sõdurites tunde, et elu on mõttetu. Samade tunnetega peavad silmitsi seisma ka Michael ja Dafna, kui nad saavad teate Jonathani surmast. Kas on mõtet edasi elada, kui seda pole millegi nimel teha?

Nagu tants, mille sammud viivad alati tagasi algusesse, liigutakse ka “Fokstrotis” sammhaaval ümber saatuse, puudutades armastust, valu, üksildust ja elu väikseid rõõme.

Režissöör Samuel Maoz film “Fokstrott” võitis mullu Veneetsias žürii auhinna Hõbelõvi. Samuti võitis “Fokstrott” 8 Iisraeli Filmiakadeemia auhinda ning esitati parima filmina Iisraeli kandidaadiks parima võõrkeelse filmi Oscarile, kus see jõudis tihedas konkurentsis üheksa parima filmi hulka.

Film on kõigile huvilistele tasuta ja peale seanssi toimub Kandle kohvikus vestlusõhtu koos suupistetega.

Lisainfo: Aigi Young, projektispetsialist, Europe Direct keskuse koordinaator, tel.5309 0923, e-post: aigi.young@vorumaa.ee