Euroopa päevale pühendatud üritus täitis Võru keskväljaku inimestega

Täna, 9. mail tähistati Võru maakonnas Euroopa päeva. Võru keskväljakul toimus sel puhul mitmekülgne üritus. Tänavu oli sündmus eriti eriline, sest Eestil täitus Euroopa Liidu ning NATOga liikmena 20. aastat.

Täna, 9. mail tähistati Võru maakonnas Euroopa päeva. Võru keskväljakul toimus sel puhul mitmekülgne üritus. Tänavu oli sündmus eriti eriline, sest Eestil täitus Euroopa Liidu ning NATOga liikmena 20 aastat.

Võrumaa Arenduskeskuse juht Tiit Toots ütles sündmust avades, et Eesti liikmelisus nendes kahes ühenduses on toonud meile väga palju kasu. “NATO on toetanud seda, et me saame täna vabas Eestis Euroopa päeva tähistada. Euroopa Liit on aga võimaldanud kaupade ja inimeste vaba liikumise ning tänu erinevatele toetustele on nii Võru maakond kui ka terve Eesti palju arenenud,” ütles Toots.

Jahe maikuu ilm ei takistanud inimesi päevast osa võtmast. Sündmuse peakorraldaja, Europe Direct Lõuna-Eesti Võru keskuse juht Kristiina Valk ütles, et osalejad jäid päevaga väga rahule ning tänas kõiki koostööpartnereid. “See oli meie jaoks korraldajatena kõige olulisem, et sündmus oleks huvitav kõigi jaoks ja pakuks midagi igas eas osalejatele ning tänu koostööpartneritele oli see võimalik” ütles Valk. “Usun, et sündmuse kaudu jõudis Euroopa Liit ja NATO meie inimestele lähemale,” lisas ta.

Nii ootasidki keskväljakul külalisi Kuperjanovi jalaväepataljon, Kaitseliidu Võrumaa malev, MTÜ Saagu Parem, toetuskeskus Meiela, Politsei- ja Piirivalveamet, Võru päästekomando ja Võrumaa Haridus- ja Tehnoloogiakeskus EWERS. Uma Mekk kevadlaadal sai tutvuda kohalike toidutootjate ja nende toodanguga ning osta kohalikku käsitööd.

Sündmuse avanumbri esitasid Võru maakonna noorkotkad ja kodutütred. Üles astusid ka Võru Muusikakooli noored, JJ-Street tantsukooli ning VK Janika tantsijad. Euroopa päeva lõpetas Daniel Levi Trio tasuta kontsert.

Kuu aega enne valimisi

Euroopa Parlamendi valimised toimuvad juba 6.-9. juunil 2024. Seetõttu oli kavas ka erakondade valimisdebatt. Samuti oli avatud poliitiline ala, kus sai tutvuda erakondade seisukohtadega ning küsida enda jaoks olulisi küsimusi. 

FOTO: Euroopa päeva eestvedajad Kristin Krinal (vasakul) ja Kristiina Valk (Foto: Lota Vana)

 

GALERII (Madis Meister):